hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  J.P. Morgan: zwakke uitgevers junk

J.P. Morgan: zwakke uitgevers junk

J.P. Morgan Asset Management presenteerde gisteren de vooruitzichten voor 2014. Kansen in aandelen en opkomende markten.

10 januari 2014 15:45 • Door Chantal Groothengel

Zeven van onze tien voorspellingen kwamen vorig jaar uit, laat J.P. Morgan Asset Management met enige trots zien tijdens de nieuwjaarspresentatie in het Dylan Hotel in Amsterdam. Tijdens het diner na afloop moeten een paar van de aanwezige vermogensbeheerders daar een beetje om lachen. Ze moesten de presentator daar toch even corrigeren; wat betreft high yield houden zij er een iets andere berekening op na.

Nou ja, zes van de tien is ook geen slechte score. Belangrijkste misser in 2013 voor J.P. Morgan: Japan. Wie had ook kunnen voorspellen dat Abenomics het afgelopen jaar zo’n grote invloed zou hebben? Voor het komende jaar houdt J.P. Morgan wat Japan betreft dus maar een slag om de arm. Wel doet nieuwe rekruut Vincent Juvyns, wereldwijd marktstrateeg afkomstig van ING, duidelijke uitspraken over high yield.

De eigen fondsbeheerders zijn niet ongebreideld enthousiast over de categorie, stelt hij. “Er stromen veel zwakke uitgevers in die gebruik maken van de goedkope liquiditeit.” Daarom is actief beheer nodig. Thema van Juvyns’ presentatie is de impact van stijgende rentes. Zoals onderstaande grafiek laat zien is high yield een van de weinige vast inkomenscategorieën die daar nog positief uitkomt.

Het ziet er niet goed uit voor obligatiebeleggers, terwijl vast inkomen de afgelopen jaren juist een gigantische instroom zag. Angst is geen goede raadgever, blijkt wel. J.P. Morgan ziet een parallel met de internetbubbel, toen juist iedereen in aandelen zat. Een grote rotatie is er nooit echt gekomen, hoewel vooral in de VS wel steeds meer beleggers in aandelen stappen.

Het feit dat veel Nederlanders het belang van beleggen niet inzien, is iets waar de vermogensbeheerders achteraf nog hun frustratie over uiten. De fiscus gaat uit van een toename van het vermogen van 4% per jaar, maar met de huidige rentestand halen spaarders dat natuurlijk nooit. Tsja, er valt nog heel wat uit te leggen.

Aandelen bieden volgens J.P. Morgan de beste bescherming tegen stijgende rentes. Zoals uit onderstaande grafiek blijkt, worden stijgende rentes pas een probleem als de rente boven de 5% komt. Dan ontstaat een negatieve correlatie met het rendement op aandelen. Overgewaardeerd zijn aandelen in de meeste landen in ieder geval niet. Alleen in Mexico bevindt de k/w zich duidelijk boven het historisch gemiddelde.

Er is nog ruimte voor een verdere stijging. In het verleden stegen de markten in een bullmarkt vaak nog een flink stuk door nadat het historisch gemiddelde was bereikt. Een tweede 2013 zal het komende jaar echter niet worden. Nou ja. Zo’n goed jaar was het nou ook weer niet, als je buiten de ontwikkelde markten kijkt, moppert een van de aanwezigen. Opkomende markten bieden op de lange termijn dan ook de beste vooruitzichten, vindt J.P. Morgan.

Grafieken: J.P. Morgan Asset Management


Chantal Groothengel is redacteur bij IEXProfs. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Klik hier voor een overzicht van Chantals actuele beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 16 dec “Een beleggingsstrateeg ziet altijd kansen”
  • nov '24 J.P. Morgan AM vindt dollar overbought
  • sep '24 AI-trend: vergeet vooral de toeleveranciers en gebruikers niet
  • aug '24 JP Morgan AM draait naar defensieve waarden
  • jul '24 Dapper JP Morgan AM zet zijn geld op Europese value-aandelen

Nieuws van onze partners label connect

  1. 26 okt
    "Ondanks dip blijven vooruitzichten voor goud positief"
  2. 13 okt
    LFDE en Aegon Asset Management
  3. 07 okt
    Wie durft nu nog in de beurs te stappen?
Meer van onze partners
Chantal Groothengel Geplaatst op 10 januari 2014 15:45 meer
Bio

Chantal Groothengel rolde na haar master journalistiek aan de UvA als vanzelf de financieel-economische journalistiek binnen. Sinds 2011 is ze verbonden aan IEXProfs, en na een tweejarig verblijf in de City of Angels houdt ze zich sinds mei 2013 fulltime bezig met het wel en wee van professionele beleggers.

Recente columns
  1. "Blockbuster fonds vergroot risico"
  2. "High yield zonder default risico"
  3. Volgens Rogers zit u helemaal fout
  4. Skagen: "Goed jaar voor obligaties"
  5. "Momentum voor frontier markets"
Populaire columns

    Meest gelezen

    1. 04 nov

      Must read: Correctiewaarschuwingen overal
    2. 07 nov

      Must read: blijf gewoon beleggen in de Magnificent Seven
    3. 05 nov

      Must read: De echt grote AI-investeringen moeten nog komen

    Assetallocatie

    • Assetallocatie 05 nov

      Volg de trend en vermijd valkuilen

      Fondsbeheerder en financieel blogger Ben Carlson bespreekt een vrij simpele maar effectieve methode van collega Meb Faber om aandelenvolatiliteit te vermijden.

    • Assetallocatie 03 nov

      "Correctierisico is reëel"

      Volgens Gerard Moerman, hoofd Liquid Assets bij Aegon AM, is er wel wat voor te zeggen om winst te nemen op een deel van de aandelenportefeuille en met het geld staatsobligaties in te slaan. "Staatsobligaties zijn in mijn ogen momenteel de goedkoopste asset class."

    • Assetallocatie 30 okt

      Fidelity International gaat in dekking

      Kredietexpert Shamil Gohil van vermogensbeheerder Fidelity International maakt zich grote zorgen over drie zeepbellen tegelijk. Het inrichten van een zwaar defensieve obligatieportefeuille is zijn logische oplossing.

    • Assetallocatie 28 okt

      Ruim 6% met EM-schulden in lokale valuta

      Robeco gaat voor de komende jaren uit van een rendement van 6,25% op obligaties uit opkomende markten in lokale valuta. EM-schulden in harde muntsoorten leveren minder op.

    • Assetallocatie 27 okt

      Eerste scheuren in Amerikaanse economie zichtbaar

      Ondanks sterke macrodata en stijgende aandelenkoersen waarschuwt econoom Tiffany Wilding van Pimco dat de economische veerkracht van de VS aan het afbrokkelen is. Vooral kleinere bedrijven, lagere inkomens en mensen zonder eigen woning zijn volgens haar kwetsbaar. Dat verklaart waarom zij veel verwacht van Amerikaanse obligaties, mits van goede kwaliteit.

    • Assetallocatie 26 okt

      Winkelvastgoed is helemaal terug als dividendmotor

      Winkelvastgoed heeft door corona en de opkomst van de online-handel een slechte naam gekregen onder beleggers. Dat is volgens de Amerikaanse vermogensbeheerder Nuveen niet terecht..

    Meer Assetallocatie
    LSEG Lipper Fund Awards
    1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
    2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
    3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
    4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
    IEX Profs

    Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

    en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

     
    © 2025 IEX Profs
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacy Settings
    • Privacyverklaring
    • Disclaimer & Voorwaarden
    • Site feedback
    • Nieuwsbrieven
    • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
    • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
    • IEX Profs is onderdeel van IEX Group