Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit. 27 februari 2025 08:00 • Door IEXProfs Redactie Private beleggingen, of het nu gaat om private equity of private debt, zijn sterk in opkomst. Ze zijn populair omdat ze ten eerste diversificatie beloven ten opzichte van beursgenoteerde aandelen en obligaties en ten tweede vanwege het potentieel van hogere rendementen. Zoals bij alle alternatieve beleggingen is het de vraag of die belofte realistisch is. Joachim Klement wijst in zijn blog Private equity: Resilient, but not immune op een studie van Michelle Xuan Mi en Rumi Masih die precies dit thema behandelt. Positief Het goede nieuws van de studie is dat de rendementen van private equity en private debt op de lange termijn economische en financiële schokken goed doorstaan. Maar immuun zijn ze zeker niet. Het is een kwestie van volhouden. Als je maar lang genoeg wacht, zullen de rendementen zich herstellen en is er weinig kans op langdurige waardevermindering. De reactie op een financiële schok verschilt. Bij private equity neemt het effect geleidelijk toe in de eerste vier kwartalen na de schok. Dat is anders dan bij private debt, waar de schok het grootst is gelijk aan het begin. Dat heeft veel te maken met de aard van het beestje. Bij private equity wordt bijna altijd gebruikgemaakt van een deel schulden om het rendement te verhogen (hefboomeffect). In het geval van een financiële crisis hebben obligatiemarkten de neiging gelijk te bevriezen, wat grote problemen op kan leveren voor investeringsmaatschappijen om aflopende schulden te herfinancieren of nieuwe activa te kopen met geleend geld. Bij private debt komt de schok daardoor sneller dan bij private equity. Vijf jaar Het goede nieuws is dat de schok in beide gevallen na verloop van tijd verdwijnt. Daar is wel zitvlees voor nodig. De schok verdwijnt pas volledig na ongeveer 20 kwartalen, ofwel vijf jaar. Vandaar ook dat private equity en private debt pas nu de schok van de coronapandemie volledig hebben verwerkt en weer zijn overgegaan tot de orde van de dag. Daarbij is de correlatie met andere beleggingscategorieën groter dan veel beleggers denken. Als hedge tegen schokken op de aandelen- en obligatiemarkt zijn ze zeker niet perfect. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 09 feb Van greenwashing naar greenhushing ESG- en Impactspecialist Judith Sanders van ABN AMRO MeesPierson ziet de duurzaamheidsinspanningen van bedrijven gewoon doorlopen. Wel worden deze inspanningen niet langer prominent uitgedragen.
Impactbeleggen 05 feb "Duurzaam beleggen is in het afgelopen jaar fundamenteel veranderd" Volgens Holly Turner, klimaatspecialist van Schroders Capital, hebben politieke polarisatie en macro-onzekerheid de discussie over impactbeleggen niet stilgelegd maar juist aangescherpt. Aan impactbeleggers de taak om te laten zien wat ze doen, waarom ze dat doen, en vooral, wat het oplevert.
Impactbeleggen 04 feb Natuurlijk kapitaal: van gratis goed naar serieuze beleggingskans Gautier Quéru, wereldwijd hoofd Natural Capital bij de Franse duurzame vermogensbeheerder Mirova, onderdeel van Natixis. Quéru beschouwt beleggingen in natuurherstel als een even noodzakelijke als kansrijke stap naar een veerkrachtige economie.
Impactbeleggen 02 feb De groeiende waarde van schaarser wordende Europese landbouwgrond Wie in landbouw investeert, koopt geen abstract rendement maar een stukje werkelijkheid. BNP Paribas AM laat zien hoe voedselproductie, biodiversiteit en kapitaal onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. De beleggingscase is ijzersterk.
Impactbeleggen 30 jan Hoe pensioenvermogen het positieve verschil maakt Private equity, private debt, duurzame vastgoed en landbouw en social bonds helpen alle op hun eigen manier om gezondheid, kansengelijkheid en de leefkwaliteit te verbeteren. De specialisten van Achmea IM schetsen de voor- en nadelen van de verschillende beleggingsvormen.
Impactbeleggen 22 jan Amundi's 6 duurzame beleggingsconvicties van 2026 Het Franse Amundi schetst de zes belangrijkste ontwikkelingen in het duurzame beleggingslandschap.