Helft anomalieën is fantasie van de ontdekkers Wie markttrends vroeg weet te spotten, is eenoog in het land der blinden. Nieuw onderzoek trekt de beweringen over gevonden prijstrends echter in twijfel. 11 mei 2017 10:30 • Door IEXProfs Redactie Het is een van de meest populaire bezigheden voor beleggingsfondsen: het zoeken naar afwijkende patronen in de markt of trends om daarvan te profiteren. Fondsbeheerders, of tegenwoordig steeds vaker robots, die het lukt de juiste trends te spotten zijn de koningen van de fondsindustrie. Maar is dat eigenlijk wel terecht? Nieuw onderzoek van de universiteiten Ohio State en University of Cincinnati plaatst daar grote vraagtekens bij. Kewei Hou, Chen Xue en Lu Zhang namen voor hun onderzoek 447 bekende prijspatronen onder de loep van de laatste decennia en komen tot de conclusie dat meer dan de helft van deze anomalieën zijn ontsproten uit de fantasie van de vinders. Het was volgens hun vaak toeval dat het winstgevende strategieën waren. Het had net zo goed verkeerd uit kunnen pakken. Acute zorg Volgens de schrijvers van het onderzoek Replicating Anomalies is dit behoorlijk zorgwekkend omdat het zoeken naar afwijkingen in de markt snel aan populariteit wint in de financiële sector. "De zorgen over datamining zijn acuut." De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 08:00 Energietransitie: van morele plicht naar beleggingskans Voor Robeco is klimaatbeleggen geen thematische bijzaak maar de kern van de beleggingsstrategie. Want de energietransitie zal volgens Robeco leiden tot de structurele verandering van markten, sectoren en waardeketens.
Impactbeleggen 14 jan Impactbeleggen: van niche naar schaal Sinds 2019 groeide het kapitaal dat naar impactbeleggingen ging met 19% per jaar. In 2024 bedroeg de totale markt 1,6 biljoen dollar, aldus het Global Impact Investing Network (GIIN).
Impactbeleggen 12 jan Nieuw pensioenstelsel is katalysator voor impactbeleggen Volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea IM pakt het nieuwe pensioenstelsel (Wtp) goed uit voor impactbeleggen. Dat is een gunstige ontwikkeling. "Pensioenfondsen die impact structureel integreren, versterken niet alleen hun portefeuille onder de Wtp, maar dragen ook bij aan een veerkrachtige economie en een leefbare wereld voor toekomstige generaties."
Impactbeleggen 05 jan Natuur krijgt een prijskaartje Water, bodem en biodiversiteit raken schaarser. Dat brengt risico’s én kansen voor beleggers met zich mee. Wat lange tijd nauwelijks werd meegenomen in financiële analyses begint nu door te werken in beleggingskeuzes, aldus BlackRock Investment Institute.
Impactbeleggen 24 dec “De problemen die impactbeleggers willen oplossen, zijn reëel” Baillie Gifford houdt vast aan een overtuiging die de Schotse vermogensbeheerder al decennia huldigt: bedrijven die grote problemen oplossen, zijn structureel beter gepositioneerd voor groei. Dat maakt impactbeleggen volgens Rosie Rankin, hoofd impactstrategie van Baillie Gifford, tot een no brainer. Rob Stallinga sprak met haar.
Impactbeleggen 22 dec Impactfondsen zorgen inderdaad voor positieve veranderingen Private equity impactfondsen hebben volgens een recente Amerikaanse studie positieve effecten op de arbeidsomstandigheden. De fondsen investeren vaker in arme buurten en bedrijven waar vrouwen en mensen van kleur duidelijk betere carrièrekansen hebben.