Must read: ChatGPT is het nieuwe Apple De buzz zit nu bij een andere bedrijf dan Apple. Plus: de koers van Tesla kan nog lager, iedereen wil goud, Fidelity wil een eigen stablecoin en de winnaars van de Gouden Stieren van IEX. 28 maart 2025 10:00 • Door IEXProfs Redactie Amerikaanse economie krijgt een klap van de tarieven van TrumpOp 2 april is het volgens Donald Trump Liberation Day. Maar zijn tariefplannen zullen de Amerikaanse economie minder efficiënt maken, aldus Edin Mujagic. En dat heeft effect op de groei, de rente, de inflatie en de torenhoge schulden van de Verenigde Staten. Geen harde bewijzen voor stagflatieHet vertrouwen van consumenten en ondernemers in de VS neemt snel af. Een aantal van deze zachte data duiden op stagflatie à la de jaren 70. Maar de harde feiten wijzen in een hele andere richting, schrijft vermogensbeheerder Carsons. Dit zijn de 12 winnaars van de IEX Gouden Stier 2024 Het zijn al 18 jaar lang de meest gewilde trofeeën in de Nederlandse beleggingswereld. Deze 12 partijen mochten deze week een Gouden Stier in hun prijzenkast zetten. De impact van de autotarieven TRUMP'S 25% AUTO TARIFF IMPACTS:1. Audi: 100% imported2. Porsche: 100% imported3. Ferrari: 100% imported4. BMW: 50% of US sold cars made in US, parts imported5. Mercedes: 50% of US sold cars made in US, parts imported6. Stellantis: ~60% of US sold cars made in US,… https://t.co/0zoFjUk8Iv — The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) March 27, 2025 Tesla naar verwachting verder omlaag Tesla $TSLA will plunge more than 50% to $130/share warns HSBC ???? pic.twitter.com/OICxM4wjCm — Barchart (@Barchart) March 27, 2025 Iedereen wil goud Goldman Sach raises gold price to $3600-$4000 by next year. ?? pic.twitter.com/Ls8G0FtuBQ — Correlation Economics (@GoldForecast) March 27, 2025 Nooit op een land weddenSpreiden is altijd een goed idee. Beleggers moeten niet maar in een land beleggen ChatGPT is het nieuwe AppleChatGPT heeft nu de buzz die Apple vroeger had. Eigen muntFidelity wil een eigen stablecoin lanceren, aldus de FT (inlog). Ehh, is dit een goed idee? BREAKING: GameStop stock, $GME, falls over -25% after issuing debt to buy Bitcoin. pic.twitter.com/YqkyHF6g5t — The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) March 27, 2025 De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 14 apr Weinig houvast voor beleggers Het chaotische tarievenbeleid van Trump kan tot een ernstige crisis leiden, vreest beleggingsstrateeg Vincenzo Vedda van DWS.
Assetallocatie 14 apr "Vooral Europese aandelen zijn aantrekkelijk" De volatiliteit op de financiële markten lijkt zijn hoogtepunt voorbij, waardoor de waarderingen van aandelen en obligaties kunnen herstellen. Aldus CIO Mark Dowding van RBC BlueBay Asset Management.
Assetallocatie 10 apr Pictet AM zag de S&P nog 10% extra dalen Omdat een recessie in de VS nadert, neemt Pictet AM het zekere voor het onzekere. Tenminste, dat was de verwachting vóór de plotselinge draai van president Trump gisteravond. De handelsoorlog van de VS met de wereld is teruggebracht tot 'slechts' met China.
Assetallocatie 09 apr Oase van rust Van de volatiliteit die de aandelenmarkt momenteel treft, heeft Rutger Brascamp, hoofd hypotheken van Aegon AM, duidelijk geen last. “Beleggen in hypotheken is een hele steady business. De verliezen zijn extreem laag.” Is er dan niets wat hij vreest?
Assetallocatie 09 apr Een volledige handelsoorlog of een beperkt conflict? Volgens Greg Hirt, Global CIO Multi Asset bij Allianz Global Investors, zijn dat de twee mogelijke scenario’s waar we rekening mee moeten houden. Wat zijn de beleggingsimplicaties?
Assetallocatie 07 apr Fifty-fifty kans op Amerikaanse recessie De kans op een recessie in de VS is na "Liberation Day" gestegen van 35% naar 50%. Volgens Jeffrey Schulze van ClearBridge is diversificatie de enige free lunch voor beleggers tijdens de onzekere maanden die voor ons liggen.