hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Alle beleggingen in de opkomende markten zijn goed

Alle beleggingen in de opkomende markten zijn goed

UBS AM ziet kansen voor aandelen in de opkomende markten. Janus Henderson Investors heeft een positieve boodschap over obligaties in deze beleggingsregio.

3 augustus 2023 13:00 • Door IEXProfs Redactie

De toenemende geopolitieke spanning, een sterke Amerikaanse dollar, China’s zero-covidbeleid en het veranderende Chinese regelgevingsklimaat heben in de opkomende markten voor de nodige tegenwind gezorgd. Dat schrijft Shou-Pin Choo, portfoliomanager aandelen Azië & opkomende markten van UBS Asset Management, in de publicatie Latest insights on navigating emerging markets equities.

Choo: “Al is de impact van sommige van deze factoren inmiddels minder sterk, het onevenwichtige economisch herstel van China en de oplopende spanning in de relatie tussen de VS en China drukken nog altijd zwaar op opkomende markten. Ook wordt het beleggerssentiment beïnvloed door de toenemende concurrentie in de Chinese e-commercesector.”

Desondanks ziet Choo veel potentie in dit beleggingssegment. “We verwachten dat het consumptie-geleide herstel in China in een gematigd tempo zal doorgaan. Ook zullen consumenten met een hoger inkomen bereid zijn om meer te betalen voor producten en diensten van hogere kwaliteit."

Herstel Chinese IT-sector

Ondanks de tegenwind van de toenemende concurrentie voor e-commercebedrijven in China, maken deze bedrijven zich volgens Choo hard om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. Zo verwacht UBS AM dat de IT-hardware-sector de komende maanden het dieptepunt zal bereiken, veroorzaakt door het te grote aanbod in de industrie en de daling van het aantal orders.

Chinese IT-producenten hebben ook veel last gehad van de geopolitieke spanningen. Maar, stelt Choo, met name in de halfgeleidersector zullen een genormaliseerde groei en marges ervoor zorgen dat verwachtingen naar boven worden bijgesteld. Dit, in combinatie met de verwachte consolidatie in deze sector, zorgt ervoor dat wij de Chinese halfgeleiderindustrie als kansrijk bestempelen.”

Sterke economische groei stut EM schuld

Nu het einde van de renteverhogingen van centrale banken in het zicht is, worden beleggers weer langzaam optimistisch over de vooruitzichten voor schuldpapier uit opkomende markten, schrijft Thomas Haugaard, portefeuillebeheerder Emerging Market Debt bij Janus Henderson. Hij kan zich daar goed in vinden.

Inflatie is in de belangrijkste opkomende markten niet het probleem

Haugaard: “Verwacht wordt dat de ontwikkelde markten de wereldwijde groeivertraging zullen aanvoeren, terwijl de opkomende markten relatief veerkrachtig zullen blijven. Binnen opkomende markten is met name Azië een lichtpuntje, met een verwachte groei van 5,3% in 2023 en 2024 en 5% in 2024 – al hangt dit af van de snelheid van het herstel van China. Het is ook belangrijk om te weten dat er in ons beleggingsuniversum ook landen zijn met groeipercentages tussen 6 en 9 procent.”

Opkomend markten groeien harder

Haugaard vervolgt: “Op de korte termijn zijn de wereldwijde macro-economische omstandigheden de belangrijkste factor die de vooruitzichten en het traject voor de beleggingsklasse voor de rest van het jaar bepalen. Wij verwachten op de middel lange termijn meer geldstromen in de richting van EMD vanwege een groter wordend verschil in economische groei tussen opkomende markten en ontwikkelde markten.

Bij Janus Henderson hebben ze momenteel een voorkeur voor het high yield-gedeelte van het beleggingsuniversum, waaronder staatsobligaties uit Oezbekistan, Gabon, Mozambique en Benin, terwijl er minder exposure is naar enkele van de grotere emittenten in Latijns-Amerika en Azië.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 13 mei Traditionele obligatie-ETF's deugen niet?
  • 12 mei Pictet verlaagt aandelenadvies nog verder
  • 02 apr Hoge coupon maakt obligaties tot een safe bet
  • 04 mrt Positief momentum EM houdt aan
  • 03 mrt Zijn de verliezers van gisteren de winnaars van morgen?

Onderwerpen

  • Janus Henderson Investors

Nieuws van onze partners label connect

  1. 17 jun
    Verstandig navigeren in onzekere obligatietijden
  2. 12 jun
    Duurzaam en defensief: mixfonds van Cardano wint prestigieuze prijs
  3. 11 jun
    "Strategische materialen zijn de olie van de 21e eeuw"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 3 augustus 2023 13:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: dit zijn de favoriete waarde-aandelen van Goldman Sachs
  2. AI-fondsen populair in Europa, het kapitaal gaat naar de VS
  3. Must read: kan de Amerikaanse rente niet heel misschien toch omlaag?
  4. ETF's verslaan ook crème de la crème actieve fondsen
  5. Must read: 'Wraakbelasting' jaagt beleggers uit VS
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. Koopargumenten Japanse aandelen stapelen zich op
  5. PE en impactbeleggen vormen een goede combi

Meest gelezen

  1. Must Read 20 jun

    Must read: dit zijn de favoriete waarde-aandelen van Goldman Sachs
  2. Must Read 17 jun

    Must read: Prijzenoorlog in de ETF-sector
  3. Must Read 18 jun

    Must read: 'Wraakbelasting' jaagt beleggers uit VS

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 30 apr

    Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen

    Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."

  • Impactbeleggen 16 apr

    Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers

    De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."

  • Impactbeleggen 31 mrt

    Beleggen in wapens? Nee, bedankt!

    Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Nee, water is het nieuwe goud

    Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie

    Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."

  • Impactbeleggen 28 nov

    Het enorme potentieel van nature-based finance

    Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group