Piet Klop hoofd Responsible Investment PGGM Piet Klop is per 1 december 2021 benoemd tot hoofd van het team Responsible Investment van PGGM. Hij bekleedde deze functie al op interimbasis. 21 december 2021 11:15 • Door IEXProfs Redactie Klop is de opvolger van Hans Op ’t Veld die zich richt op de verdere uitbouw van het Sustainable Development Investment Asset Owner Platform, waarvan PGGM een van de oprichters is. Piet Klop, die deze functie de afgelopen tijd al ad interim waarnam, werkt sinds 2011 bij PGGM en was daarvoor verbonden aan het World Resources Institute in Washington. Hij geeft leiding aan vijftien medewerkers die Pensioenfonds Zorg en Welzijn adviseren op het gebied van verantwoord beleggen, PGGM-beleggingsteams ondersteunen in ESG-zaken en de aandeelhoudersdialoog met portefeuille-ondernemingen verzorgen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 13 nov "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken" Christoph Berger van Allianz Global Investors heeft voor 2026 grote verwachtingen van Europese aandelen. Relatief lage waarderingen, een cyclisch economisch herstel, een accommoderend monetair beleid, fiscale stimulansen en een versnelling van de winstgroei moeten Europese aandelen volgens Berger vleugels kunnen geven.
Assetallocatie 11 nov Verdere verzwakking dollar biedt kansen Tim Murray van T. Rowe Price rekent erop dat de dollar verder zal dalen. Dat is volgens hem vooral gunstig voor obligaties van buiten de VS en dan met name die uit opkomende markten in lokale valuta.
Assetallocatie 11 nov BlackRock rekent op enorme groei Europese private markten De Europese private markten zullen tot 2030 doorgroeien tot meer dan €5000 miljard aan beheerd vermogen. Dat verwacht BlackRock. "Daarmee behoort Europa tot de snelst groeiende regio’s binnen deze beleggingscategorie."
Assetallocatie 11 nov De verrassende comeback van Goldilocks in de obligatiemarkt 2025 is tot nu toe een Goldilocks-jaar voor de wereldwijde obligatiemarkt. De combinatie van dalende rente en afnemende risicopremies leidt tot opvallend goede rendementen in grote delen van de vastrentende markt, constateert obligatiestrateeg Benoit Anne van MFS. De Europese markt vaart een andere koers.
Assetallocatie 05 nov Volg de trend en vermijd valkuilen Fondsbeheerder en financieel blogger Ben Carlson bespreekt een vrij simpele maar effectieve methode van collega Meb Faber om aandelenvolatiliteit te vermijden.
Assetallocatie 03 nov "Correctierisico is reëel" Volgens Gerard Moerman, hoofd Liquid Assets bij Aegon AM, is er wel wat voor te zeggen om winst te nemen op een deel van de aandelenportefeuille en met het geld staatsobligaties in te slaan. "Staatsobligaties zijn in mijn ogen momenteel de goedkoopste asset class."