Britse rente wordt niet negatief De Bank of England zal de rente verder verlagen, maar niet negatief maken, zo verwacht JP Morgan AM. 5 augustus 2016 10:35 • Door IEXProfs Redactie De maatregelen door de Bank of England zijn bedoeld om de groei en de werkgelegenheid te stimuleren na de Brexit-schok. Dat schrijven David Stubs en Nandini Ramakrishnan van JP Morgan Asset Management. Het gaat volgens hen om een pakket van vijf maatregelen, waarbij gehint werd dat in de nabije toekomst nieuwe maatregelen zullen volgen. Zo is een volgende renteverlaging waarschijnlijk. De BoE verlaagde de officiële rente van 0,5% naar 0,25%. In de komende maanden zal waarschijnlijk een volgende daling volgen. Gouverneur Mark Carney zal echter waarschijnlijk niet kiezen voor een negatieve rente. Geld voor banken Dat sloot hij met zoveel woorden uit. De meest interessante maatregel die de Britse centrale bank volgens Stubs en Ramakrishnan nam is een nieuw Term Funding Scheme. De bank stelt 100 miljard pond ter beschikking aan banken waardoor het eenvoudiger voor hen wordt om geld uit te lenen. Met dit instrument tracht de centrale bank andere banken te stimuleren de renteverlaging door te rekenen richting klanten. De Britse centrale bank begint ook weer met het opkopen van overheidsobligaties. Daarvoor is voorlopig 60 miljard pond apart gezet. De bank gaat voor het eerst ook bedrijfsobligaties opkopen. Daarvoor is vooralsnog tien miljard pond beschikbaar. Tenslotte verlaagt de centrale bank de toezichteisen voor algemene banken. Minder strenge eisen Zo hoeven banken voorlopig geen anti-cyclische buffer van 0,5% aan te houden. Daarnaast is de heffingsfactor (leverage ratio) veranderd doordat de reserves van banken niet meer hoeven te worden meegerekend. Uit de toelichting van Carney werd duidelijk dat het niet alleen bij maatregelen van de centrale bank zal blijven. Hij heeft overleg gevoerd met Philip Hammond, de nieuwe minister van Financiën. De verwachting is dat deze met een uitgebreid pakket aan stimuleringsmaatregelen zal komen in de najaarsbegroting. Deze staat gepland voor november. Volgens Stubs en Ramakrishnan is het niet uitgesloten dat deze begroting eerder zal worden gepresenteerd. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 20 mrt Grootste beleggingsrotatie van de VS naar Europa in 25 jaar Fondsmanagers zijn veel somberder geworden over de VS. Het idee van Amerikaans exceptionalisme wankelt. Dat blijkt uit het maandelijkse onderzoek van Bank of America naar de samenstelling van beleggingsportefeuilles.
Assetallocatie 17 mrt Europese beleggers passen portefeuilles aan Toegenomen onzekerheid hebben Europese beleggers volgens Janus Henderson aangezet om hun portefeuilles tegen het licht te houden en iets veiliger in te richten. Smallcaps zijn gevraagd, net als de veiligste obligaties.
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.