hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Pictet blijft positief over aandelen, maar verkoopt IT

Pictet blijft positief over aandelen, maar verkoopt IT

Pictet AM blijft optimistisch over aandelen ondanks de enorme koerswinsten van de laatste twee jaar. De vermogensbeheerder neemt wel winst bij IT-aandelen.

15 juli 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie

Kunnen de aandelenmarkten nog verder stijgen? Dat is de vraag die veel beleggers bezighoudt na een winst van de MSCI World van bijna 40% over de laatste 18 maanden.

Wat voor verdere koerswinsten spreekt, is de steeds grotere kans op een zachte landing in de VS, betere macro-economische cijfers uit de rest van de wereld en een afnemende inflatie.

Daar staat tegenover dat er politiek kou in de lucht zit. Denk bijvoorbeeld aan de onzekere regeringssituatie in Frankrijk en de VS. Bovendien wijzen stemmingsindicatoren erop dat beleggers extreem bullish zijn. Dat is volgens Luca Paolini van Pictet Asset Management meestal geen goed teken naar de toekomst, omdat het leidt tot overwaardering van risicovolle effecten.

Overweight aandelen

Toch blijft ook Pictet overwogen in aandelen, neutraal op obligaties en onderwogen in cash, met als belangrijkste argumenten de verbeterende vooruitzichten voor bedrijfsresultaten en de koers-winstverhoudingen die afgezien van de Amerikaanse techaandelen redelijk ogen.

Regionaal gezien hebben de emerging markets volgens Paolini de beste economische vooruitzichten door hogere grondstoffenprijzen en een aantrekkende wereldhandel.

Europa blijft op een laag pitje groeien en in de VS worden de cijfers langzaam maar zeker wat minder goed. Pictet verwacht een Amerikaanse groeivertraging tot 1% op jaarbasis door zwakkere consumentenuitgaven en minder woninginvesteringen. Maar dus geen recessie.

Onderwogen IT

Bij aandelen moet er naar de situatie met en zonder de Magnificent Seven worden gekeken. Vooral Nvidia (+180% op jaarbasis) heeft het sentiment de laatste maanden bepaald. De gestegen marktwaarde van de S&P 500 is dit jaar voor 31% afhankelijk van het Amerikaanse chipbedrijf. Dat maakt Pictet ongemakkelijk. “De geconcentreerde winsten in de IT-sector hebben ons voorzichtig gemaakt. We bouwen onze posities in deze sector af.”

Pictet blijft ook onderwogen in vastgoed, waar de hoge rente nog altijd flinke druk uitoefent op de winstverwachtingen.

Daar staat een overwogen-positie tegenover in nutsbedrijven, vanwege het defensieve karakter, de stabiele winsten en aantrekkelijke waarderingen. Hetzelfde geldt voor communicatiediensten, waar de winsten hoog blijven en bedrijven meer dan gemiddeld overgaan tot inkoop van eigen aandelen.

Eurozone, Zwitserland en Japan

Regionaal gaat de voorkeur uit naar aandelen uit de eurozone, Zwitserland en Japan. Europa blijft – ondanks de turbulentie rondom de Franse verkiezingen – een regio die bovengemiddeld profiteert van een cyclisch herstel. De aandelen uit Europa zijn bovendien aantrekkelijke gewaardeerd.

Obligaties

Bij de vastrentende waarden verlaagt Pictet het advies voor Britse staatsobligaties van overwogen naar neutraal. Dat heeft vooral met de door Labour gewonnen verkiezingen te maken. De Britse waarderingen zijn op zich best aantrekkelijk - zij het minder dan vorig jaar. Dat geldt nog meer als de Bank of England het monetaire beleid later dit jaar versoepelt dankzij gunstige inflatiecijfers.

Daar staat tegenover dat beleggers niet vergeten zijn wat voor shock Liz Truss een paar jaar geleden teweegbracht met haar radicale begrotingsprogramma. Wie weet wat Labour-leider Starmer allemaal van plan is? Pictet kiest er daarom voor voorlopig even de kat uit de boom te kijken in het VK. 

Obligaties uit de eurozone houden hun neutrale advies, met een beetje een slag om de arm vanwege de regeringsimpasse in Frankrijk. Pictet blijft verder overwogen in Amerikaanse investment grade bedrijfsobligaties. “Deze hoek van de markt biedt aantrekkelijke waarde, niet in laatste plaats door de robuuste bedrijfswinsten en de kans dat de Fed toch dit jaar begint met het verlagen van de rente." 

Goud en yen

Pictet heeft tenslotte het advies voor goud verhoogd van neutraal naar overwogen. Goud is ten eerste niet meer duur en ten tweede biedt het bescherming in het geval van politieke turbulenties.

Bij de valuta is Pictet (nog) pessimistischer geworden over de Japanse yen. Het geloof in een krachtige monetaire verkrapping door de BOJ neemt af.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 07 feb Meeliften op de zeven megatrends van Pictet
  • 12 mei Pictet verlaagt aandelenadvies nog verder
  • 10 apr Pictet AM zag de S&P nog 10% extra dalen
  • 06 dec Markten zien alleen de positieve aspecten van Trump
  • 07 mrt Capital Groups voorkeur voor de VS ongebroken

Nieuws van onze partners label connect

  1. 17 jun
    Verstandig navigeren in onzekere obligatietijden
  2. 12 jun
    Duurzaam en defensief: mixfonds van Cardano wint prestigieuze prijs
  3. 11 jun
    "Strategische materialen zijn de olie van de 21e eeuw"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 15 juli 2024 08:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: dit zijn de favoriete waarde-aandelen van Goldman Sachs
  2. AI-fondsen populair in Europa, het kapitaal gaat naar de VS
  3. Must read: kan de Amerikaanse rente niet heel misschien toch omlaag?
  4. ETF's verslaan ook crème de la crème actieve fondsen
  5. Must read: 'Wraakbelasting' jaagt beleggers uit VS
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. Koopargumenten Japanse aandelen stapelen zich op
  5. PE en impactbeleggen vormen een goede combi

Meest gelezen

  1. Must Read 20 jun

    Must read: dit zijn de favoriete waarde-aandelen van Goldman Sachs
  2. Must Read 17 jun

    Must read: Prijzenoorlog in de ETF-sector
  3. Must Read 18 jun

    Must read: 'Wraakbelasting' jaagt beleggers uit VS

Assetallocatie

  • Assetallocatie 16 jun

    Sectie 899: exodusgevaar door Amerikaanse wraakbelasting

    Zoals Mozes in Exodus de Rode Zee spleet om zijn volk te bevrijden, lijkt de Big Beautiful Bill van Trump nu de kapitaalstromen tussen continenten te splijten. Het voorstel om een wraakbelasting in te stellen voor buitenlandse beleggers is opnieuw een aantasting van het vertrouwen in Amerika. Het vergroot het risico dat beleggers hun allocatie naar de Verenigde Staten heroverwegen, schrijft Thomas van Galen, Chief Strategist Achmea IM.

  • Assetallocatie 09 jun

    Capital Group rekent op aanhoudend hoge volatiliteit

    Wat heeft 2025-2026 nog allemaal in petto voor aandelen, obligaties en valuta? Capital Group schetst een beeld van aanhoudend hoge volatiliteit, meer risico-aversie en tijdelijk gunstige vooruitzichten voor aandelen buiten de VS.

  • label connect

    Assetallocatie 05 jun

    De wraak van de thuisspelers

    Enguerrand Artaz van LFDE begrijpt wel waarom beleggers zich nu richten op de aandelen van Europese bedrijven, die sterk gericht zijn op de eigen thuismarkt.

  • Assetallocatie 05 jun

    Een zorgeloze en rooskleurige toekomst met ETF's

    Zelfs de beste aandelen gaan zo nu en dan door een diep dal. Met een indexfonds is de stress minder groot zonder dat dit ten koste gaat van rendement.

  • label connect

    Assetallocatie 02 jun

    Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond

    Dit jaar ging het Fresh Fixed Income Fund van OHV Vermogensbeheer naar huis met twee LSEG Lipper Fund Awards. De outperformance van het obligatiefonds was in de afgelopen 3 en 5 jaar zo groot en zo consistent dat de jury niet om het fonds heen kom. Wat verklaart het succes? Wat zijn de verwachtingen? Wij vroegen het aan de fondsmanagers Richard Abma en Otto Bazuin.

  • Assetallocatie 02 jun

    Modelportefeuilles in beweging door stijgende Amerikaanse rente

    State Street Global Advisors denkt dat de gestegen rente samen met de hoge Amerikaanse staatsschuld ernstige gevolgen zal hebben voor de samenstelling van modelportefeuilles.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group