Marktaandeel ETF's in twee jaar tijd verdubbeld De beursvolatiliteit van 2018 heeft geen enkele negatieve invloed gehad op de Europese ETF-verkoop. Integendeel. Institutionele beleggers verhoogden hun ETF-beleggingen met 50%. 4 maart 2019 14:30 • Door IEXProfs Redactie Ruime keuze, lage kosten, grote liquiditeit en prima resultaten waren voor hen doorslaggevend om voor passief te kiezen. De onrust op de aandelenmarkt in 2018 heeft de groei van de Europese ETF-markt niet gestopt. Dat blijkt uit een onderzoek van Greenwich Associates onder 127 institutionele beleggers waar ETF Express over bericht. Beleggers verhoogden hun ETF-beleggingen in 2018 met 50%. In absolute getallen kwam dat neer op 315,8 miljard dollar, een bedrag dat alleen in 2017 overtroffen werd. Het marktaandeel van ETF’s steeg daarvoor verder tot 15%, tegenover 7,6% in 2016. Dat is een verdubbeling in twee jaar tijd. Marktvolatiliteit Opvallend is dat veel institutionele beleggers aangeven dat de grote marktvolatiliteit in 2018 en de groeiende zorgen over de wereldeconomie juist hebben bijgedragen aan de verschuiving richting ETF’s. Zo laat een Nederlandse verzekeringsmaatschappij weten dat niet alleen het kostenvoordeel van ETF's aanspreekt, maar ook het gemak om vrij snel en eenvoudig de exposure naar een markt te kunnen verhogen of verlagen. Een Noorse vermogensbeheerder voegt toe: “ETF’s zijn makkelijker verhandelbaar dan opties. Er zijn bovendien zo veel niche-producten te koop, waardoor de ETF-markt een grotere variatie biedt dan actieve beleggingsfondsen.” Kind van de rekening Kind van de rekening zijn de actieve fondsen die niet alleen tegenvallend hebben gepresteerd maar ook qua diversiteit naar de kroon gestoken worden door de ETF's. Een goed voorbeeld zijn volgens de studie de zogenoemde smart bèta- en factor-based ETF’s. Een op de drie institutionele beleggers geeft aan deze vorm van ETF's met meer dan 10% te willen uitbreiden de komende twaalf maanden. Bij smart bèta-ETF's wordt geprobeerd de markt te verslaan door bijvoorbeeld te beleggen in aandelen die het de laatste tijd erg goed doen (trendbeleggen) of aandelen met een bepaalde onderwaardering (waardebeleggen). De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 09 feb Van greenwashing naar greenhushing ESG- en Impactspecialist Judith Sanders van ABN AMRO MeesPierson ziet de duurzaamheidsinspanningen van bedrijven gewoon doorlopen. Wel worden deze inspanningen niet langer prominent uitgedragen.
Impactbeleggen 05 feb "Duurzaam beleggen is in het afgelopen jaar fundamenteel veranderd" Volgens Holly Turner, klimaatspecialist van Schroders Capital, hebben politieke polarisatie en macro-onzekerheid de discussie over impactbeleggen niet stilgelegd maar juist aangescherpt. Aan impactbeleggers de taak om te laten zien wat ze doen, waarom ze dat doen, en vooral, wat het oplevert.
Impactbeleggen 04 feb Natuurlijk kapitaal: van gratis goed naar serieuze beleggingskans Gautier Quéru, wereldwijd hoofd Natural Capital bij de Franse duurzame vermogensbeheerder Mirova, onderdeel van Natixis. Quéru beschouwt beleggingen in natuurherstel als een even noodzakelijke als kansrijke stap naar een veerkrachtige economie.
Impactbeleggen 02 feb De groeiende waarde van schaarser wordende Europese landbouwgrond Wie in landbouw investeert, koopt geen abstract rendement maar een stukje werkelijkheid. BNP Paribas AM laat zien hoe voedselproductie, biodiversiteit en kapitaal onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. De beleggingscase is ijzersterk.
Impactbeleggen 30 jan Hoe pensioenvermogen het positieve verschil maakt Private equity, private debt, duurzame vastgoed en landbouw en social bonds helpen alle op hun eigen manier om gezondheid, kansengelijkheid en de leefkwaliteit te verbeteren. De specialisten van Achmea IM schetsen de voor- en nadelen van de verschillende beleggingsvormen.
Impactbeleggen 22 jan Amundi's 6 duurzame beleggingsconvicties van 2026 Het Franse Amundi schetst de zes belangrijkste ontwikkelingen in het duurzame beleggingslandschap.