hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Hedgefondsen nog steeds interessant

Hedgefondsen nog steeds interessant

Hoewel hedgefondsen momenteel onder vuur liggen, vormen ze nog steeds een interessante belegging.

15 juli 2013 10:00 • Door IEXProfs Redactie

Hoewel hedgefondsen de laatste tijd onder vuur liggen, vormen ze nog steeds een interessante beleggingscategorie, schrijft het blog Dvega/Dtime. 'Beleg niet in hedgefondsen!' is een waarschuwing die de laatste tijd nogal vaak klinkt, ingegeven door tegenvallende rendementen. Maar deze beleggingscategorie als geheel afschrijven gaat een brug te ver, vindt het weblog.

Als de EDHEC-index (volgens de schrijver een betere maatstaf voor hedgefondsen dan de vaker gebruikte HFRX-index, omdat in de EDHEC-index de vaak hoge kosten van hedgefondsen worden meegenomen) wordt vergeleken met aandelen, obligaties en grondstoffen, blijkt dat hedgefondsen het over een langere periode best goed hebben gedaan:



De laatste tijd hebben hedgefondsen het even moeilijk, geeft het blog toe, maar dat is geen reden om de hele beleggingscategorie maar te mijden. De auteur geeft drie argumenten die juist voor hedgefondsen spreken:

1. Hedgefondsen zorgen voor de broodnodige diversificatie
Er zijn binnen deze beleggingscategorie veel verschillende strategieën te onderscheiden, zoals directionele strategieën, marktneutrale strategieën en long/short strategieën. Veel hedgefondsen proberen een positief rendement te behalen door in een omgekeerde richting te beleggen dan de belangrijke marktindices. Hiermee lenen ze zich uitstekend voor diversificatie.

Uit onderstaande grafiek van vakblad Risk blijkt dat binnen een portefeuille tien tot vijftien hedgefondsen nodig zijn voor optimale diversificatie:



2. Hedgefondsen kunnen het totale rendement opkrikken
Hedgefondsen kunnen voorzien in verschillende behoeften, als je maar goede fondsen selecteert en je bewust bent van de risico's. Het zijn flexibele beleggingsinstrumenten die het totaalrendement kunnen opschroeven.



3. De belangstelling voor hedgefondsen is onverminderd groot
Er wordt momenteel ongeveer 2.375 biljoen dollar belegd in hedgefondsen, wat sinds de start van het eerste hedgefonds in 1949 neerkomt op een toename van 30,39% per jaar. De rek is er nog niet uit, want onlangs gaf 60% van de institutionele beleggers aan dat ze er over denken de weging van hedgefondsbeleggingen te vergroten; niet zo verwonderlijk gezien de huidige macro-economische omstandigheden en de wanhopige zoektocht naar rendement.



Kortom: hedgefondsen voorzien nog steeds in een behoefte. Beleggers moeten wel het kaf van het koren scheiden, waarschuwt het weblog. Dat is helaas makkelijker gezegd dan gedaan.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 11 apr Hedgefondsen verliezen het op punten van 60/40
  • 06 mrt Handelsoorlog wind in de rug voor hedgefondsen
  • 04 feb Als kleine bedrijven de hulp van insiders nodig hebben
  • 04 feb Hedgefondsen zijn chronisch depressief
  • 13 nov Hedgefondsmanagers hebben er baat bij angst te zaaien

Onderwerpen

  • Hedgefondsen

Nieuws van onze partners label connect

  1. 17 jun
    Verstandig navigeren in onzekere obligatietijden
  2. 12 jun
    Duurzaam en defensief: mixfonds van Cardano wint prestigieuze prijs
  3. 11 jun
    "Strategische materialen zijn de olie van de 21e eeuw"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 15 juli 2013 10:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: 'Wraakbelasting' jaagt beleggers uit VS
  2. 4x geen recessie
  3. Must read: Prijzenoorlog in de ETF-sector
  4. Race to the bottom in ETF-sector gaat door
  5. Must read: Liever een Amerikaanse beursnotering
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. Koopargumenten Japanse aandelen stapelen zich op
  5. PE en impactbeleggen vormen een goede combi

Meest gelezen

  1. Must Read 17 jun

    Must read: Prijzenoorlog in de ETF-sector
  2. Must Read 13 jun

    Must read: alle bommen en granaten
  3. Must Read 12 jun

    Must read: Beleggers zitten vol in de markt

Assetallocatie

  • Assetallocatie 16 jun

    Sectie 899: exodusgevaar door Amerikaanse wraakbelasting

    Zoals Mozes in Exodus de Rode Zee spleet om zijn volk te bevrijden, lijkt de Big Beautiful Bill van Trump nu de kapitaalstromen tussen continenten te splijten. Het voorstel om een wraakbelasting in te stellen voor buitenlandse beleggers is opnieuw een aantasting van het vertrouwen in Amerika. Het vergroot het risico dat beleggers hun allocatie naar de Verenigde Staten heroverwegen, schrijft Thomas van Galen, Chief Strategist Achmea IM.

  • Assetallocatie 09 jun

    Capital Group rekent op aanhoudend hoge volatiliteit

    Wat heeft 2025-2026 nog allemaal in petto voor aandelen, obligaties en valuta? Capital Group schetst een beeld van aanhoudend hoge volatiliteit, meer risico-aversie en tijdelijk gunstige vooruitzichten voor aandelen buiten de VS.

  • label connect

    Assetallocatie 05 jun

    De wraak van de thuisspelers

    Enguerrand Artaz van LFDE begrijpt wel waarom beleggers zich nu richten op de aandelen van Europese bedrijven, die sterk gericht zijn op de eigen thuismarkt.

  • Assetallocatie 05 jun

    Een zorgeloze en rooskleurige toekomst met ETF's

    Zelfs de beste aandelen gaan zo nu en dan door een diep dal. Met een indexfonds is de stress minder groot zonder dat dit ten koste gaat van rendement.

  • label connect

    Assetallocatie 02 jun

    Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond

    Dit jaar ging het Fresh Fixed Income Fund van OHV Vermogensbeheer naar huis met twee LSEG Lipper Fund Awards. De outperformance van het obligatiefonds was in de afgelopen 3 en 5 jaar zo groot en zo consistent dat de jury niet om het fonds heen kom. Wat verklaart het succes? Wat zijn de verwachtingen? Wij vroegen het aan de fondsmanagers Richard Abma en Otto Bazuin.

  • Assetallocatie 02 jun

    Modelportefeuilles in beweging door stijgende Amerikaanse rente

    State Street Global Advisors denkt dat de gestegen rente samen met de hoge Amerikaanse staatsschuld ernstige gevolgen zal hebben voor de samenstelling van modelportefeuilles.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group