hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Alle beleggingen in de opkomende markten zijn goed

Alle beleggingen in de opkomende markten zijn goed

UBS AM ziet kansen voor aandelen in de opkomende markten. Janus Henderson Investors heeft een positieve boodschap over obligaties in deze beleggingsregio.

3 augustus 2023 13:00 • Door IEXProfs Redactie

De toenemende geopolitieke spanning, een sterke Amerikaanse dollar, China’s zero-covidbeleid en het veranderende Chinese regelgevingsklimaat heben in de opkomende markten voor de nodige tegenwind gezorgd. Dat schrijft Shou-Pin Choo, portfoliomanager aandelen Azië & opkomende markten van UBS Asset Management, in de publicatie Latest insights on navigating emerging markets equities.

Choo: “Al is de impact van sommige van deze factoren inmiddels minder sterk, het onevenwichtige economisch herstel van China en de oplopende spanning in de relatie tussen de VS en China drukken nog altijd zwaar op opkomende markten. Ook wordt het beleggerssentiment beïnvloed door de toenemende concurrentie in de Chinese e-commercesector.”

Desondanks ziet Choo veel potentie in dit beleggingssegment. “We verwachten dat het consumptie-geleide herstel in China in een gematigd tempo zal doorgaan. Ook zullen consumenten met een hoger inkomen bereid zijn om meer te betalen voor producten en diensten van hogere kwaliteit."

Herstel Chinese IT-sector

Ondanks de tegenwind van de toenemende concurrentie voor e-commercebedrijven in China, maken deze bedrijven zich volgens Choo hard om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. Zo verwacht UBS AM dat de IT-hardware-sector de komende maanden het dieptepunt zal bereiken, veroorzaakt door het te grote aanbod in de industrie en de daling van het aantal orders.

Chinese IT-producenten hebben ook veel last gehad van de geopolitieke spanningen. Maar, stelt Choo, met name in de halfgeleidersector zullen een genormaliseerde groei en marges ervoor zorgen dat verwachtingen naar boven worden bijgesteld. Dit, in combinatie met de verwachte consolidatie in deze sector, zorgt ervoor dat wij de Chinese halfgeleiderindustrie als kansrijk bestempelen.”

Sterke economische groei stut EM schuld

Nu het einde van de renteverhogingen van centrale banken in het zicht is, worden beleggers weer langzaam optimistisch over de vooruitzichten voor schuldpapier uit opkomende markten, schrijft Thomas Haugaard, portefeuillebeheerder Emerging Market Debt bij Janus Henderson. Hij kan zich daar goed in vinden.

Inflatie is in de belangrijkste opkomende markten niet het probleem

Haugaard: “Verwacht wordt dat de ontwikkelde markten de wereldwijde groeivertraging zullen aanvoeren, terwijl de opkomende markten relatief veerkrachtig zullen blijven. Binnen opkomende markten is met name Azië een lichtpuntje, met een verwachte groei van 5,3% in 2023 en 2024 en 5% in 2024 – al hangt dit af van de snelheid van het herstel van China. Het is ook belangrijk om te weten dat er in ons beleggingsuniversum ook landen zijn met groeipercentages tussen 6 en 9 procent.”

Opkomend markten groeien harder

Haugaard vervolgt: “Op de korte termijn zijn de wereldwijde macro-economische omstandigheden de belangrijkste factor die de vooruitzichten en het traject voor de beleggingsklasse voor de rest van het jaar bepalen. Wij verwachten op de middel lange termijn meer geldstromen in de richting van EMD vanwege een groter wordend verschil in economische groei tussen opkomende markten en ontwikkelde markten.

Bij Janus Henderson hebben ze momenteel een voorkeur voor het high yield-gedeelte van het beleggingsuniversum, waaronder staatsobligaties uit Oezbekistan, Gabon, Mozambique en Benin, terwijl er minder exposure is naar enkele van de grotere emittenten in Latijns-Amerika en Azië.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 16 okt Robeco rekent op nog meer outperformance van EM
  • 28 okt Ruim 6% met EM-schulden in lokale valuta
  • 02 sep Aandelen EM gaan nu echt outperformen
  • 11 aug Macrovoordeel met microkrediet
  • 05 aug GTST voor EM-aandelen

Onderwerpen

  • Janus Henderson Investors

Nieuws van onze partners label connect

  1. 26 okt
    "Ondanks dip blijven vooruitzichten voor goud positief"
  2. 13 okt
    LFDE en Aegon Asset Management
  3. 07 okt
    Wie durft nu nog in de beurs te stappen?
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 3 augustus 2023 13:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Datacentra in de ruimte
  2. Huidige AI-hausse is fundamenteel anders dan dotcombubbel
  3. Volg de trend en vermijd valkuilen
  4. Must read: De echt grote AI-investeringen moeten nog komen
  5. "Verlies Fed-onafhankelijkheid goed voor de markten"
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  5. De risico's die duurzame beleggers nemen

Meest gelezen

  1. 04 nov

    Must read: Correctiewaarschuwingen overal
  2. 31 okt

    Must read: afslankmedicijnen meest verkocht ter wereld
  3. Assetallocatie 03 nov

    "Correctierisico is reëel"

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 06 nov

    Tien jaar na Parijs: wordt COP30 een nieuw keerpunt?

    Lloyd McAllister, hoofd duurzaam beleggen bij Carmignac, schetst wat nodig is om de aankomende klimaattop tot een succes te maken.

  • Impactbeleggen 04 nov

    Klimaatcrisis dwingt bedrijven om in actie te komen

    Het World Economic Forum voorspelt een verlies van 1,5 biljoen dollar voor bedrijven als er niks gedaan wordt om de productiviteit van werknemers op peil te houden als de aarde opwarmt. Met acht stappen kan het productiviteitsverlies worden geminimaliseerd.

  • Impactbeleggen 22 okt

    Moeten impactbeleggers blij zijn met de groeiende markt van private beleggingen?

    Private markten groeien snel en trekken steeds meer impactkapitaal aan. Is dat een welkome ontwikkeling? Jos Kalb en Alexander Lubeck van Cardano over de kansen en risico's, en hoe institutionele beleggers hun impactambities het beste kunnen realiseren.

  • Impactbeleggen 20 okt

    Hivos-Triodos Fonds ontvangt grote kapitaalinvestering

    De Nederlandse ontwikkelingsbank FMO en de Österreichische Entwicklungsbank (OeEB) gaan 30 miljoen euro investeren in Hivos-Triodos Fonds, dat nu nog een beheerd vermogen heeft van 65 miljoen euro. Wat gaat er met dat geld gebeuren? We vroegen het aan Femke Bos, Director Impact private debt & equity bij Triodos IM en verantwoordelijk voor dit impactfonds.

  • Impactbeleggen 20 okt

    “Duurzame tegenwind is juist een kans”

    Voordat impactbeleggen een begrip werd, zette de Zwitserse vermogensbeheerder Pictet al een aantal succesvolle themafondsen in de markt die beleggen in oplossingen van de grote problemen waar mens en wereld mee kampen.

  • Impactbeleggen 14 okt

    “Green bonds zijn misschien wel het grootste succesverhaal in de wereld van impactbeleggen”

    Wie in green bonds belegt, ontvangt een rente die gelijk is aan die van traditionele obligaties. Wel moeten beleggers in green bonds zich volgens de experts van DPAM bewust zijn van de concentratierisico’s, waardoor het uiteindelijke rendement kan mee- of tegenvallen.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group