hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille

DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille

Crypto's zijn als asset class nauwelijks nog weg te denken. Daar is ook DWS nu van overtuigd.

1 maart 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie

Bitcoin en andere digitale munten zijn terug van nooit weg geweest. De dit jaar gelanceerde bitcoin-ETF’s en de zogenoemde "halving" hebben voor extra vuur gezorgd. De koers van een bitcoin ligt mede daardoor met ruim 60.000 dollar inmiddels alweer dicht in de buurt van het hoogtepunt van 2021.

Met een totale marktwaarde van meer dan 1 biljoen dollar behoort bitcoin ook tot de top-10 meest waardevolle assets ter wereld. Als andere digitale munten worden meegenomen, dan loopt de marktwaarde verder op. De financiële website Trading View kwam onlangs op een omvang van 0,7% van alle belegbare assets ter wereld.

Scepsis overboord

Dat roept zelfs voor de grootste sceptici de vraag op of bitcoin niet moet worden opgenomen in de portefeuille, schrijft de Duitse vermogensbeheerder DWS in een rapport. Dat geldt vooral voor grote beleggers die mikken op gediversifieerde portefeuilles.

DWS gaat in zijn analyse expres voorbij aan de discussie over de nut en noodzaak van cryptomunten. De vermogensbeheerder kijkt puur en alleen naar de harde feiten die bekend zijn over bicoin en ethereum als belegging. Wat waren de rendementen de laatste jaren? Wat was de volatiliteit? Hoe heeft de marktwaarde zich ontwikkeld?

Empirische conclusies

Na een analyse van de data springen er twee conclusies uit:

  • Het is geen geheim dat digitale munten de afgelopen jaren alle kanten opschoten. De volatiliteit was veel groter dan bij aandelen of obligaties. Dat spreekt in hun nadeel. Maar DWS verwacht dat de volatiliteit zal afnemen nu steeds meer institutionele beleggers crypto’s opnemen in de portefeuille. Dat zal de liquiditeit en stabiliteit verhogen.
  • Een hoge volatiliteit betekent meer risico. Toch ziet DWS dat in het geval van crypto's niet per se als een nadeel. Het positieve is dat er geen correlatie valt te ontdekken met andere (volatiele) assets. Digitale munten kunnen daardoor ondanks hun grote koersbewegingen en dankzij hun rendement toch bijdragen aan risico-optimalisatie.

Volatiliteit crypto's is wel een dingetje

Advies

Het oordeel van DWS valt positief uit. Het advies voor een gemiddelde belegger is om ongeveer 0,7% van de modelportefeuille te beleggen in crypto’s. Dat is ongeveer een kwart van goud. Risicozoekende beleggers die geen probleem hebben met de extra volatiliteit kunnen nog een stuk hoger gaan.

Rendementsverwachtingen bitcoin ongewis

DWS, Flow Traders en Galaxy

DWS is sinds kort ook zelf actief bezig in de cryptowereld. De dochteronderneming van Deutsche Bank - een van de grootste vermogensbeheerders van Duitsland - maakte vorig jaar december bekend dat het samen met het Nederlandse Flow Traders en Galaxy Digital een nieuw bedrijf opricht, Allunity.

Een van de doeleinden van de joint venture is het op de markt brengen van een stablecoin op eurobasis. DWS wil op die manier "het potentieel van de getokeniseerde wereld” beter benutten.

Het voordeel van stablecoins is dat ze in theorie beter verhandelbaar en stabieler zijn dan bitcoin of ethereum en makkelijker om te zetten in dollars of euro’s.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 26 nov Digitaal goud en fysiek goud zijn elkaars tegenpolen
  • 02 dec Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken
  • 01 dec “Wij leven in een nieuwe tijd”
  • 03 dec Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag
  • 08 dec Amerikaanse economie gaat superjaar tegemoet

Onderwerpen

  • Assetallocatie
  • Alternatives

Nieuws van onze partners label connect

  1. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  2. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
  3. 18 nov
    "Vooruitzichten voor aandelen blijven onverminderd positief"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 1 maart 2024 08:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: het was een lekker beursjaar
  2. Vreemde disbalans tussen Dr Equity en Mr HY-de
  3. Must read: Pas op met complexe financiële producten
  4. 60/40-portefeuille is terug van weggeweest
  5. Must read: Beleggingskansen te over
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  3. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  4. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  5. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even

Meest gelezen

  1. Opinie 08 dec

    Amerikaanse economie gaat superjaar tegemoet
  2. Must Read 08 dec

    Must read: 30% daling bitcoin heel normaal
  3. Must Read 10 dec

    Must read: Beleggingskansen te over

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 08 dec

    “ESG-beleggen is nu juist belangrijker dan ooit”

    De Europese vermogensbeheerder Candriam is een duurzame belegger van het eerste uur. Dat ESG tegenwoordig minder populair is, leidt bij ESG-specialisten Alix Chosson en Marie Niemczyk tot de nodige verbazing. “De economische rationaliteit van ESG is volkomen duidelijk.”

  • Impactbeleggen 04 dec

    Green bonds krijgen concurrentie van blue bonds

    De wereld kampt met grote waterproblemen: tekorten aan drinkwater en vervuiling van zeeën en oceanen. Blue bonds zijn een goede financieringsoplossing. "Deze markt zal naar verwachting binnen drie tot vier jaar verdubbelen,” zegt Willem Visser, Impact Portfolio Manager bij T. Rowe Price.

  • Impactbeleggen 02 dec

    "Financiële markten zijn losgezongen van risico's en uitdagingen echte wereld"

    Energietransitie, financiële inclusie en biodiversiteit zijn en blijven voor Triodos IM ook in 2026 de belangrijkste beleggingsthema's.

  • Impactbeleggen 26 nov

    Robeco: Bescherming tegen klimaatrampen nu key

    Robeco verwacht dat ESG-beleggers in 2026 meer aandelen en obligaties zullen kopen van bedrijven gespecialiseerd in het aanpassen aan klimaatverandering in plaats van bedrijven die het proberen te verhinderen.

  • Impactbeleggen 25 nov

    Voor behoud biodiversiteit is geld nodig

    Het economisch belang van biodiversiteit is enorm. Het verlies aan natuurlijke veelvoud moet daarom gestopt worden ten behoeve van ons allen. Ook voor particuliere beleggers ligt hier een taak en een beleggingskans.

  • Impactbeleggen 17 nov

    Waarom inclusiviteit tot betere beleggingsresultaten leidt

    Managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM legt nog maar eens uit waarom het zo belangrijk is om altijd open te staan voor afwijkende standpunten.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group