Chinese obligatiemarkt opgeschoond Chinese staatsbedrijven zijn jarenlang gespekt met goedkope kredieten, gegarandeerd door de staat. Maar het roer gaat om. Ook zij krijgen te maken met marktwerking. Dat kan op obligatiemarkten voor turbulentie zorgen, maar het komt de economie ten goede. 23 juli 2021 09:00 • Door IEXProfs Redactie De Chinese overheid heeft staatsbedrijven jarenlang gesteund met goedkope leningen. Maar aan dit beleid komt langzaam een eind. De grote vraag is of het afbouwen van deze zombieleningen zal lukken zonder dat de hele obligatiemarkt in paniek raakt. Portefeuillemanager Chi Lo van BNP Paribas Asset Management heeft goede hoop dat het werkt, maar het wordt niet makkelijk, zegt hij in de blog China’s bond defaults could be a blessing in disguise. Als het lukt, kan het de Chinese economie volgens hem een stuk gezonder maken. Vaste hand Lo verwacht geen radicale acties van de Chinese overheid. Het wordt een precisie-operatie, waarbij systeemrelevante bedrijven, zoals banken, geholpen of gered zullen worden als dat nodig is. Lo: “Peking zal waarschijnlijk overgaan tot een combinatie van een door de staat geleide herstructurering en marktdiscipline om mismanagement bij bedrijven in de toekomst te voorkomen.” Paniek voorkomen Beleggers zullen dit proces niet ongeschonden door kunnen komen. Lo verwacht dat er zeker “haircuts” (afwaardering van leningen) aan te pas zullen komen als bedrijven in een schuldsaneringsproces terecht komen. De overheid zal de pijn voor beleggers proberen te verzachten om paniekverkopen te voorkomen. Het rationaliseren van het kredietverleningsproces loopt feitelijk al een paar jaar. Tussen 2017 en 2019 ging het bij 80% van alle defaults om particuliere bedrijven. Maar sinds vorig jaar is het percentage state owned enterprises (SOE’s) sterk toegenomen. In 2020 was het al meer dan 50%. In de eerste helft van dit jaar was het nog meer. Dat geeft volgens Lo aan hoe vastberaden Peking is. Een zegen in vermomming De Chinese obligatiemarkt heeft een totale omvang van ongeveer zeventien biljoen dollar, waarvan een flink deel uitstaat bij SOE’s. De herstructurering van zieke bedrijven zal dus pijn gaan doen, maar als het lukt om staatsbedrijven gezonder te maken, dan kan dat volgens Lo een zegen zijn voor de hele economie. Het betekent namelijk dat er meer kapitaal beschikbaar komt voor goed gemanagede bedrijven die investeringen doen die extra groei opleveren. Voor beleggers betekent het een meer transparante en een meer volwassen obligatiemarkt met in vergelijking tot Europa en de VS behoorlijk hoge rendementen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 16 jul V-vormig herstel én aankomende liquiditeitsgolf maken optimistisch Ondanks alle politieke en geopolitieke onrust moeten beleggers zich realiseren dat het recente V-vormige herstel en de aankomende liquiditeitsgolf positieve beurssignalen zijn. Hoofd beleggingsstrateeg Ralph Wessels van ABN AMRO beschouwt daarom een tijdelijke beurszwakte als een moment om risico toe te voegen.
Assetallocatie 14 jul Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs In een tijd van verhoogde marktonzekerheid kan een portefeuille volgens Ryan Reardon van State Street SPDR ETF’s wel wat extra weerbaarheid gebruiken. Dividend Aristocrats bieden volgens hem een stabiel inkomen, handelen tegen aantrekkelijke waarderingen en doen het tijdens moeilijke marktomstandigheden beter dan de brede markt.
Assetallocatie 09 jul Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro In de zeer volatiele eerste helft van het jaar heeft Super Global Services SA haar groei voortgezet. Het bedrijf structureert voor bestaande en nieuwe klanten een breed scala aan beleggingsstrategieën, van multi-asset AMC's tot crypto-investeringen.
Assetallocatie 08 jul Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten Fidelity International twijfelt aan de safe haven-status van de dollar en Treasuries. Bij aandelen en obligaties verwacht de vermogensbeheerder dat de verschuiving doorgaat van de VS naar andere delen van de wereld, en dan met name in de richting van de opkomende markten.
Assetallocatie 03 jul De duidelijke beleggingsvoorkeuren van Nuveen Beursgenoteerd vastgoed, municipal bonds, private credit en de Magnificent Seven behoren tot de favoriete beleggingen van vermogensbeheerder Nuveen voor de tweede helft van het jaar (en daarna).
Assetallocatie 02 jul "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta" Obligaties uit opkomende markten (EM) in lokale valuta presteerden ook in de afgelopen maand beter dan de meeste andere vastrentende beleggingscategorieën. Dankzij een terugkerende kapitaalinstroom, sterke fundamentals en aantrekkelijke reële rentes kan de rally doorgaan, schrijft Giulia Pellegrini, Lead Portfolio Manager Emerging Market Debt bij Allianz Global Investors.