IEX Fonds 40 breekt door de 100% De gespreide fondsenindex IEX Fonds 40 is na zes jaar verdubbeld in waarde. 20 januari 2015 17:20 • Door Pieter Kort 198, 199, 200! Een paar weken na zijn zesjarige verjaardag is de IEX Fonds 40-index beland op een stand van 200. Daarmee is de index verdubbeld sinds de start in januari 2009. Opvallend: in de lange bullmarkt voor aandelen, die twee maanden na de start van de index van start ging, deed de Fonds 40 - gespreid over meerdere assetclasses - het uiteindelijk beter dan de AEX-index. Uiteraard niet helemaal netjes, die vergelijking, want de AEX keert geen dividend uit, terwijl de Fonds 40 daar wel van kan profiteren, maar de grafiek laat wel zien hoe de gespreide portefeuille ook een aanmerkelijk rustiger verloop kende in die periode dan een pure aandelenindex. Gemiddeld 12% rendement per jaar Uiteindelijk komt het gemiddelde jaarrendement van de IEX Fonds 40 sinds 2009 uit op ruim 12%. Sinds 2012 heeft de IEX Fonds 40 ook een passieve tegenhanger, de Index 20+-index, die dezelfde asset allocatie heeft als de Fonds 40, maar geheel is samengesteld uit ETF's. Binnenkort brengen we weer verslag uit van de doorlopende battle tussen de actieve en passieve fondsenindex. De year-to-date-stand in 2015 is alweer ouderwets nek-aan-nek: +3,17% versus +3,17%. Klik hier voor de huidige samenstelling van de IEX Fonds 40-index. De IEX Fonds 40-index wordt berekend en bijgehouden door administratiekantoor Circle Partners. Pieter Kort is hoofdredacteur van IEX Media. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Assetallocatie 17 jul Flinke marktcorrectie mogelijk op de korte termijn Beleggingsstrateeg Vincenzo Vedda van DWS houdt rekening met een beurscorrectie binnen afzienbare tijd. De risicopremies op zowel aandelen als obligaties zijn volgens hem zo laag dat een kleine tegenvaller het beurssentiment kan doen kantelen.
Assetallocatie 16 jul V-vormig herstel én aankomende liquiditeitsgolf maken optimistisch Ondanks alle politieke en geopolitieke onrust moeten beleggers zich realiseren dat het recente V-vormige herstel en de aankomende liquiditeitsgolf positieve beurssignalen zijn. Hoofd beleggingsstrateeg Ralph Wessels van ABN AMRO beschouwt daarom een tijdelijke beurszwakte als een moment om risico toe te voegen.
Assetallocatie 14 jul Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs In een tijd van verhoogde marktonzekerheid kan een portefeuille volgens Ryan Reardon van State Street SPDR ETF’s wel wat extra weerbaarheid gebruiken. Dividend Aristocrats bieden volgens hem een stabiel inkomen, handelen tegen aantrekkelijke waarderingen en doen het tijdens moeilijke marktomstandigheden beter dan de brede markt.
Assetallocatie 09 jul Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro In de zeer volatiele eerste helft van het jaar heeft Super Global Services SA haar groei voortgezet. Het bedrijf structureert voor bestaande en nieuwe klanten een breed scala aan beleggingsstrategieën, van multi-asset AMC's tot crypto-investeringen.
Assetallocatie 08 jul Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten Fidelity International twijfelt aan de safe haven-status van de dollar en Treasuries. Bij aandelen en obligaties verwacht de vermogensbeheerder dat de verschuiving doorgaat van de VS naar andere delen van de wereld, en dan met name in de richting van de opkomende markten.
Assetallocatie 03 jul De duidelijke beleggingsvoorkeuren van Nuveen Beursgenoteerd vastgoed, municipal bonds, private credit en de Magnificent Seven behoren tot de favoriete beleggingen van vermogensbeheerder Nuveen voor de tweede helft van het jaar (en daarna).