hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  J.P. Morgan wint Lipper Award

J.P. Morgan wint Lipper Award

Net als vorig jaar ging J.P. Morgan AM met de belangrijkste prijs van beste grote fondsenhuis naar huis. Wie waren de andere winnaars?

14 april 2015 10:45 • Door IEXProfs Redactie

In restaurant het Amsterdammertje in Loenen aan de Vecht, het domein van meesterkok André Gerrits, werden gisteravond de Lipper Fund Awards 2015 uitgereikt. De happening was georganiseerd door IEXProfs in samenwerking met Lipper (onderdeel van Thomson Reuters).

Voorafgaand aan de uitreiking praatten Detlef Glow (hoofd research Lipper), Pieter Wind (namens toezichthouder AFM onder andere verantwoordelijk voor de implementatie van het provisieverbod) en Henk Grootveld (fondsmanager van Rolinco en trendwatcher) de circa honderd vertegenwoordigers van de in Nederland actieve fondshuizen bij over de ontwikkelingen in de fondsindustrie.

 

Lipper 2015 Awards=

 Hoofdredacteur Pieter Kort van IEX Media leidt de genodigden door de avond.

Fondstrends 

Detlef Glow constateerde dat Italië en Spanje (door veranderende regelgeving) in 2014 te maken hadden met een uitzonderlijk sterke fondsinflow, terwijl het aantal fondsen met een Nederlandse beursnotering verder terugliep. Maar dé trend van vorig jaar de doorbraak van de multi-assetfondsen, ook wel bekend als meng- of mixfondsen. Ook de kleine fondshuizen beleefden in 2014 een ijzersterk jaar.

En de opkomst van de indexfondsen dan? Glow: 'Dat is ontegenzeggelijk een groeiverhaal, maar het percentage ETF's van het totaal belegde vermogen neemt niet toe. "Als er meer in ETF's wordt belegd, dan ook meer in actieve fondsen."

Lipper 2015 Awards=

 

De toezichthouder spreekt

Spanning was er in de zaal toen Pieter Wind van AFM de microfoon nam en de uitkomsten  van één jaar provisieverbod besprak. Of men in de zaal blij was met het provisieverbod? Niet echt, getuige de paar handen die de lucht in gingen.

"Wij zijn anders best tevreden. Hoewel veel effecten van het verbod nog nader onderzoek vragen, profiteerden klanten in het execution only-assortiment van een duidelijke downtrend in kosten, ook al hebben ze dat meestal niet door."

Digitale fondsen

Henk Grootveld schetste de toekomst van de fondsindustrie. Wat gaat de digitalisering betekenen voor de fondshuizen?  Grootveld houdt rekening met minder fondsen ("The winner takes all"), minder medewerkers bij fondshuizen ("Internet kills the middleman") en de komst van nieuwe marktpartijen ("No more barriers to entry") zoals een Apple dat misschien wel met een iTunes voor fondsen komt.

Zijn advies aan beleggers in de fondswinnaars: zoek vooral een ander fonds. "Zodra je als fondsmanager met een award thuiskomt, zit underperformance op je te wachten. Dat is een wetmatigheid. Ik weer er zelf alles van." De realiteit blijkt vaak anders. Hoe is anders te verklaren dat een aantal fondsen dit jaar opnieuw met een prijs naar huis ging.

Lipper 2015 Awards=

 

Winnaars

Want de belangrijkste prijs - groepswinnaar overall - ging net als vorig jaar naar J.P. Morgan AM. Ook Jyske stond vorig jaar op het podium als beste kleine huis overall. 

Dit is het complete lijstje van winnende huizen: 

 Winnaars Group Award

  • Overall Large - J.P. Morgan Asset Management
  • Overall Small - Jyske Invest
  • Bond Large - Deutsche Asset & Wealth Management
  • Bond Small - T. Rowe Price
  • Equity Large - Standard Life Investments
  • Equity Small - Charlemagne Capital
  • Mixed Assets Large - NN Investment Partners
  • Mixed Assets Small - Actiam

Lipper 2015 Awards=

 

Winnaars Fund Awards

  • Bond EMU Government - Deutsche Invest I Euro-Gov Bonds
  • Bond Euro - Schroder ISF EURO Bond
  • Bond Euro Long Term - AXA WF Euro 10+
  • Bond Global - Amundi Oblig Internationales
  • Bond Global High Yield - Kames High Yield Global Bond
  • Equity Asia Pacific - Fidelity Funds Pacific
  • Equity Emerging Markets Global - Fidelity FAST Emerging Markets
  • Equity Europe - BSF European Opportunities Extension
  • Equity Europe Income - BGF European Equity Income
  • Equity Europe Small and Mid Caps - Alken Fund Small Cap Europe
  • Equity Global - Goldman Sachs Glo CORE Eq Pf Base
  • Equity Global Income - Invesco Global Equity Income
  • Equity Global Small and Mid Caps - AXA Rosenberg Global Small Cap Alpha
  • Equity Netherlands - SSgA Netherlands Index Equity Fund
  • Equity Sector Information Technology - Pictet-Digital Communication
  • Equity Sector Real Estate Holdings Global - Janus Global Real Estate
  • Equity US - Legg Mason Opportunity
  • Mixed Asset EUR Aggressive Global - ING Dynamic Mix Fund V
  • Mixed Asset EUR Balanced Global - ASR Fonds Profielfonds G Classic Cap
  • Mixed Asset EUR Conservative Global - ING Dynamic Mix Fund II

 

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 03 jan Uitstroom actieve fondsen groter dan ooit
  • 10 jan Fondskosten doen er echt wel toe
  • 19 dec Actieve ETF’s, het beste van twee werelden?
  • 09 dec Fondsselectie is tamelijk eenvoudig
  • jun '24 Goede-ideeën zorgen voor slechte rendementen?

Onderwerpen

  • beleggingsfondsen

Nieuws van onze partners label connect

  1. 28 apr
    Een nieuw gouden tijdperk?
  2. 15 apr
    Trump verzwakt status van dollar als wereldmunt
  3. 08 apr
    Belastingen, leugens en ideologie
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 14 april 2015 10:45 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Steeds meer spaarders gaan noodgedwongen beleggen
  2. JP Morgan is voorzichtig positief
  3. "Aandelenmarkt oogt na recent herstel oververhit"
  4. Must read: Elon Musk kan helemaal niet bezuinigen
  5. Verschil tussen duurzame en conventionele belegger minimaal
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. De risico's die duurzame beleggers nemen
  5. Koopargumenten Japanse aandelen stapelen zich op

Meest gelezen

  1. Must Read 16 mei

    Must read: Elon Musk kan helemaal niet bezuinigen
  2. Must Read 13 mei

    Must read: China heeft gewonnen
  3. Must Read 14 mei

    Must read: Deal VS en China kwam geen moment te vroeg

Assetallocatie

  • Assetallocatie 08:00

    JP Morgan is voorzichtig positief

    JP Morgan AM ziet in de rally van de laatste weken geen reden tot winstnemen. Overheden hebben voldoende speelruimte om de economie te pushen en de negatieve effecten van importtarieven te compenseren. Beleggers doen er wel verstandig aan optimaal te spreiding en in hun portefeuille voor wat inflatiebescherming te zorgen.

  • Assetallocatie 18 mei

    "Aandelenmarkt oogt na recent herstel oververhit"

    De winstverwachtingen voor Amerikaanse bedrijven zijn te rooskleurig en ook de Europese aandelenmarkten vertonen tekenen van oververhitting, aldus CIO Vincenzo Vedda van vermogensbeheerder DWS. Het aandelenadvies gaat daardoor omlaag. "Een langdurige correctie in de loop van dit jaar is allesbehalve uitgesloten."

  • Assetallocatie 14 mei

    Cyclische rugwind ondersteunt private markten

    CIO Nils Rode van Schroders Capital deelt zijn inzichten over huidige stand van zaken in de private markten. "Cyclische rugwind stemt optimistisch te midden van onzekerheid." Lees zijn analyse.

  • Assetallocatie 06 mei

    Juist nu zijn obligaties onmisbaar

    In de huidige onzekere marktomstandigheden zijn beleggingen in obligaties onontbeerlijk, zegt Sara Devereux, wereldwijd hoofd van Vanguard Fixed Income Group. Mocht het tot een recessie komen, dan zou dat volgens haar wel eens kunnen leiden tot een obligatierally.

  • Assetallocatie 05 mei

    "Een nieuw tijdperk breekt aan"

    Emiel van den Heiligenberg van L&G koopt vooralsnog de dips. Bij een full blown Amerikaanse recessie zal hij deze aanpak herzien. Lees zijn marktanalyse.

  • Assetallocatie 01 mei

    De duidelijke beleggingsideeën van KKR

    Beleggers gaan volgens KKR ten onrechte uit van een Amerikaanse recessie. Dat biedt volgens de investeringsmaatschappij volop mogelijkheden. Vijf thema's springen eruit.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group