Obligatiedip is tijdelijk Tegenvallende inflatiecijfers hebben de obligatiekoersen dit jaar onder druk gezet. Het maakt Dan Ivascyn (zie foto) van Pimco alleen maar positiever over de lange termijn. 21 februari 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie Beleggers hebben hun optimistische inflatieverwachtingen van eind vorig jaar wat moeten temperen. De rente op een Amerikaanse tienjarige staatslening is daardoor flink opgelopen van 3,86% op 29 december naar bijna 4,3% deze week. Voor Dan Ivascyn, CIO van Pimco, is dat geen reden om ongerust te worden. Integendeel, de langetermijnvooruitzichten worden er alleen maar beter door, zegt hij in een interview. Fed voorzichtig Ivascyn verwacht dat de inflatie dit jaar verder zal afnemen, maar ook weer niet extreem. In de VS zal de Federal Reserve daarom voorzichtig zijn met monetaire verruiming. Dat doet echter niks af aan het feit dat obligaties met de huidige rentestanden een aantrekkelijk alternatief zijn voor aandelen en cash. Sterker, hij ziet de beste kansen voor obligatiebeleggers sinds decennia. High yield Een hoge rente voor langere tijd is op zich gunstig voor obligatiebeleggers, maar er kleven ook risico’s aan. Het kan immers bedrijven met hoge schulden in de problemen brengen. Een sector waar Ivascyn voorzichtig mee is, is commercieel vastgoed. Die hebben hoge aflossingsverplichtingen én veel leningen met een variabele rente. Dat kan sommige bedrijven in de financiële problemen brengen. Globaal gezien verwacht Ivascyn dat "higher rates for longer“ economieën zoals het Verenigd Koninkrijk, Canada, Australië en delen van Continentaal Europa flink onder druk kunnen zetten. Voor obligaties met een hoge credit rating is dat alleen maar gunstig. Ivascyn ziet ook kansen voor kwaliteitsobligaties uit opkomende markten. Met high yield adviseert hij beleggers selectief om te gaan. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 12:30 Europese beleggers in de ban van Trump en de korte termijn Europese beleggers zijn het jaar begonnen met duidelijke voorkeuren, zo blijkt uit de Europese ETF-handel van afgelopen maand.
Assetallocatie 12 feb "Diversificatie is de enige free lunch op de beurs" Honderd jaar beursgeschiedenis biedt beleggers een berg aan informatie. Financieel blogger Larry Swedroe trekt negen belangrijke conclusies waar belegger hun voordeel mee kunnen doen.
Assetallocatie 11 feb Tijd om wat winst te nemen op Amerikaanse aandelen Van Lanschot Kempen verkoopt een deel van de Amerikaanse aandelenpositie. Beleggingsstrateeg Joost van Leenders legt uit waarom.
Assetallocatie 11 feb Kijk, daar zwemmen zes grijze zwanen Grijze zwanen staan voor gebeurtenissen die weliswaar voorstelbaar zijn, maar waarschijnlijk niet optreden. State Street Global Advisors schetst zes grijze zwanen die de markten flink kunnen bewegen: omlaag (3x) en omhoog (3x).
Obligaties 21 jan Obligatiebelegger Pimco is positief over ... obligaties Minder immigratie en hogere importheffingen zullen de groei van de Amerikaanse economie afremmen, terwijl Europa verder achterop dreigt te raken. In deze context bieden obligaties aantrekkelijke rendementen en zullen ze in 2025 een cruciale rol spelen in beleggingsportefeuilles.
Opinie 21 jan Aanhouden cash is zelden een goed idee Cash is king? Daar denken ze bij JP Morgan AM toch wel anders over.