Vermogensbeheer via social media De robo-adviseur heeft zijn plek veroverd in de beleggingsindustrie, de volgende ’game changer’ dient zich alweer aan. 2 maart 2016 09:30 • Door IEXProfs Redactie De robo-adviseur heeft zijn plek veroverd in de beleggingsindustrie, de volgende ’game changer’ dient zich al aan, schrijft WealthManagement.com. Social media is een belangrijk instrument geworden voor de onderlinge communicatie. Wat is er mogelijk als al die online informatie zou kunnen helpen om een beleggingsportefeuille op te bouwen? Snapchat denkt in die richting. De social media app wil de rol van robo-adviseur gaan vervullen, gebruikmakend van online data voor het vermogensbeheer middels ETF’s en andere lage-kosten-producten. Vermogensbeheerders zien waarschijnlijk niets in zo’n Albert Heijn-benadering van beleggen. Maar het kan zo maar zijn dat platforms als Facebook of Amazon de krachten bundelen met een aanbieder als Vanguard en een schokgolf door de beleggingsindustrie zenden, oppert WealthManagement.com. Beleggers hebben altijd behoefte aan advies, maar de wijze waarop zij dit verkrijgen is aan verandering onderhevig. Technologische ontwikkelingen drukken hier hun stempel. Het kan zijn dat de communicatie tussen beleggingsfirma’s en hun cliënten fors veranderen gaat. Enerzijds blijft de behoefte aan vermogensbeheerders die hun vermogende klanten complexe producten aanbieden, op maat gesneden oplossingen via een totaalbenadering van de ’family office’. Aan de andere kant van het spectrum ontstaan de budget-adviseurs, die het minder vermogende, maar wel grotere deel van de beleggers aanspreken. Nieuwe aanbieders veroveren marktaandeel dankzij de opmars van de robo-adviseur. Advies op maat De grootste kansen liggen bij de meer bemiddelde beleggers, een doelgroep die sterk zal groeien. Vermogensbeheerders zullen die welvarende beleggers tegemoet moeten treden met persoonlijk advies op maat, om hun doelstellingen te bereiken. De winnaars in de veranderende wereld zijn die adviseurs en vermogensbeheerders die de behoeften en doelstellingen van hun cliënt centraal stellen. Daarbij moet men loskomen van de gevestigde aanpak uit het verleden en zich gaan focussen op maatwerk voor de klant. Een status quo kan volgens WealthManagement.com niet overleven. De beleggingsindustrie moet de dienstverlening richten op het belang van de cliënt, gemeenschap en economie als geheel. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 17 jul Flinke marktcorrectie mogelijk op de korte termijn Beleggingsstrateeg Vincenzo Vedda van DWS houdt rekening met een beurscorrectie binnen afzienbare tijd. De risicopremies op zowel aandelen als obligaties zijn volgens hem zo laag dat een kleine tegenvaller het beurssentiment kan doen kantelen.
Assetallocatie 16 jul V-vormig herstel én aankomende liquiditeitsgolf maken optimistisch Ondanks alle politieke en geopolitieke onrust moeten beleggers zich realiseren dat het recente V-vormige herstel en de aankomende liquiditeitsgolf positieve beurssignalen zijn. Hoofd beleggingsstrateeg Ralph Wessels van ABN AMRO beschouwt daarom een tijdelijke beurszwakte als een moment om risico toe te voegen.
Assetallocatie 14 jul Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs In een tijd van verhoogde marktonzekerheid kan een portefeuille volgens Ryan Reardon van State Street SPDR ETF’s wel wat extra weerbaarheid gebruiken. Dividend Aristocrats bieden volgens hem een stabiel inkomen, handelen tegen aantrekkelijke waarderingen en doen het tijdens moeilijke marktomstandigheden beter dan de brede markt.
Assetallocatie 09 jul Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro In de zeer volatiele eerste helft van het jaar heeft Super Global Services SA haar groei voortgezet. Het bedrijf structureert voor bestaande en nieuwe klanten een breed scala aan beleggingsstrategieën, van multi-asset AMC's tot crypto-investeringen.
Assetallocatie 08 jul Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten Fidelity International twijfelt aan de safe haven-status van de dollar en Treasuries. Bij aandelen en obligaties verwacht de vermogensbeheerder dat de verschuiving doorgaat van de VS naar andere delen van de wereld, en dan met name in de richting van de opkomende markten.
Assetallocatie 03 jul De duidelijke beleggingsvoorkeuren van Nuveen Beursgenoteerd vastgoed, municipal bonds, private credit en de Magnificent Seven behoren tot de favoriete beleggingen van vermogensbeheerder Nuveen voor de tweede helft van het jaar (en daarna).