hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Dit zijn de best gelezen artikelen van 2021

Dit zijn de best gelezen artikelen van 2021

U vrat afgelopen jaar alles wat we schreven over bitcoin. Het liefst nog in combinatie met China. Doemnieuws doet het ook standaard goed. In ieder geval bedankt voor uw bezoeken aan IEXProfs in 2021.

31 december 2021 10:00 • Door Fleur van Dalsem

Maar ook alle artikelen en columns over rente, inflatie en centrale banken trokken grote hoeveelheden lezers. Bij elkaar hadden we afgelopen jaar 1,875,589 unieke page views. 

Het meest werd er dus geklikt op nieuws en meningen over China en bitcoin. Maar ook algemene marktvisies - en dan met name de doom and gloom-versies - werden goed gelezen. 

Op de zesde plek - en meteen maar ook de zevende  - staat de eerste column, van Edin Mujagic. Het afgelopen jaar heeft hij veel geschreven over rente, inflatie en het beleid van centrale banken. Daar zet hij vaak zo zijn vraagtekens bij. De ECB is straks te laat met het aanpassen van hun beleid en beleggen is nodig om geen geld te verliezen in dit inflatietijdperk, zo vindt hij. 

Dag Marcel Tak

Marcel Tak - op plek acht van ons lijstje - ziet u waarschijnlijk niet meer terug in het lijstje van 2022. Onze columnist gaat het na 21 jaar op ons platform wat rustiger aan doen op schrijfgebied. Tenzij er iets heel bijzonders gebeurt op de markt. Dan maakt hij zeker zijn opwachting met een gastcolumn. 

Lees hier zijn voorlopig laatste column voor ons "Van pindakaas tot bitcoin." 

En onze uitzwaaicolumn "Dag Marcel Tak" over onze strenge, doch rechtvaardige columnist. 

Wat staat er verder in de top 10?

Het grote verzamelblog over de corinacrisis heeft ook de top 10 gehaald. Dagelijks en daarna bijna dagelijks vulden we dat blog aan met de nieuwste meningen van assetmanagers. 

En ook een zogenaamd belrondje  - natuurlijk over de rente - heeft de top 10 gehaald. Als redactie proberen we regelmatig een rondje langs de velden te maken aan de hand van een bepaalde stelling. Daar laten we dan professionals op reageren. Altijd goed voor interessante en leuke content. 

De top 10 van meest gelezen verhalen in 2021 (per 29 december 2021)

  1. China duwt bitcoin richting de afgrond - Bitcoin en andere cryptovaluta krijgen hevige tegenwind nu China de regels aanscherpt, een eigen digitale munt op de markt brengt, en het hoge energieverbruik, dat met crypto 's gepaard gaat, niet langer tolereert. Chi Lo van BNP Paribas AM verwacht dat andere landen zullen volgen.
  2. Krijgen we de grootste beurscrash ooit?- Jeremy Grantham waarschuwt voor de grootste beurscrash ooit. Nu de beurs de speculatieve fase heeft bereikt, komt een implosie eerder vroeg dan laat, waarschuwt hij. Riemen vast!
  3. Nederlandse gepensioneerden hebben het maar goed - Volgens de Global Retirement Index 2021 van Natixis IM behoort Nederland tot de vijf aantrekkelijkste landen ter wereld om met pensioen te gaan.
  4. Bitcoin wacht brute koerscorrectie - Bitcoin, maar ook andere cryptovaluta’s, wacht een mogelijk brute koerscorrectie als toezichthouders cryptovaluta’s meer regelgeving opleggen. Daarvoor waarschuwt Europa’s grootste vermogensbeheerder Amundi. Daarna kunnen de koersen weer omhoog.
  5. "Deze bullmarkt eindigt in een bloedbad" - Luister niet naar beursanalisten die beweren dat het dit keer anders is. Wilde beursrally's als deze eindigen altijd in tranen, zegt aandelenactivist Carl Icahn.
  6. Het einde van het grote geldspel nadert - Zolang de centrale banken geld blijven bijdrukken, is beleggen noodzaak om geen geld te verliezen. Deze monetaire verruiming, al begonnen in 1971, is net als met Monopoly een keer gespeeld, schrijft Edin Mujagic.
  7. De ECB is straks te laat- Een centrale bank moet voorkomen dat tijdelijke inflatie in de lonen gaat zitten en niet, zoals de ECB blijkbaar werkt, wachten totdat het zo ver is en dan pas overwegen op te treden. Edin Mujagic kan het niet geloven dat de ECB deze strategie hanteert. 
  8. Rente en aandelen: de grote ommekeer - De grote ommekeer in de rente heeft niet alleen maar negatieve gevolgen, schrijft Marcel Tak. Pensioenfondsen en huiseigenaren kunnen profiteren. Aandelenbeleggers moeten oppassen.
  9. "We gaan niet terug naar oude renteniveaus" - Stijgende inflatie en verkrappende centrale banken dreigen rentes hoger te zetten. Wat betekent dit voor de markten? Professionele beleggers van ING, ABN Amro, Rabobank, Optimix en Providence Capital laten hun licht schijnen.
  10. Wat zeggen de beleggingshuizen over de coronacrisis? - Optimix handhaaft nog even de aandelenoverweging, Amundi zet in op Europese banken, T. Rowe Price gaat juist voor Chinese aandelen, LGIM kiest voor Europese credits, Pictet AM bouwt risico's af, en veel meer opinies.

Hartelijk dank voor uw bezoek en tot ziens in 2022! 


Fleur van Dalsem is redacteur bij IEX.nl. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Nieuws van onze partners label connect

  1. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
  2. 18 nov
    "Vooruitzichten voor aandelen blijven onverminderd positief"
  3. 13 nov
    "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken"
Meer van onze partners
Fleur van Dalsem Geplaatst op 31 december 2021 10:00 meer
Bio

Fleur van Dalsem werkt ruim vijftien jaar bij IEX en Beursduivel en is sinds haar studietijd actief in het wereldje van de financieel economische journalistiek. Als redacteur werkte zij voor verschillende financieel economische tijdschriften en websites.

Fleur schrijft artikelen, maar werkt nu vooral achter de schermen als coördinator van IEX Expert.

Recente columns
  1. Ray Dalio: "De VS gaan de komende 10 jaar $18 biljoen aan rente- en aflossingskosten betalen"
  2. Pensioenfonds PME waarschuwt Amerikaanse vermogensbeheerders
  3. Financiële kijktips voor de feestdagen
  4. Dit zijn de best gelezen artikelen van 2021
  5. Dag Marcel Tak
Populaire columns
  1. Pensioenfonds PME waarschuwt Amerikaanse vermogensbeheerders
  2. Ray Dalio: "De VS gaan de komende 10 jaar $18 biljoen aan rente- en aflossingskosten betalen"

Meest gelezen

  1. Must Read 02 dec

    Must read: De opvolger van Fed-voorzitter Jerome Powell is bekend
  2. Must Read 04 dec

    Must read: De drie grote problemen van China
  3. 01 dec

    Must read: Italië is niet langer het zorgenkind van Europa

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 04 dec

    Green bonds krijgen concurrentie van blue bonds

    De wereld kampt met grote waterproblemen: tekorten aan drinkwater en vervuiling van zeeën en oceanen. Blue bonds zijn een goede financieringsoplossing. "Deze markt zal naar verwachting binnen drie tot vier jaar verdubbelen,” zegt Willem Visser, Impact Portfolio Manager bij T. Rowe Price.

  • Impactbeleggen 02 dec

    "Financiële markten zijn losgezongen van risico's en uitdagingen echte wereld"

    Energietransitie, financiële inclusie en biodiversiteit zijn en blijven voor Triodos IM ook in 2026 de belangrijkste beleggingsthema's.

  • Impactbeleggen 26 nov

    Robeco: Bescherming tegen klimaatrampen nu key

    Robeco verwacht dat ESG-beleggers in 2026 meer aandelen en obligaties zullen kopen van bedrijven gespecialiseerd in het aanpassen aan klimaatverandering in plaats van bedrijven die het proberen te verhinderen.

  • Impactbeleggen 25 nov

    Voor behoud biodiversiteit is geld nodig

    Het economisch belang van biodiversiteit is enorm. Het verlies aan natuurlijke veelvoud moet daarom gestopt worden ten behoeve van ons allen. Ook voor particuliere beleggers ligt hier een taak en een beleggingskans.

  • Impactbeleggen 17 nov

    Waarom inclusiviteit tot betere beleggingsresultaten leidt

    Managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM legt nog maar eens uit waarom het zo belangrijk is om altijd open te staan voor afwijkende standpunten.

  • Impactbeleggen 10 nov

    Beter beheer van oceanen kan biljoenen opleveren

    Zeeën en oceanen zijn van onschatbare waarde voor mens en aarde. Maar het duurzame management van de blauwe economie laat te wensen over. Een investering van 550 miljard per jaar kan een veelvoud opleveren, heeft het World Economic Forum berekend.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group