hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Betere regels moet gebruik niet-financiële informatie stuwen

Betere regels moet gebruik niet-financiële informatie stuwen

Institutionele beleggers en analisten maken volgens AFM nog beperkt gebruik van niet-financiële informatie. Regels moeten helpen.

16 februari 2021 11:30 • Door IEXProfs Redactie

Dat blijkt uit een verkenning uit 2020 van de AFM. Standaardisatie en nieuwe wetgeving zijn belangrijke stappen op de goede weg, aldus de toezichthouder. 

Wat kan er beter?

  1. Ondernemingen kunnen in hun verslaggeving beter inzicht geven in het bedrijfsmodel en duidelijker kunnen maken welk effect niet-financiële prestaties en risico’s hebben op hun toekomstige financiële situatie.

  2. Niet-financiële informatie is nu beperkt beschikbaar, onvolledig en niet goed vergelijkbaar is. De standaardisatie van niet-financiële verslaggeving zou volgens hen bijdragen aan de relevantie en betrouwbaarheid hiervan. 

  3. Er is minder aandacht voor de invloed van niet-financiële aspecten op de lange termijn. Niet-financiële aspecten worden beperkt aan de orde gesteld tijdens publieke contactmomenten, zoals aandeelhoudersvergaderingen (AvA’s). In een- op-een-contacten worden ze wel besproken.

  4. De AFM stelt dat de ingeslagen weg van standaardisatie van niet-financiële verslaggeving en aankomende wet- en regelgeving, waaronder de EU sustainable finance-taxonomie een belangrijke stap is voor het gebruik van niet-financiële informatie door beleggers en analisten. Dit kan ook ondernemingen helpen bij het rapporteren van relevante en betrouwbare niet-financiële informatie.

Later dit jaar komt er een aanvullend onderzoek op de verkenning.

 

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 21 aug AI-paradijs aan de Oostzee
  • 08 jul Europese strijd tegen greenwashing draait uit op namenspel
  • okt '24 Private credit: hoog rendement, slecht toezicht
  • sep '24 Hooggerechtshof bevrijdt grote Amerikaanse bedrijven van knellende regelgeving

Onderwerpen

  • Regelgeving

Nieuws van onze partners label connect

  1. 07:55
    Beurskansen in een uitdagende wereld
  2. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  3. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 16 februari 2021 11:30 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Veilige beurshaven India
  2. AI gaat de wereld echt ingrijpend veranderen
  3. Must read: Chinese groeivertraging verdiept
  4. ETF's zijn onschuldig aan ontstaan megacaps
  5. Must read: het was een lekker beursjaar
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  3. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  4. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even
  5. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op

Meest gelezen

  1. Must Read 10 dec

    Must read: Beleggingskansen te over
  2. Must Read 12 dec

    Must read: het was een lekker beursjaar
  3. Must Read 15 dec

    Must read: Chinese groeivertraging verdiept

Assetallocatie

  • label connect

    Assetallocatie 07:55

    Beurskansen in een uitdagende wereld

    Wat hebben de markten volgend jaar in petto? Volgens hoofdeconoom Karsten Junius van J. Safra Sarasin krijgen beleggers in 2026 te maken met drie trends: structureel hoge onzekerheid, de verdere opmars van AI en vooral een soepel begrotingsbeleid. Beleggingsimplicaties?

  • Assetallocatie 10 dec

    Robeco verwacht veel van Europese industrie-aandelen

    Chris Hart, fondsmanager van het wereldwijde waardefonds Robeco BP Global Premium Equities heeft hooggespannen verwachtingen van Europese industrie-aandelen. Lage waarderingen en extra uitgaven aan defensie en infrastructuur zorgen voor de nodige rugwind.

  • Opinie 08 dec

    Amerikaanse economie gaat superjaar tegemoet

    Een van de opvallendste voorspellingen van Aegon AM voor 2026 is dat de Amerikaanse economie slechts kort afkoelt om vervolgens met volle kracht op weg te gaan naar 2027.Wat betekent dit voor obligaties?

  • Assetallocatie 03 dec

    Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag

    Capital Group ziet de economische groei in de VS en in Europa in 2026 dichter bij elkaar komen, terwijl het rentebeleid juist uiteenloopt. Wat betekent dat voor de obligatievoorkeuren van de Amerikaanse vermogensbeheerder?

  • Assetallocatie 02 dec

    Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken

    Fidelity International verwacht dat risicovolle activa het in 2026 weer goed zullen doen. Het grote vraagteken is hoe de VS omgaat met een stug hoge inflatie, terwijl de economische groei afneemt.

  • Assetallocatie 01 dec

    “Wij leven in een nieuwe tijd”

    Wat kunnen beleggers in 2026 verwachten? Beleggingsexperts en de hoofdeconoom van Candriam keken tijdens de recente mediadagen van deze Europese vermogensbeheerder in Brussel alvast vooruit. Lang verhaal kort: pas op met bedrijfsobligaties, dollar verzwakt verder, tech blijft de baas.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group