Meer Duitse groei, dus ECB kan het rustiger aan doen Beleggingsstrateeg Shaan Raithatha van Vanguard verhoogt de groeiverwachtingen van Duitsland en de EU. De ECB zal de rente daardoor wel minder moeten verlagen. 12 maart 2025 08:00 • Door Gastauteur IEXProfs "Het grootschalige begrotingsprogramma van Duitsland, gericht op infrastructuur- en defensie-uitgaven, zal de begrotingsuitgaven jaarlijks met 1,5% van het BBP verhogen. Dit, in combinatie met hogere defensie-uitgaven in de hele EU en het vooruitzicht van een staakt-het-vuren in Oekraïne, leiden ertoe dat we onze groeiprognoses voor 2025 en 2026 aanzienlijk naar boven bijstellen. We voorspellen nu een groei voor de eurozone van 1% (voorheen: 0,5%) in 2025 en 1,6% (voorheen: 0,8%) in 2026. We verwachten ook dat het momentum op de arbeidsmarkt in 2026 zal verbeteren. Er zijn opwaartse risico's voor de groei, vooral als de uitgaven van Duitsland agressiever kunnen worden uitgevoerd dan wat we in ons basisscenario hebben ingebakken. Een permanente oplossing voor het conflict in Oekraïne, in plaats van het “fragiele” staakt-het-vuren waar wij van uitgaan, zou ook positief zijn voor de groei. Langzamere versoepingscyclus ECB Op basis van onze nieuwe verwachting van hoger dan trendmatige groei in 2026 verhogen we onze prognose voor de kern-CPI voor eind 2026 met 0,2% naar 2,1%. Een constructiever klimaat voor groei, gedreven door hogere structurele tekorten, maakt dat we pleiten voor een langzamere versoepelingscyclus en een hogere eindrente. We halen twee verlagingen uit onze vorige prognose. We verwachten nu dat de beleidsrente van de ECB uitkomt op 2,25%, waarschijnlijk in juni of september. Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Impactbeleggen 09 feb Van greenwashing naar greenhushing ESG- en Impactspecialist Judith Sanders van ABN AMRO MeesPierson ziet de duurzaamheidsinspanningen van bedrijven gewoon doorlopen. Wel worden deze inspanningen niet langer prominent uitgedragen.
Impactbeleggen 05 feb "Duurzaam beleggen is in het afgelopen jaar fundamenteel veranderd" Volgens Holly Turner, klimaatspecialist van Schroders Capital, hebben politieke polarisatie en macro-onzekerheid de discussie over impactbeleggen niet stilgelegd maar juist aangescherpt. Aan impactbeleggers de taak om te laten zien wat ze doen, waarom ze dat doen, en vooral, wat het oplevert.
Impactbeleggen 04 feb Natuurlijk kapitaal: van gratis goed naar serieuze beleggingskans Gautier Quéru, wereldwijd hoofd Natural Capital bij de Franse duurzame vermogensbeheerder Mirova, onderdeel van Natixis. Quéru beschouwt beleggingen in natuurherstel als een even noodzakelijke als kansrijke stap naar een veerkrachtige economie.
Impactbeleggen 02 feb De groeiende waarde van schaarser wordende Europese landbouwgrond Wie in landbouw investeert, koopt geen abstract rendement maar een stukje werkelijkheid. BNP Paribas AM laat zien hoe voedselproductie, biodiversiteit en kapitaal onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. De beleggingscase is ijzersterk.
Impactbeleggen 30 jan Hoe pensioenvermogen het positieve verschil maakt Private equity, private debt, duurzame vastgoed en landbouw en social bonds helpen alle op hun eigen manier om gezondheid, kansengelijkheid en de leefkwaliteit te verbeteren. De specialisten van Achmea IM schetsen de voor- en nadelen van de verschillende beleggingsvormen.
Impactbeleggen 22 jan Amundi's 6 duurzame beleggingsconvicties van 2026 Het Franse Amundi schetst de zes belangrijkste ontwikkelingen in het duurzame beleggingslandschap.