UBP verwacht tegenwind voor aandelen én obligaties UBP verwacht dat quantitative tightening een steeds grotere rol zal spelen in de rest van het jaar. Minder liquiditeit en laagconjunctuur betekenen slecht nieuws voor aandelen en obligaties. 2 juni 2023 08:00 • Door IEXProfs Redactie De problemen in maart bij een aantal Amerikaanse banken en het Zwitserse Credit Suisse dwong centrale banken tot een liquiditeitsinjectie. Dat heeft de markten gekalmeerd, maar alleen tijdelijk, schrijft Union Bancaire Privée in de Monthly Investment Outlook. De analisten van UBP gaan ervan uit dat de Fed en ECB de draad weer zullen oppakken bij het verkleinen van hun balans. Dat betekent niet dat ze actief obligaties gaan verkopen die ze de laatste jaren hebben gekocht, maar wel dat ze minder obligatieleningen die aflopen zullen doorrollen (verlengen). TLTRO UBP verwacht dat de ECB ongeveer 700 miljard euro gaat terugtrekken via “quantitative tightening” en uitlopende TLTRO-leningen (gunstige kredieten voor het bankwezen). In de VS gaat het om een bedrag van 200 tot 400 miljard dollar. “Als dat geld uit het systeem verdwijnt, zal dat in de tweede helft van 2023 een tegenwind worden voor de beurs,” denkt UBP. Dat komt bovenop de economische tegenwind die zal zorgen voor slechtere bedrijfsresultaten. UBP gaat uit van een milde recessie in de VS en een technische recessie in Europa. Ook nieuwe ruzies rondom het Amerikaanse schuldenplafond kunnen zorgen voor extra volatiliteit in aandelen en obligaties. Carry-strategieën Al met al is UBP weinig positief over de rest van het jaar. De bank gaat er vanuit dat de inflatie zal afnemen, maar tot renteverlagingen in de VS of Europa komt het voorlopig niet. Een belangrijk onderdeel van de strategie is gericht op zogenoemde carry trades. Bedrijfsobligaties van hoge kwaliteit (Investment Grade) en alternatives met een fatsoenlijke rentevergoeding hebben de voorkeur. High yield-obligaties bieden daarentegen op dit moment te weinig extra rendement om de risico's van een recessie te compenseren. Bij aandelen wordt de defensieve kaart gespeeld. Dat betekent onder andere meer gezondheidszorg, minder cyclische industrieën en minder relatief dure Amerikaanse aandelen. UBP is verder positief over goud. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 10 nov Beter beheer van oceanen kan biljoenen opleveren Zeeën en oceanen zijn van onschatbare waarde voor mens en aarde. Maar het duurzame management van de blauwe economie laat te wensen over. Een investering van 550 miljard per jaar kan een veelvoud opleveren, heeft het World Economic Forum berekend.
Impactbeleggen 06 nov Tien jaar na Parijs: wordt COP30 een nieuw keerpunt? Lloyd McAllister, hoofd duurzaam beleggen bij Carmignac, schetst wat nodig is om de aankomende klimaattop tot een succes te maken.
Impactbeleggen 04 nov Klimaatcrisis dwingt bedrijven om in actie te komen Het World Economic Forum voorspelt een verlies van 1,5 biljoen dollar voor bedrijven als er niks gedaan wordt om de productiviteit van werknemers op peil te houden als de aarde opwarmt. Met acht stappen kan het productiviteitsverlies worden geminimaliseerd.
Impactbeleggen 22 okt Moeten impactbeleggers blij zijn met de groeiende markt van private beleggingen? Private markten groeien snel en trekken steeds meer impactkapitaal aan. Is dat een welkome ontwikkeling? Jos Kalb en Alexander Lubeck van Cardano over de kansen en risico's, en hoe institutionele beleggers hun impactambities het beste kunnen realiseren.
Impactbeleggen 20 okt Hivos-Triodos Fonds ontvangt grote kapitaalinvestering De Nederlandse ontwikkelingsbank FMO en de Österreichische Entwicklungsbank (OeEB) gaan 30 miljoen euro investeren in Hivos-Triodos Fonds, dat nu nog een beheerd vermogen heeft van 65 miljoen euro. Wat gaat er met dat geld gebeuren? We vroegen het aan Femke Bos, Director Impact private debt & equity bij Triodos IM en verantwoordelijk voor dit impactfonds.
Impactbeleggen 20 okt “Duurzame tegenwind is juist een kans” Voordat impactbeleggen een begrip werd, zette de Zwitserse vermogensbeheerder Pictet al een aantal succesvolle themafondsen in de markt die beleggen in oplossingen van de grote problemen waar mens en wereld mee kampen.