hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Deglobalisering gunstig voor midcaps

Deglobalisering gunstig voor midcaps

De terugkeer naar meer productie in de regio werkt volgens Fidelity International sterk in het voordeel van middelgrote bedrijven uit onder meer Duitsland, Japan en China. Tel daar hun lage waarderingen bij op en we hebben te maken met fraaie beleggingskansen.

4 juni 2025 08:00 • Door IEXProfs Redactie

Fidelity International heeft voor de komende jaren hoge verwachtingen van midcap-aandelen wereldwijd. Dat geldt met name voor middelgrote bedrijven uit landen die een grote economische transitie doormaken zoals Duitsland, Japan, China en de VS. Dat schrijft fondsmanager George Efstathopoulos in het rapport Shift in global dynamics an opportunity for midcaps.

De belangrijkste reden waarom Efstathopoulos middelgrote bedrijven prefereert boven largecaps is de door protectionisme ontstane trend weg van globalisering naar regionalisering. Als er meer lokaal wordt geproduceerd, werkt dat in het voordeel van kleinere toeleveranciers.

Eindelijk Duitse groei

Deze trend is buiten de VS nog sterker omdat centrale banken daar minder last hebben van inflatie. Dat stelt ze in staat de rente te verlagen waardoor middelgrote bedrijven makkelijker aan financiering kunnen komen voor groei.

In Duitsland, Japan en China komt daar nog eens bij dat deze landen ingrijpende veranderingen doormaken. Dat doet voor sommige bedrijfstakken (bijvoorbeeld auto's) pijn, maar andere kunnen profiteren van stimuleringsmaatregelen van de overheid.

Denk in Duitsland bijvoorbeeld aan bedrijven die meer opdrachten krijgen dankzij investeringen in de infrastructuur en defensie. Maar ook conjunctuurgevoelige bedrijven kunnen er baat bij hebben als de economie aantrekt na drie jaar van stilstand.

Gericht op Japanse thuismarkt

Specifiek voor Japan geldt dat er een einde lijkt te komen aan decennia van stagnatie met lage groei, lage inflatie en lage rentetarieven. Dat komt onder andere door reële loonstijgingen die leiden tot meer binnenlandse vraag naar goederen en diensten.

Japanse midcaps bieden onder die omstandigheden aantrekkelijke kansen. Zo hebben ze nauwelijks last van de volatiliteit van de Japanse yen en de meeste van hen richten zich hoofdzakelijk op binnenlandse klanten.

Chinese stimulantia op komst

Voor China geldt dat het waarschijnlijk de enige markt ter wereld is waar het monetaire, begrotings- en reguleringsbeleid ruimer wordt. Met de zeer hoge spaarquote zijn Chinese midcaps goed gepositioneerd als beleidsmakers de binnenlandse consumptie stimuleren.

Het ruimere beleid komt voor de Chinese economie sowieso als geroepen omdat de belangrijkste groeimotor van de laatste jaren – de export - steeds meer last heeft van handelsbarrières.

Lage waarderingen 

Een laatste factor die wereldwijd speelt, is het verschil in waardering tussen large- en midcaps. Efstathopoulos verwacht dat dit gat kleiner wordt als de resultaten van midcap-bedrijven beter worden. Dat geldt voor sommige smallcaps overigens ook.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 08 jul Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten
  • 10 jul Zomerdip of zomerhitte op de beurs?
  • 14 jul Optimix minder negatief over aandelen
  • 16 jul Winnaars en verliezers van de handelsoorlog
  • 17 jul Flinke marktcorrectie mogelijk op de korte termijn

Onderwerpen

  • aandelen

Nieuws van onze partners label connect

  1. 17 jul
    "Actief beheer biedt wel de noodzakelijke flexibiliteit"
  2. 14 jul
    Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs
  3. 09 jul
    Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 4 juni 2025 08:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Nieuwe huurwet zorgt voor ruzie en verkoop
  2. Flinke marktcorrectie mogelijk op de korte termijn
  3. Must read: Kansen te over
  4. Beleggen in stock tokens van OpenAI? Liever niet
  5. Winnaars en verliezers van de handelsoorlog
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  5. De risico's die duurzame beleggers nemen

Meest gelezen

  1. Must Read 14 jul

    Must read: Dit jaar beter dan aandelen
  2. Must Read 15 jul

    Must read: Aandelenverwachtingen steeds positiever
  3. label connect

    Assetallocatie 14 jul

    Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 25 jun

    Institutionele beleggers blijven trouw aan duurzaamheid

    Een grote meerderheid van institutionele beleggers gaat onverminderd door met duurzaam investeren, maar is wel wat terughoudender geworden in de communicatie daarover. Dat blijkt uit een rondvraag van BNP Paribas onder marktpartijen. Wat kwam er nog meer uit het onderzoek?

  • Impactbeleggen 30 apr

    Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen

    Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."

  • Impactbeleggen 16 apr

    Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers

    De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."

  • Impactbeleggen 31 mrt

    Beleggen in wapens? Nee, bedankt!

    Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Nee, water is het nieuwe goud

    Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie

    Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group