Nieuw Nederlands pensioenstelsel wijst de weg In zijn nieuwste jaarlijkse brief staat CEO Larry Fink van BlackRock nadrukkelijk stil bij de stijgende pensioenproblematiek in de wereld. Hervorming van pensioenstelsels zijn volgens hem noodzakelijk, waarbij Nederland als voorbeeld dient. "De wereldbevolking vergrijst en het opbouwen van een goed pensioen is urgenter dan ooit." 26 maart 2024 12:10 • Door IEXProfs Redactie Traditionele pensioenstelsels lopen volgens Larry Fink wereldwijd aan tegen een veranderende bevolkingsopbouw en demografische verschuivingen, waardoor de zekerheid van een pensioen voor steeds meer mensen in het gedrang komt. Dat schrijft hij in zijn jaarlijkse brief aan beleggers. De brief van dit jaar is getiteld Time to Rethink Retirement. Fink kijkt naar de ontwikkelingen van pensioenstelsels en hij noemt Nederland als voorbeeld hoe zo’n stelsel kan worden aangepast. "Als je langer leeft, heb je meer geld nodig. Kapitaalmarkten kunnen daarin voorzien, zolang overheden en bedrijven mensen helpen om te beleggen. Een land dat zijn pensioenstelsel heeft aangepast is Nederland. Om het stelsel betaalbaar te houden, besloot Nederland meer dan tien jaar geleden om de pensioenleeftijd geleidelijk te verhogen. Deze zal nu automatisch worden aangepast wanneer de levensverwachting verandert." Ongeveer twee derde van het vermogen onder beheer van BlackRock in Nederland komt van pensioenfondsen. Meer dan 7 miljoen deelnemers van deze pensioenfondsen beleggen hun pensioen via BlackRock-fondsen. Dat komt neer op ongeveer de helft van de Nederlandse volwassenen. BlackRock's Larry Fink sees Social Security crisis, says 65 retirement age 'a bit crazy' https://t.co/0Cuse2jOcL — CNBC (@CNBC) March 26, 2024 Kansen met infrastructuur Fink gaat in zijn brief ook in op de enorme investeringen in infrastructuur die nodig zijn om de CO2-uitstoot terug te dringen, verder te digitaliseren en toeleveringsketens dichter bij huis te brengen. Kansen te over. Fink: "De infrastructuursector, met een waarde van 1.000 miljard dollar, is een van de snelst groeiende segmenten van de private markten waarbij sterke macro-economische trends de motor achter deze groei zijn." De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.