Handen af van private debt Pimco ziet prima kansen op de obligatiemarkt, maar private debt en bedrijfsobligaties zijn grotendeels overgewaardeerd. 19 juli 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie De Amerikaanse vermogensbeheerder Pimco heeft in het rapport Navigating Public and Private Credit Markets: Liquidity, Risk, and Return Potential een dubbele boodschap voor beleggers. Enerzijds ziet de grootste obligatiebelegger ter wereld uitstekende mogelijkheden in beursgenoteerde vastrentende waarden van hoge kwaliteit, zoals gebundelde hypotheekleningen, bankleningen of obligaties van lagere overheden. Van de andere kant zijn grote delen van de markt voor bedrijfsobligaties en private debt overgewaardeerd en worden beleggers te weinig beloond voor het hogere risico en/of lagere liquiditeit. Mohit Mittal De Pimco-CIO "Core Strategies" Mohit Mittal legt in het rapport uit dat er twee concepten centraal staan bij het waarderen van obligaties: liquiditeit en alpha. Private debt heeft bijvoorbeeld een lage liquiditeit (verhandelbaarheid) en moet daarom als compensatie meer alpha bieden (een bovengemiddeld rendement). Hetzelfde geldt voor risico: hoe lager de kwaliteit van een bedrijfsobligatie, des te meer alpha je als belegger wilt hebben. 100 in plaats van 200 basispunten Hier gaat het echter mis volgens Mittal. Beleggers worden momenteel onvoldoende beloond voor de risico’s die ze nemen met moeilijk verhandelbare schulden en bedrijfsobligaties. “Dat komt doordat er teveel kapitaal achter te weinig mogelijkheden aanzit. De spreads op de publieke en private kredietmarkten zijn daardoor gedaald tot bijna recordniveaus.” De extra premie die wordt ontvangen voor beleggingen in de private sector ligt nu bijvoorbeeld onder de 100 basispunten, terwijl dat eigenlijk 200 basispunten zouden moeten zijn. Te grote concentratie Wat Mittal verder bekritiseert, is de grote concentratie van kapitaal in bepaalde private sectoren zoals technologie en gezondheidszorg. “Het gaat daarbij vaak om kleinere bedrijven gefinancierd met relatief veel vreemd vermogen, wat ze erg gevoelig maakt voor een hogere rente, economische vertraging en faillissementen.” Pimco heeft geconstateerd dat 40% van de particuliere kredietnemers niet genoeg verdient om hun schulden te betalen. “Hoe langer de rente hoog blijft of de economie vertraagt, des te kwetsbaarder worden deze kredietnemers.” De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 08:00 Beurseuforie is niet houdbaar Optimix kan zich niet vinden in het huidige positieve beurssentiment. Hogere Amerikaanse handelstarieven zijn wel degelijk een groot gevaar. Vandaag vindt de inauguratie van Trump plaats, dus we zullen snel weten of een heuse handelsoorlog dreigt.
Assetallocatie 16 jan De juiste keuzes van Europese ETF-beleggers Noussair Aatil van State Street SPDR ETF's neemt nog even de Europese ETF-cijfers over geheel 2024 en over de laatste maand van het jaar met u door. Twee beleggingen bleken dominant. Amerikaanse aandelen en obligaties met ultra korte looptijden werden verreweg het meest gekocht.
Assetallocatie 16 jan Private beleggingen hebben wind en klanten mee BlackRock en Schroders zijn beide reuze enthousiast over private beleggingen. Private equity, private debt, infrastructuur en vastgoed bieden alle spreiding en mooie rendementskansen.
Assetallocatie 15 jan Candriam kiest voor Amerikaanse aandelen en Europese obligaties Ervan uitgaande dat de wereld dit jaar niet te maken krijgt met een hevige handelsoorlog gaat Candriam voor aandelen uit de VS en de opkomende markten, voor obligaties uit Europa, en koopt het bij elke verzwakking extra goud bij.
Assetallocatie 13 jan Pictet zet telecom op kopen Pictet AM heeft in januari de modelportefeuille op twee plaatsen gewijzigd. Telecomdiensten gaan van neutraal naar overwogen en vastgoed van onderwogen naar neutraal. Andere sectoren die er in positieve zin uitspringen zijn financials en nutsbedrijven. Regionaal blijven aandelen uit de VS, Zwitserland en emerging markets (exclusief China) favoriet.
Assetallocatie 09 jan Outlook AllianzGI: "Aandelen blijven aantrekkelijk, maar volatiliteit neemt toe" De tweede termijn van Donald Trump komt op een moment dat economieën uiteenlopen qua groei, inflatie en rente. Dit verschil zou volgens AllianzGI in 2025 nog groter kunnen worden. AllianzGI blijft in zijn outlook voor 2025 positief over Amerikaanse aandelen, met name uit de techsector. In de obligatiemarkt wordt meer verwacht van Europees papier.