Passief nog altijd te duur Passieve beleggers in een populaire Britse index wordt tot zestien keer meer kosten in rekening gebracht dan noodzakelijk. 7 december 2016 15:51 • Door IEXProfs Redactie Passieve beleggers in een populaire Britse index wordt tot zestien keer meer kosten in rekening gebracht dan noodzakelijk. 12% van het passief belegde vermogen in de Investment Management Association UK All Companies sector is belegd in slechts vijf fondsen met een lopende kostenfactor van meer dan 1%, zo ontdekte onderzoeks- en adviesbureau Square Mile. In deze index van grote Britse bedrijven is 193 miljard euro belegd. De verschillen in kosten die passieve fondsen in rekening brengen zijn groot. Het meest dure fonds met de IMA UK All Companies sector als onderliggende waarde heeft een lopende kostenfactor van 1,43%, tegen 0,06% voor het goedkoopste. Volgens hoofdonderzoek Victoria Hasler van Square Mile is er geen rechtvaardiging voor de hoge kosten, die sommige passieve fondsen in rekening brengen. “Als de vijf duurste fondsen hun lopende kostenfactor met 0,3% zouden verlagen, moet het vermogen onder beheer bijna 18 miljard euro stijgen om de inkomsten op peil te houden voor de uitgevende partijen.” Als de lopende kostenfactor van deze fondsen teruggebracht zou worden naar 0,3% dan verliezen de aanbieders van deze indexfondsen 54 miljoen euro aan inkomsten, rekende Square Mile uit. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 04 dec Green bonds krijgen concurrentie van blue bonds De wereld kampt met grote waterproblemen: tekorten aan drinkwater en vervuiling van zeeën en oceanen. Blue bonds zijn een goede financieringsoplossing. "Deze markt zal naar verwachting binnen drie tot vier jaar verdubbelen,” zegt Willem Visser, Impact Portfolio Manager bij T. Rowe Price.
Impactbeleggen 02 dec "Financiële markten zijn losgezongen van risico's en uitdagingen echte wereld" Energietransitie, financiële inclusie en biodiversiteit zijn en blijven voor Triodos IM ook in 2026 de belangrijkste beleggingsthema's.
Impactbeleggen 26 nov Robeco: Bescherming tegen klimaatrampen nu key Robeco verwacht dat ESG-beleggers in 2026 meer aandelen en obligaties zullen kopen van bedrijven gespecialiseerd in het aanpassen aan klimaatverandering in plaats van bedrijven die het proberen te verhinderen.
Impactbeleggen 25 nov Voor behoud biodiversiteit is geld nodig Het economisch belang van biodiversiteit is enorm. Het verlies aan natuurlijke veelvoud moet daarom gestopt worden ten behoeve van ons allen. Ook voor particuliere beleggers ligt hier een taak en een beleggingskans.
Impactbeleggen 17 nov Waarom inclusiviteit tot betere beleggingsresultaten leidt Managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM legt nog maar eens uit waarom het zo belangrijk is om altijd open te staan voor afwijkende standpunten.
Impactbeleggen 10 nov Beter beheer van oceanen kan biljoenen opleveren Zeeën en oceanen zijn van onschatbare waarde voor mens en aarde. Maar het duurzame management van de blauwe economie laat te wensen over. Een investering van 550 miljard per jaar kan een veelvoud opleveren, heeft het World Economic Forum berekend.