Goldman Sachs: olie kan naar 82,50 dollar Over zes maanden zal de olieprijs 82,50 dollar per vat bedragen. Oliefutures april noteren nu 69,65 dollar. 2 februari 2018 09:30 • Door IEXProfs Redactie De Goldman Sachs-analisten Damien Courvalin en Jeff Currie houden rekening met een olieprijs die over zes maanden 82,50 dollar per vat zal bedragen. Op dit moment is de futuresprijs voor olie die in april geleverd zal worden 69,65 dollar. Het Goldmanrapport was mede reden voor een lichte opleving van de olieprijs, die de afgelopen dagen juist was gedaald. Sinds december is de olieprijs niet meer onder het niveau van 60 dollar uitgekomen. Een van de redenen om aan te nemen dat de markt is omgeslagen is het feit dat de prijs van futures voor de nabije toekomst hoger is dan die voor een periode die verder weg ligt. En backwardization is typerend voor een periode waarin de vraag naar olie stijgt. Lagere dollar helpt Het aanbod houdt vooralsnog geen gelijke tred. De olieprijs wordt verder geholpen door de dalende dollar. Die is het afgelopen jaar met meer dan 10% gedaald ten opzichte van de belangrijkste andere valuta. Ook deze week houdt de val van de dollar aan. In de loop van 2017 zijn wereldwijde olievoorraden snel gedaald, zo blijkt uit het Goldman Sachs-rapport. Dat is een gevolg van de stijgende vraag, van een gedisciplineerde Opec-productie, relatief veel onderhoud en de stagnerende productie in Venezuela. Schalie-olieproductie Volgens het rapport stijgt de behoefte aan schalie-olie vanuit de Verenigde Staten. De Amerikaanse olieproductie bevindt zich toch al op een hoog niveau. In november bedroeg de productie meer dan tien miljoen vaten per dag. Dat is het hoogste niveau van de afgelopen 40 jaar. Het is de verwachting dat deze productie verder zal stijgen. Volgens Kyle Cooper, verantwoordelijk voor het onderzoek bij IAF Advisors in Houston, is het stijgende aanbod echter niet voldoende om aan de stijgende vraag te voldoen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen apr '24 “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.