MIFID II bij voorkeur minder vaag Prima dat MiFID II er komt, maar de regels mogen wel wat strikter. Dat is de overtuiging van bestuursvoorzitter Arnaud Cosserat van Comgest. 29 mei 2017 10:30 • Door IEXProfs Redactie MIFID II gaat voor een aardverschuiving zorgen in de wereld van het vermogensbeheer. Maar veel regels zijn nog te vaag. Dat blijkt uit uitspraken van Arnaud Cosserat, de bestuursvoorzitter van Comgest, die zijn opgetekend door Citywire Selector. Cosserat verwelkomt de nieuwe regels die vanaf 1 januari 2018 gaan gelden, maar hij vindt tevens dat veel van de nieuwe regels openstaan voor interpretatie. “Ik zou de voorkeur hebben gegeven aan striktere regelgeving”, zegt hij. “Het zou beter zijn geweest om met regels en wetten te komen in plaats van met de richtlijnen waar nu over wordt gesproken. Dan zou er minder sprake zijn van de grijze gebieden die we nu ervaren.” Cosserat geeft als voorbeeld de richtlijn rondom de betalingen voor analistenrapporten van beursmakelaars. Volgens hem is onduidelijk wat wel en wat niet geoorloofd is. “Het lijkt op de situatie dat je naar een restaurant gaat en achteraf inschat wat je zou willen betalen.“ Cosserat heeft liever een systeem waarbij vermogensbeheerders binnen enkele jaren 100% van de analistenkosten voor hun rekening nemen. “Dat is een duidelijk en helder systeem, maar daar is binnen de huidige richtlijnen geen sprake van”, aldus Cosserat. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 08:00 Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs In een tijd van verhoogde marktonzekerheid kan een portefeuille volgens Ryan Reardon van State Street SPDR ETF’s wel wat extra weerbaarheid gebruiken. Dividend Aristocrats bieden volgens hem een stabiel inkomen, handelen tegen aantrekkelijke waarderingen en doen het tijdens moeilijke marktomstandigheden beter dan de brede markt.
Assetallocatie 09 jul Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro In de zeer volatiele eerste helft van het jaar heeft Super Global Services SA haar groei voortgezet. Het bedrijf structureert voor bestaande en nieuwe klanten een breed scala aan beleggingsstrategieën, van multi-asset AMC's tot crypto-investeringen.
Assetallocatie 08 jul Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten Fidelity International twijfelt aan de safe haven-status van de dollar en Treasuries. Bij aandelen en obligaties verwacht de vermogensbeheerder dat de verschuiving doorgaat van de VS naar andere delen van de wereld, en dan met name in de richting van de opkomende markten.
Assetallocatie 03 jul De duidelijke beleggingsvoorkeuren van Nuveen Beursgenoteerd vastgoed, municipal bonds, private credit en de Magnificent Seven behoren tot de favoriete beleggingen van vermogensbeheerder Nuveen voor de tweede helft van het jaar (en daarna).
Assetallocatie 02 jul "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta" Obligaties uit opkomende markten (EM) in lokale valuta presteerden ook in de afgelopen maand beter dan de meeste andere vastrentende beleggingscategorieën. Dankzij een terugkerende kapitaalinstroom, sterke fundamentals en aantrekkelijke reële rentes kan de rally doorgaan, schrijft Giulia Pellegrini, Lead Portfolio Manager Emerging Market Debt bij Allianz Global Investors.
Opinie 02 jul Hoe lang houdt de Amerikaanse obligatiemarkt stand? De Amerikaanse obligatiemarkt heeft zich helemaal hersteld van een zware dip in april en mei toen ceo Jamie Dimon van JP Morgan waarschuwde voor een "bond market crack". Maar er zijn economen die vrezen voor nieuwe grote barsten.