IEXProfs: koop aandelen Equity risk premium is fors, vastgoed als veilige haven, beleg meer in opkomende markten en pas op met derivaten. 2 september 2011 16:30 • Door IEXProfs Redactie Wat doe je na weer een volatiele beursweek als je op zaterdag of zondag niet met vrouw en kinderen in de IKEA wil rondslenteren? Dan lees je Het Beste van De Week Op IEXProfs... Aandelenrisico loont weerVoormalig Dr.Hoe Jeroen Blokland kijkt naar de huidige risicopremie op aandelen en kijk, dat ziet er best aantrekkelijk uit. Doe eens wat minder middelmaatSan Lie, de nieuwe Freddy van Mulligen, vindt dat er te veel middelmaat en te weinig transparantie is in fondsenland. You go, San! SEC wil derivatengebruik fondsen en ETF's beperkenDerivaten om het rendement te verhogen? Nee, zegt de SEC die het gerommel onder de radar van beleggers maar niks vindt. Fonds 40 zoekt Florence NightingaleBlawue plekken, bulten, en open wonden. De IEX Fonds 40 is de turbulentie in augustus niet ongeschonden doorgekomen. Veilige vastgoed havenVeilgie haven? Gewapend beton. Volgens Standard Life bieden stenen nu een veilig toevluchtsoord voor beleggers. Mag het een onsje meer opkomende markten zijn?State Street vindt dat Westerse beleggers nog steeds veel te weinig in aandelen uit opkomende markten zitten. Een onsje meer? Nee, het mag best twee keer zoveel. Jobs & Transfers en nog meer nieuws en vindt u ook deze week weer op IEXProfs. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 04 dec Green bonds krijgen concurrentie van blue bonds De wereld kampt met grote waterproblemen: tekorten aan drinkwater en vervuiling van zeeën en oceanen. Blue bonds zijn een goede financieringsoplossing. "Deze markt zal naar verwachting binnen drie tot vier jaar verdubbelen,” zegt Willem Visser, Impact Portfolio Manager bij T. Rowe Price.
Impactbeleggen 02 dec "Financiële markten zijn losgezongen van risico's en uitdagingen echte wereld" Energietransitie, financiële inclusie en biodiversiteit zijn en blijven voor Triodos IM ook in 2026 de belangrijkste beleggingsthema's.
Impactbeleggen 26 nov Robeco: Bescherming tegen klimaatrampen nu key Robeco verwacht dat ESG-beleggers in 2026 meer aandelen en obligaties zullen kopen van bedrijven gespecialiseerd in het aanpassen aan klimaatverandering in plaats van bedrijven die het proberen te verhinderen.
Impactbeleggen 25 nov Voor behoud biodiversiteit is geld nodig Het economisch belang van biodiversiteit is enorm. Het verlies aan natuurlijke veelvoud moet daarom gestopt worden ten behoeve van ons allen. Ook voor particuliere beleggers ligt hier een taak en een beleggingskans.
Impactbeleggen 17 nov Waarom inclusiviteit tot betere beleggingsresultaten leidt Managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM legt nog maar eens uit waarom het zo belangrijk is om altijd open te staan voor afwijkende standpunten.
Impactbeleggen 10 nov Beter beheer van oceanen kan biljoenen opleveren Zeeën en oceanen zijn van onschatbare waarde voor mens en aarde. Maar het duurzame management van de blauwe economie laat te wensen over. Een investering van 550 miljard per jaar kan een veelvoud opleveren, heeft het World Economic Forum berekend.