BlackRock gaat voor meer obligatierisico's BlackRock kiest bij Amerikaanse staatsobligaties liever voor korte dan lange looptijden. Favoriet zijn Europese high yield en obligaties uit opkomende markten. Over het algemeen loont het volgens de grootste vermogensbeheerder ter wereld om meer risico te nemen. 10 april 2024 14:00 • Door IEXProfs Redactie Wat te doen nu de rente weer oploopt? Deze vraag behandelt het BlackRock Investment Institute in zijn laatste weekcommentaar. Dat het de laatste weken snel gaat, blijkt uit de grafiek van de Amerikaanse 10-jaarsrente. Deze begon het jaar op 3,85% en staat nu op bijna 4,5%. Het beeld in de Eurozone is niet veel anders. De rente op een 10-jarige Duitse Bund is de eerste drie maanden van het jaar opgelopen van 2% naar 2,45%. Rente blijft hoog en volatiel BlackRock denkt dat dit typisch is voor de komende periode. Zelfs al komen de Federal Reserve en de ECB met renteverlagingen, dan nog gaat BlackRock ervan uit dat de lange rente voorlopig hoog en volatiel blijft. De spread (risicopremie) op Amerikaanse bedrijfsobligaties (credits) is ondertussen vrij laag geworden, wat deze markt minder aantrekkelijk maakt voor de korte termijn. Meer risico betaalt zich uit BlackRock is het tweede kwartaal ingegaan met een voorkeur voor obligaties met een hoger risico, en dan met name uit opkomende markten (in dollars) en Europese high yield. Risico nemen loont omdat de spreads bij vooral Europese high yield minder gekrompen zijn dan bij investment grade. Er zijn bovendien signalen dat het aantal wanbetalingen afneemt. Liever kort dan lang Vanwege het scenario “rates-higher-for-longer” kiest BlackRock in de VS voor het korte eind van de markt. Er valt daar ook nog altijd meer rente te verdienen dan aan het lange eind. Een 3-maands Treasury geeft bijvoorbeeld bijna 5,4% rente op jaarbasis tegenover de eerder genoemde bijna 4,5% op een tienjaarslening. BlackRock is verder "underweight" Japanse staatsobligaties. De Japanse aandelenmarkt behoort daarentegen tot een van de absolute favorieten. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 nov Verdere verzwakking dollar biedt kansen Tim Murray van T. Rowe Price rekent erop dat de dollar verder zal dalen. Dat is volgens hem vooral gunstig voor obligaties van buiten de VS en dan met name die uit opkomende markten in lokale valuta.
Assetallocatie 11 nov BlackRock rekent op enorme groei Europese private markten De Europese private markten zullen tot 2030 doorgroeien tot meer dan €5000 miljard aan beheerd vermogen. Dat verwacht BlackRock. "Daarmee behoort Europa tot de snelst groeiende regio’s binnen deze beleggingscategorie."
Assetallocatie 11 nov De verrassende comeback van Goldilocks in de obligatiemarkt 2025 is tot nu toe een Goldilocks-jaar voor de wereldwijde obligatiemarkt. De combinatie van dalende rente en afnemende risicopremies leidt tot opvallend goede rendementen in grote delen van de vastrentende markt, constateert obligatiestrateeg Benoit Anne van MFS. De Europese markt vaart een andere koers.
Assetallocatie 05 nov Volg de trend en vermijd valkuilen Fondsbeheerder en financieel blogger Ben Carlson bespreekt een vrij simpele maar effectieve methode van collega Meb Faber om aandelenvolatiliteit te vermijden.
Assetallocatie 03 nov "Correctierisico is reëel" Volgens Gerard Moerman, hoofd Liquid Assets bij Aegon AM, is er wel wat voor te zeggen om winst te nemen op een deel van de aandelenportefeuille en met het geld staatsobligaties in te slaan. "Staatsobligaties zijn in mijn ogen momenteel de goedkoopste asset class."
Assetallocatie 30 okt Fidelity International gaat in dekking Kredietexpert Shamil Gohil van vermogensbeheerder Fidelity International maakt zich grote zorgen over drie zeepbellen tegelijk. Het inrichten van een zwaar defensieve obligatieportefeuille is zijn logische oplossing.