hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Beleggers onderschatten aandelenrisico's

Beleggers onderschatten aandelenrisico's

State Street Global Advisors (SSGS) denkt dat 2024 alsnog een topjaar wordt voor obligaties, rekent op meer aandelenvolatiliteit en ja, acht een Amerikaanse renteverlagingen in de zomer mogelijk.

7 juni 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie

Het is er nog niet helemaal uitgekomen, maar State Street Global Advisors (SSGA) houdt vast aan zijn eerder uitgesproken optimisme over obligaties als “meest waarschijnlijke winnaar van 2024”. De reden hiervoor zijn onder andere de hoge rentes en langzaam maar zeker vertragende economie in de VS.

Waar het dit jaar nog aan ontbreekt, is een dalende inflatie in de VS, maar SSGA gaat ervan uit dat het een kwestie van tijd is voordat ook in Noord-Amerika het tempo van desinflatie weer aantrekt, wat voor de Fed de weg zou effenen voor een serie renteverlagingen.

Korte rente gaat vroeg of laat omlaag 

SSGA wijkt af van de meeste andere analistenhuizen bij de timing van de eerste Amerikaanse rentestap. SSGA denkt dat de zomer mogelijk is. Maar zelfs als het later wordt, dan nog is het voor beleggers het belangrijkst om de richting goed te hebben. Dat de korte rente flink omlaag gaat in de VS en andere delen van wereld staat voor SSGA als een paal boven water.

Dat schrijft SSGA in de afgelopen week verschenen 2024 Midyear Global Market Outlook.

Minder risico

Ook bij de Amerikaanse groei is SSGA terughoudender dan anderen. SSGA gaat uit van een beduidend lagere groei dan in 2023. "Wij zien steeds meer tekenen dat de consumptieve bestedingen aan dynamiek inboeten, de vraag naar arbeid afneemt en dat de overheidsbestedingen minder bijdragen aan de groei."

Met betrekking tot aandelen en andere “risk assets” is SSGA voorzichtig. Het scenario van een zachte landing - met lagere groei en minder inflatie - blijft het het meest logisch. "Maar de geopolitieke spanningen zijn groter geworden en met de Amerikaanse verkiezingen in het vooruitzicht en oplopende spanningen in het Midden-Oosten en Oost-Azië moeten beleggers voorbereid zijn op een terugkeer van de volatiliteit."

Het feit dat aandelen in de eerste vijf maanden van het jaar duurder zijn geworden, maakt de risico’s er niet kleiner op. SSGA zet daarom in op kwaliteitsbedrijven.

Zachte landing

Het feit dat de groei in de VS afneemt, is niet negatief, schrijft SSGA. “Het is zelfs een heel positief verhaal van matiging, normalisatie en een zachte landing. Minder vraag naar goederen en diensten maakt het makkelijker om de inflatie onder controle te brengen en maakt renteverlagingen mogelijk, wat weer gunstig is voor het scenario van een zachte landing.”

Emerging markets

De emerging markets vallen ook in de categorie risicovol en zijn dus niet favoriet bij SSGA, maar er zijn wel “pockets of opportunity”. Dat geldt met name voor aandelen en obligaties uit landen die profiteren van de trend naar nearshoring (dichtbij huis produceren) en friendshoring (produceren in bevriende landen).

Japan aantrekkelijk

Japanse aandelen blijven een van de favorieten van SSGA, ondanks de bullmarkt die feitelijk al 10 jaar aan de gang is en die de Nikkei 225 voor het eerst sinds 1989 aan een nieuw record heeft geholpen. 

Positieve elementen voor de Japanse beurs zijn:

  • Een opleving van de inflatie die bedrijven in staat stelt de prijzen te verhogen. De loonkosten stijgen ook, maar dat wordt gecompenseerd door kooplustige consumenten.
  • De toegenomen overheidsuitgaven en exportgroei ondersteunen de beurs.
  • Het feit dat de Bank of Japan afscheid neemt van het negatieve rentebeleid zorgt voor extra interesse van buitenlandse beleggers.
  • De interesse uit het buitenland neemt sowieso toe door de steeds betere corporate governance in Japan en een vriendelijker beleid richting aandeelhouders. Denk bijvoorbeeld aan inkoop eigen aandelen, een gunstiger belastingregime voor beleggers, meer transparantie bij bedrijven en meer nadruk op een efficiënt gebruik van kapitaal, wat goed is voor de rentabiliteit.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 14 jan Het einde van de veilige haven
  • 24 nov Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger
  • 03 dec Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag
  • 08 jan "Groeicyclus houdt stand"
  • 07 okt Pictet verhoogt aandelenadvies en verlaagt obligatie-advies

Onderwerpen

  • Obligaties
  • aandelen
  • Assetallocatie
  • State Street Global Advisors

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 jan
    "Vermogensbeheer vereist tegenwoordig een bredere blik"
  2. 30 dec
    Eén sector, twee routes: hoe beleg je in AI via Nvidia en Broadcom versus via een AI-ETF?
  3. 16 dec
    Beurskansen in een uitdagende wereld
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 7 juni 2024 08:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Big farma wil kopen, kopen, kopen
  2. Must read: Geopolitieke onrust is van ondergeschikt beursbelang
  3. Must read: 'Bitcoin kan makkelijk naar $500.000'
  4. Aandelen EM maken eindelijk hoge verwachtingen waar
  5. Must read: Stijgende koersen smaken naar meer
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  3. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  4. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even
  5. Rentedaling helpt real assets uit dal

Meest gelezen

  1. Must Read 14 jan

    Must read: 'Bitcoin kan makkelijk naar $500.000'
  2. Must Read 12 jan

    Must read: Kopen op de top is juist slim
  3. Impactbeleggen 12 jan

    Nieuw pensioenstelsel is katalysator voor impactbeleggen

Assetallocatie

  • Assetallocatie 14 jan

    Het einde van de veilige haven

    Veilige havens zijn niet langer vanzelfsprekend, niet geopolitiek en niet in de portefeuille. Volgens Thomas van Galen, Chief Strategist bij Achmea Investment Management, moeten beleggers bescherming breder organiseren dan alleen via obligaties.

  • Assetallocatie 08 jan

    "Groeicyclus houdt stand"

    Na een sterk maar onrustig beursjaar rijst de vraag of het huidige momentum standhoudt. Volgens Nadège Dufossé, Global Head of Multi-Asset bij Candriam wijst alles erop dat de cyclus niet breekt, maar van karakter verandert. Beleggingsimplicaties?

  • Assetallocatie 29 dec

    Spreiding is de name of the game

    Invesco ziet volop kansen in 2026. Wat minder Amerikaanse megacaps in de portefeuille zou verstandig zijn.

  • Assetallocatie 23 dec

    Traditionele portefeuillespreiding werkt niet meer

    Het BlackRock Investment Institute zoekt naar nieuwe manieren om de portefeuillespreiding nog enigszins op peil te houden.

  • Assetallocatie 23 dec

    Fidelity gaat met volle vaart 2026 in

    Fidelity International heeft er alle vertrouwen in dat 2026 positief begint. Maar aan de horizon zijn er wel wat wolken die op een storm kunnen duiden.

  • Opinie 17 dec

    Kan zilver blijven glanzen in 2026?

    Goud heeft dit jaar een mooie rit gemaakt, maar het staat in schril contrast met zilver dat ongeveer 120% in waarde is gestegen. Het grote voordeel van zilver boven goud is dat het een belangrijk metaal is voor hippe industrietakken als halfgeleiders, datacentra, zonnepanelen en elektrische auto's.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2026 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2026 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group