IEX Fonds 40 loopt verder uit In de strijd tussen de actieve IEX Fonds 40 en de passieve IEX Index 20+ boekte de IEX Fonds 40 in mei nieuwe successen. De voorsprong werd verder uitgebouwd. Wie trokken de actieve fondskar? 7 juni 2017 15:30 • Door Rob Stallinga Het was aan de vooravond van 2017 beloofd en ja, de belofte kwam uit. Na jaren waarin passieve fondsen de actieve concurrentie steeds weer achter zich lieten zou het dit jaar anders worden. Actieve fondsmanagers zouden eindelijk hun waarde weer kunnen bewijzen en daarmee de hogere fondskosten rechtvaardigen. En zo geschiedde. De actieve IEX Fonds 40 stond na vijf maanden handelen op een plus van 6,58%. De pasieve concurrent, de IEX Index 20+, moest met een plusje van 3,91% vooralsnog het antwoord schuldig blijven. Sterke outperformance IEX Fonds 40 in 2017 Ook in mei versloeg de IEX Fonds 40 (+0,64%) zijn passieve tegenhanger (-0,11%). IEX Fonds 40 liep in mei verder uit Stijgers & dalers Aandelen Japan en Nederland deden het wederom goed. Het Nederlandse smallcapfonds Teslin Darlin boekte in mei zelfs een winst van 3,77% waardoor het rendement ytd uitkwam op bijna 30%. Het is daarmee het best presterende fonds van de IEX Fonds 40. By far. De nummer 2, het Kempen Orange Fund, dat ook in Nederlandse smallcaps belegt, rendeerde met een kleine 20% een stuk minder, al zullen de aandeelhouders van het Orange Fund verder niet klagen. Andere fondscategorieën, die het in mei goed deden, waren Europese aandelen, Europees vastgoed, ouderwetse grondstoffen. Verliezers waren er ook. Het normaal sterk presterende Robeco Asia-Pacifics Equities verloor in mei 2,16%. Het Fidelity Funds America boete een min van 3,36%. Verder was mei vooral een vervelende maand voor beleggers met een voorkeur voor de wat meer risicovollere obligaties. Zowel high yield als EMD verloor flink (gemiddeld meer dan 2%) aan waarde. De prestaties van alle 40 IEX Fonds 40-fondsen in mei 2017 Klik op de afbeelding voor de performance van de IEX Fonds 40 in pdf Rob Stallinga is financieel journalist. De informatie in zijn artikelen is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Assetallocatie 05 nov Volg de trend en vermijd valkuilen Fondsbeheerder en financieel blogger Ben Carlson bespreekt een vrij simpele maar effectieve methode van collega Meb Faber om aandelenvolatiliteit te vermijden.
Assetallocatie 03 nov "Correctierisico is reëel" Volgens Gerard Moerman, hoofd Liquid Assets bij Aegon AM, is er wel wat voor te zeggen om winst te nemen op een deel van de aandelenportefeuille en met het geld staatsobligaties in te slaan. "Staatsobligaties zijn in mijn ogen momenteel de goedkoopste asset class."
Assetallocatie 30 okt Fidelity International gaat in dekking Kredietexpert Shamil Gohil van vermogensbeheerder Fidelity International maakt zich grote zorgen over drie zeepbellen tegelijk. Het inrichten van een zwaar defensieve obligatieportefeuille is zijn logische oplossing.
Assetallocatie 28 okt Ruim 6% met EM-schulden in lokale valuta Robeco gaat voor de komende jaren uit van een rendement van 6,25% op obligaties uit opkomende markten in lokale valuta. EM-schulden in harde muntsoorten leveren minder op.
Assetallocatie 27 okt Eerste scheuren in Amerikaanse economie zichtbaar Ondanks sterke macrodata en stijgende aandelenkoersen waarschuwt econoom Tiffany Wilding van Pimco dat de economische veerkracht van de VS aan het afbrokkelen is. Vooral kleinere bedrijven, lagere inkomens en mensen zonder eigen woning zijn volgens haar kwetsbaar. Dat verklaart waarom zij veel verwacht van Amerikaanse obligaties, mits van goede kwaliteit.
Assetallocatie 26 okt Winkelvastgoed is helemaal terug als dividendmotor Winkelvastgoed heeft door corona en de opkomst van de online-handel een slechte naam gekregen onder beleggers. Dat is volgens de Amerikaanse vermogensbeheerder Nuveen niet terecht..