FOMO zet aandelen dit jaar hoger Hoofdstrateeg Kristina Hooper van Invesco verwacht dat de eerste helft van 2024 zal lijken op de laatste maanden van 2023, zij het iets volatieler. Dat is goed nieuws voor aandelenbeleggers. Andere voorspellingen voor 2024? 15 januari 2024 13:00 • Door Gastauteur IEXProfs "De eerste dagen van 2024 verliepen helaas wat minder soepel. Dit komt grotendeels door de onzekerheid over de mogelijke renteverlagingen van de Fed, en de hawkish houding van de centrale bank maken deze zorgen niet minder. Toch verwacht ik dat economische data binnenkort aan zullen tonen dat de Fed de rente sterk gaat verlagen. Echter, de Fed zal de hawkish toon voorlopig niet laat varen. Dit kan ook zorgen voor meer marktturbulentie, omdat het de rente omhoogstuwt, en aandelen en andere activa omlaag. Kristina Hooper Niet bang voor verkiezingen Beleggers hoeven dit jaar niet te schrikken van de vele verkiezingen die er in 2024 wereldwijd gehouden worden. Verkiezingsuitslagen beïnvloeden de markt op de lange termijn niet. Bredere martkstijging Marktprestaties worden dit jaar niet langer door een klein handje aandelen gedreven zoals dat in 2023 wel het geval was. Met name small-capaandelen en opkomende markten zijn veelbelovend. FOMO neemt toe Daarbij neemt de fear of missing out (FOMO) begin 2024 toe bij beleggers. Op cash beluste beleggers zullen zich hierdoor meer op aandelen en vastrentende strategieën richten. Dit leidt tot meer diversificatie omdat beleggers weer gaan kijken naar beleggingssegmenten die ze eerder links lieten liggen. Mijn verwachting is wel dat aandelen in de tweede helft van het jaar minder zullen presteren. Dan beginnen de markten alweer met het inprijzen van hun verwachtingen voor 2025.” Bredere aandelenstijging? NVIDIA-hype gaat dit jaar vooralsnog gewoon verder Nvidia $NVDA is having a very strong start to the year ?? - Bloomberg pic.twitter.com/5KmzB8TlnZ — Evan (@StockMKTNewz) January 14, 2024 Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Assetallocatie 12:30 Tijd om wat winst te nemen op Amerikaanse aandelen Van Lanschot Kempen verkoopt een deel van de Amerikaanse aandelenpositie. Beleggingsstrateeg Joost van Leenders legt uit waarom.
Assetallocatie 08:00 Kijk, daar zwemmen zes grijze zwanen Grijze zwanen staan voor gebeurtenissen die weliswaar voorstelbaar zijn, maar waarschijnlijk niet optreden. State Street Global Advisors schetst zes grijze zwanen die de markten flink kunnen bewegen: omlaag (3x) en omhoog (3x).
Obligaties 21 jan Obligatiebelegger Pimco is positief over ... obligaties Minder immigratie en hogere importheffingen zullen de groei van de Amerikaanse economie afremmen, terwijl Europa verder achterop dreigt te raken. In deze context bieden obligaties aantrekkelijke rendementen en zullen ze in 2025 een cruciale rol spelen in beleggingsportefeuilles.
Opinie 21 jan Aanhouden cash is zelden een goed idee Cash is king? Daar denken ze bij JP Morgan AM toch wel anders over.
Assetallocatie 20 jan Beurseuforie is niet houdbaar Optimix kan zich niet vinden in het huidige positieve beurssentiment. Hogere Amerikaanse handelstarieven zijn wel degelijk een groot gevaar. Vandaag vindt de inauguratie van Trump plaats, dus we zullen snel weten of een heuse handelsoorlog dreigt.
Assetallocatie 16 jan De juiste keuzes van Europese ETF-beleggers Noussair Aatil van State Street SPDR ETF's neemt nog even de Europese ETF-cijfers over geheel 2024 en over de laatste maand van het jaar met u door. Twee beleggingen bleken dominant. Amerikaanse aandelen en obligaties met ultra korte looptijden werden verreweg het meest gekocht.