hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"
label connect Wat is dit?
Connect is het branded contentplatform van IEX Media, waar we beleggingsprofessionals met elkaar in contact brengen. Van inzicht naar inspiratie. Ook partner worden? Wij vertellen u graag meer. Sluit

"Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"

Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?

18 april 2024 08:00 • Door Gastauteur IEXProfs

Wereldwijd is er een ontwikkeling gaande naar het terughalen van essentiële technologieën door landen. Als gevolg van onevenwichtigheden in toeleveringsketens en een groeiend streven naar zelfvoorziening willen westerse economieën zo minder afhankelijk zijn van een land zoals China. 

Wij zien de wereldwijde trend van deze zogeheten reshoring bij strategische sectoren zoals halfgeleiders en schone energietechnologieën. Deze trend omvat investeringen in productiecapaciteit, wat een positief effect heeft op de belangrijke regio's door banen te creëren en de economie om te vormen.

De VS is op veel vlakken koploper, want het heeft de op schone technologie gerichte Inflation Reduction Act (het stimuleren van binnenlandse investeringen in groene energie) en de CHIPS and Science Act (het stimuleren van de Amerikaanse chipindustrie) geïntroduceerd, met royale belastingkredieten en directe subsidies. In de Europese Unie worden vergelijkbare programma's opgezet.

Daniel Lurch

Groene bedrijven zijn spekkoper

Groene incentives vormen een positieve drijfveer voor bedrijven die oplossingen aandragen voor de groene transitie. Overheidstoezeggingen om koolstofarme doelen te bereiken en vervuiling te verminderen, zijn veerkrachtig. Bedrijven die het best gepositioneerd zijn om te profiteren van deze bredere trend zijn onder meer leveranciers van schone technologie, producenten van halfgeleiders, milieuconsultants en elektriciteitsnetwerken.

Slimme Mobiliteit wordt wereldwijd steeds belangrijker. Dat vereist heel wat extra infrastructuur. De penetratie van elektrische auto’s in Europa neemt toe, maar een volledige omschakeling van het wagenpark naar EV zal aanzienlijke investeringen in het energienet vereisen.

Impact boeken

Door risico's te beoordelen aan de hand van zowel financiële als ESG-gegevens, beperken we de risico's op de langere termijn die vaak over het hoofd worden gezien bij traditionele beleggingsbenaderingen. Controversiële bedrijfsactiviteiten en praktijken die gepaard gaan met reputatierisico's worden beperkt. Bovendien versterkt de integratie van ESG-factoren in de bottom-up aandelenselectie onze beleggingscases en is het ook een potentiële bron van waardecreatie.

De Green Planet-strategie pakt belangrijke milieuthema's aan en streeft ernaar de kracht van de groene transitie ten volle te benutten. Het fonds belegt in bedrijven die oplossingen bieden voor grote milieuproblemen. Het richt zich op pure spelers en kleinere bedrijven die zich richten op het verbeteren van de water-, bodem- en luchtkwaliteit.

De groene transitie zal veel sectoren beïnvloeden, zoals industrie, nutsbedrijven en IT. Omdat dit een zeer brede trend is, geloven we dat we dit het beste kunnen doen via een gediversifieerde aanpak. Onze strategie richt zich daarom op vier belangrijke milieuthema's: bescherming van ecosystemen, efficiënt gebruik van hulpbronnen, slimme mobiliteit en energie van de toekomst.

Drie kansrijke aandelen

1. Infineon
Toonaangevend Duits technologiebedrijf in vermogenshalfgeleiders. Het levert cruciale technologie om te voldoen aan de wereldwijde doelstellingen voor elektrificatie en decarbonisatie. Het bedrijf is klaar om te profiteren van de groei van  EV's, laadstations en hernieuwbare energie.

2. Stantec
Wereldwijde specialist in milieu-engineering en consultancy. Dit Canadese ingenieursbureau speelt in op de toenemende vraag naar gespecialiseerd advies als onderdeel van de wereldwijde verschuiving naar duurzaamheid.

3. Advanced Drainage Systems
Toonaangevende Amerikaanse leverancier van stormwater- en afvalwateroplossingen met gerecyclede kunststoffen die bijdragen aan een schoner milieu en een circulaire economie. Het bedrijf profiteert van verstedelijking, groeiende behoeften op het gebied van waterbeheer en ondersteunende trends.


Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

DE LAATSTE TICKETS!

Kom vrijdag naar de IEX Beleggersdag!

Hoe gaat de top van het Nederlandse bedrijfsleven om met Trump, geopolitiek, defensie en de verhouding tussen Europa en de VS? Kom aanstaande vrijdag naar de IEX Beleggersdag. Mis het niet en bestel nu uw tickets! VOL=VOL!

Lees meer

  • 30 apr Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen
  • 03 jun Klimaatbeleggers voelen zich zwaar gehinderd
  • 28 mei Liever investeren in vrede dan in oorlog
  • 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt!
  • 16 apr Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers

Onderwerpen

  • Impactbeleggen
  • J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management

Nieuws van onze partners label connect

  1. 23 jun
    Absolute return-obligaties: een antwoord op het volatiliteitsprobleem
  2. 23 jun
    Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren
  3. 17 jun
    Verstandig navigeren in onzekere obligatietijden
Meer van onze partners
Gastauteur IEXProfs Geplaatst op 18 april 2024 08:00 meer
Bio

Gastauteur zijn professionals die volgens de redactie van IEXProfs bijdragen leveren die het waard zijn een groter beleggingspubliek te bereiken, maar die niet de intentie hebben om wekelijks of maandelijks een bijdrage te leveren als vaste medewerker of columnist. Bij de artikelen wordt een korte toelichting gegeven van de schrijver.

Recente columns
  1. Kapitaal is als cholesterol
  2. Passief beleggen doet het beter dan de cijfers laten zien
  3. Exodusgevaar door Amerikaanse wraakbelasting voor beleggers
  4. label connect Verstandig navigeren in onzekere obligatietijden
  5. Sectie 899: exodusgevaar door Amerikaanse wraakbelasting
Populaire columns
  1. "Impactbeleggers staan aan de goede kant van de geschiedenis"
  2. label connect "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"
  3. Het enorme potentieel van nature-based finance
  4. label connect JSS Green Planet Fund: Kansrijk beleggen in een groene toekomst
  5. label connect ESG is dood, lang leve ESG 2.0!

Meest gelezen

  1. Must Read 20 jun

    Must read: dit zijn de favoriete waarde-aandelen van Goldman Sachs
  2. Must Read 18 jun

    Must read: 'Wraakbelasting' jaagt beleggers uit VS
  3. Must Read 19 jun

    Must read: kan de Amerikaanse rente niet heel misschien toch omlaag?

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 30 apr

    Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen

    Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."

  • Impactbeleggen 16 apr

    Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers

    De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."

  • Impactbeleggen 31 mrt

    Beleggen in wapens? Nee, bedankt!

    Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Nee, water is het nieuwe goud

    Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie

    Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."

  • Impactbeleggen 28 nov

    Het enorme potentieel van nature-based finance

    Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group