Cashberg langs de lijn gaat nergens naartoe Gerben Lagerwaard van State Street Global Advisors gelooft er niets van dat de gigantische hoeveelheid geld die nu in geldmarktfondsen is geparkeerd binnen afzienbare tijd naar de aandelenmarkt wordt gealloceerd. 17 april 2024 08:00 • Door Gastauteur IEXProfs Tal van strategen verwachten dat de enorme wall of cash die momenteel langs de zijlijn staat wel eens snel naar de aandelenmarkt kan stromen om zo de koersen verder de lucht in te jagen. Het klopt inderdaad dat er een recordhoeveelheid aan geld in geldmarktfondsen is gestoken. Mocht voor dat geld aandelen worden gekocht, dan is het koers opdrijvend effect groot. Ook dat is helemaal waar. Wachten op Godot Ik denk alleen dat het geld in geldmarktfondsen nergens naartoe gaat. Sterker, de totale berg aan cash in de wereld stijgt, dus de kans is groter dat geldmarktfondsen alleen maar meer kapitaal tegemoet kunnen zien. Wachten totdat grote sommen geld de geldmarktfondsen verlaten, kan wel eens Wachten op Godot worden. U weet wel, dat toneelstuk van Samuel Becket over twee mannen die bij een eenzame boom wachten op ene Godot, die nooit komt opdagen. Want waarom zouden beleggers, particulier en institutioneel, kapitaal uit geldmarktfondsen halen? Prima rendement, minimaal risico Met een risicoloze vergoeding van tegen de 4% in Europa en 5,5% in de VS, die geldmarktfondsen tegenwoordig bieden, is het voor defensieve beleggers niet heel aanlokkelijk om de aandelenmarkt te betreden. Het rendement dat nu al met geldmarktfondsen wordt geboekt, is daarvoor veel te aantrekkelijk. In tegenstelling tot een belegging in aandelen zijn de inkomsten uit geldmarktfondsen veiliger dan veilig. Dat kan van aandelenbeleggingen natuurlijk niet worden gezegd. Zo kan ik me voorstellen dat bijvoorbeeld financiële directeuren van bedrijven de overtollige bedrijfscash nergens anders willen bewaren dan in geldmarktfondsen. Maar ook bij particulieren heeft cash inmiddels een stevige positie in hun portefeuilles. Cash nu nog aantrekkelijker Nu de inflatie daalt maar de rentes op hetzelfde niveau blijven, neemt de netto yield en daarmee de aantrekkelijkheid van cash alleen maar verder toe. Dat wordt anders als rentes rap dalen. Mocht dat gebeuren, dan denk ik dat de huidige rentes moeten halveren voor een massale uitstroom uit geldmarktfondsen. Maar voorlopig zijn er geen signalen dat de rente snel naar beneden gaat. Het aantal verwachte renteverlagingen van de Fed dit jaar wordt steeds minder. Ook het moment dat de Fed de rente voor het eerst verlaagt, zou wel eens later kunnen worden dan sinds het begin van dit jaar verwacht. De rente van de Amerikaanse tienjaars is sinds begin dit jaar niet gedaald maar bijna 80 basispunten gestegen. Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Assetallocatie 08 jan "Groeicyclus houdt stand" Na een sterk maar onrustig beursjaar rijst de vraag of het huidige momentum standhoudt. Volgens Nadège Dufossé, Global Head of Multi-Asset bij Candriam wijst alles erop dat de cyclus niet breekt, maar van karakter verandert. Beleggingsimplicaties?
Assetallocatie 29 dec Spreiding is de name of the game Invesco ziet volop kansen in 2026. Wat minder Amerikaanse megacaps in de portefeuille zou verstandig zijn.
Assetallocatie 23 dec Traditionele portefeuillespreiding werkt niet meer Het BlackRock Investment Institute zoekt naar nieuwe manieren om de portefeuillespreiding nog enigszins op peil te houden.
Assetallocatie 23 dec Fidelity gaat met volle vaart 2026 in Fidelity International heeft er alle vertrouwen in dat 2026 positief begint. Maar aan de horizon zijn er wel wat wolken die op een storm kunnen duiden.
Opinie 17 dec Kan zilver blijven glanzen in 2026? Goud heeft dit jaar een mooie rit gemaakt, maar het staat in schril contrast met zilver dat ongeveer 120% in waarde is gestegen. Het grote voordeel van zilver boven goud is dat het een belangrijk metaal is voor hippe industrietakken als halfgeleiders, datacentra, zonnepanelen en elektrische auto's.
Assetallocatie 16 dec Beurskansen in een uitdagende wereld Wat hebben de markten volgend jaar in petto? Volgens hoofdeconoom Karsten Junius van J. Safra Sarasin krijgen beleggers in 2026 te maken met drie trends: structureel hoge onzekerheid, de verdere opmars van AI en vooral een soepel begrotingsbeleid. Beleggingsimplicaties?