hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Sectorconsensus: Banken favoriet

Sectorconsensus: Banken favoriet

Van de vier cyclische aandelensectoren materials, financials, consumer discretionary en real estate zijn assetmanagers het meest enthousiast over de vooruitzichten van de financiële dienstverleners.

20 december 2021 13:00 • Door Eelco Ubbels

Materials, financials, consumer discretionary en real estate gelden als cyclische sectoren. In het huidige economische klimaat zouden deze aandelensectoren gemiddeld betere vooruitzichten moeten hebben.

Volgens de MSCI World (in euro’s gemeten per 9 december) is dat in 2021 ook het geval. Financials (+34%) en real estate (+30,7%) doen het beter dan de 27,8% van de wereldindex. Consumer discretionary blijft met +26,8% iets achter, evenals materials met +18,4%.

Van de grote groep assetmanagers analyseren slechts zeven stelselmatig de verschillende aandelensectoren. Dat zijn ING Investment Office, KBC, Nordea, SEB, Pictet AM, DWS en Invesco. In de huidige periode, waarin de consensus een overweging heeft voor aandelen, staat deze groep van zeven niet zonder meer positief over de vier cyclische sectoren.

Financials: De favoriet
Financiële dienstverleners zoals banken en verzekeraars zijn gebaat bij hogere renteniveaus en een steilere yieldcurve. De activiteiten van banken op het gebied van fusie- en overnameadvies, beursgangen en de handel in bijvoorbeeld aandelen en derivaten profiteren van de huidige rentestanden. Tegen deze achtergrond zijn de waarderingen van financials volgende de meeste analisten momenteel goedkoop. Zes van de zeven assetmanagers heeft deze sector om al deze redenen op een koop staan.

Invesco wijst wel op de kosten van natuurrampen en de huidige gezondheidsproblematiek waar met de name de verzekeringssector last van heeft.

Real Estate: Weinig enthousiasme
Deze sector omvat zowel vastgoedondernemingen als REIT’s, beleggingsfondsen in onroerend goed. Niet elke assetmanager ziet onroerend goed overigens als een aandelensector. Van de zeven assetmanagers hebben vijf een duidelijk oordeel: drie zijn er neutraal (ING Investment Office, KBC en Nordea). Invesco is overwogen, DWS onderwogen.

De lage marktrente is momenteel nog positief voor de financieringskosten. Ook is het dividendrendement nog altijd relatief hoog. Over Amerikaans vastgoed wordt positiever geoordeeld dan over Europees vastgoed. Het risico op een nog langer durende lockdown is echter wel aanwezig. Dat pakt met name voor retail en in mindere mate voor kantoren slecht uit. De langetermijnwaarderingen zien er momenteel wel positief uit.

Materials: Terug naar neutraal
Twee maanden geleden was materials nog de favoriete cyclische sector, nu is het enthousiasme wel wat gedaald. De stijging van de energieprijzen en de groeivertraging van de Chinese economie hebben voor minder fraaie vooruitzichten gegeven gezorgd. Positief is de financiële positie van de mijnbouwbedrijven door het verlagen van schulden. Ook het uitstellen van grote investeringen wordt als gunstig gezien. Ook met de vraag en met de waarderingen in de sector is weinig mis.

Consumer discretionary: Te duur of te gevoelig voor Covid
De Top 3 van deze MSCI sector-index (31%) bestaat uit Amazon (18%), Tesla (7%) en Alibaba (6%). Geen enkele van de zeven assetmanagers heeft een koopadvies. Tijdens de pandemie hebben vooral de online retailers veel groei doorgemaakt. Waarderingen van deze bedrijven zijn echter hoog.

De autosector heeft te maken met toenemende regulering en hoge investeringskosten om de stap naar groene auto’s te maken. Voor het reissegment blijven de zorgen omtrent de verdere ontwikkeling van COVID-19 natuurlijk bestaan.


Eelco Ubbels RBA is directeur/eigenaar van Alpha Research. Op IEXProfs presenteert hij regelmatig zijn visie op assetallocatiekwesties, gebaseerd op de database van Alpha Research, waarin de allocatie-opinies van grote Europese vermogensbeheerders worden verzameld. Deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Twitter: @eelcoubbels.

Deel via:

Lees meer

  • 02 dec Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken
  • 01 dec “Wij leven in een nieuwe tijd”
  • 03 dec Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag
  • 03 nov "Correctierisico is reëel"
  • 05 nov Volg de trend en vermijd valkuilen

Onderwerpen

  • Assetallocatie
  • Alpha Research

Nieuws van onze partners label connect

  1. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
  2. 18 nov
    "Vooruitzichten voor aandelen blijven onverminderd positief"
  3. 13 nov
    "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken"
Meer van onze partners
Eelco Ubbels Geplaatst op 20 december 2021 13:00 meer
Bio Eelco Ubbels RBA is directeur/eigenaar van Alpha Research. De afgelopen vijftien jaar heeft hij als beleggingsprofessional gewerkt bij onder andere AXA IM, Sector Investment Managers en Petercam. Ubbels is specialist op het gebied van asset allocatie. Apha Research brengt op regelmatige basis rapporten uit over asset allocatie, waaronder de maandelijkse Asset Allocatie Consensus, waarin de allocatie-opinies van grote Europese vermogensbeherders worden verzameld. Diverse malen per jaar organiseert Alpha Research seminars over belangrijke topics voor vermogensbeheerders.
Recente columns
  1. Grondstoffen bovenaan kooplijst professionele beleggers
  2. Succesvol beleggen vraagt vooral om goede assetallocatie
  3. Assetallocatie is vooral een teamprestatie
  4. Dit zijn de genomineerden van de Asset Allocation Awards 2022
  5. Prijswinnend J.P. Morgan AM houdt vast aan risicovolle assets
Populaire columns

    Meest gelezen

    1. Must Read 02 dec

      Must read: De opvolger van Fed-voorzitter Jerome Powell is bekend
    2. Must Read 04 dec

      Must read: De drie grote problemen van China
    3. 01 dec

      Must read: Italië is niet langer het zorgenkind van Europa

    Assetallocatie

    • Assetallocatie 03 dec

      Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag

      Capital Group ziet de economische groei in de VS en in Europa in 2026 dichter bij elkaar komen, terwijl het rentebeleid juist uiteenloopt. Wat betekent dat voor de obligatievoorkeuren van de Amerikaanse vermogensbeheerder?

    • Assetallocatie 02 dec

      Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken

      Fidelity International verwacht dat risicovolle activa het in 2026 weer goed zullen doen. Het grote vraagteken is hoe de VS omgaat met een stug hoge inflatie, terwijl de economische groei afneemt.

    • Assetallocatie 01 dec

      “Wij leven in een nieuwe tijd”

      Wat kunnen beleggers in 2026 verwachten? Beleggingsexperts en de hoofdeconoom van Candriam keken tijdens de recente mediadagen van deze Europese vermogensbeheerder in Brussel alvast vooruit. Lang verhaal kort: pas op met bedrijfsobligaties, dollar verzwakt verder, tech blijft de baas.

    • Assetallocatie 27 nov

      "Buiten Amerikaanse tech zijn er betere kansen te vinden"

      Ja, ook in 2026 blijft AI waarschijnlijk een belangrijk thema, maar de beste kansen ziet Vanguard bij kredietwaardige Amerikaanse obligaties, Amerikaanse waarde-aandelen en aandelen uit ontwikkelde markten buiten de VS. "Diversificatie, discipline en een duidelijk inzicht in risico zijn belangrijker dan ooit", benadrukt de vermogensbeheerder in zijn outlook.

    • Assetallocatie 25 nov

      MFS: Risico’s stijgen in obligatiemarkten

      De risico’s in de obligatiemarkt zijn toegenomen, maar blijven vooralsnog beheersbaar. Dat stelt obligatiemanager Pilar Gomez-Bravo van vermogensbeheerder MFS. Zij ziet ondanks de lastige omstandigheden nog steeds mogelijkheden om rendement te behalen met vastrentende waarden.

    • Assetallocatie 24 nov

      Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger

      Amundi AM verwacht dat aandelen volgend jaar wereldwijd blijven stijgen. Tot de favoriete sectoren behoren financials, healthcare, telecommunicatie en industrials omdat die sterk gaan profiteren van AI. In tegenstelling tot andere assetmanagers verwacht Amundi wel dat de ECB de rente in 2026 verder zal verlagen.

    Meer Assetallocatie
    LSEG Lipper Fund Awards
    1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
    2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
    3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
    4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
    IEX Profs

    Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

    en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

     
    © 2025 IEX Profs
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacy Settings
    • Privacyverklaring
    • Disclaimer & Voorwaarden
    • Site feedback
    • Nieuwsbrieven
    • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
    • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
    • IEX Profs is onderdeel van IEX Group