hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Vliegende start IEX Fonds 40: +6,3%

Vliegende start IEX Fonds 40: +6,3%

In januari staat al tweederde van de stijging van heel 2014 op het bord. Alle asset classes doen mee, vastgoed aan kop.

6 februari 2015 10:10 • Door Pieter Kort

Na een positief 2014 - waar u eerder deze week over kon lezen - heeft de breed gespreide beleggingsfondsenindex IEX Fonds 40-index een vliegende start in 2015. In januari boekte de index een stijging van 6,3%, waarmee na één maand al tweederde van de stijging van heel 2014 op het bord staat. 

Als dat maar goed gaat, zou je bijna denken, maar de IEX Fonds 40 is ook maar een index (hier meer over de opzet en samenstelling) en heeft dus geen mening over de markt. Daarom is het ook een breed gespreide index.

Meerdere asset classes doen het werk en dat zou - idealiter - het risiciprofiel moeten beperken. Iets wat de Fonds 40-index in zijn zesjarige bestaan overigens ook in de praktijk heeft laten zien. 

Het uit indexproducten opgebouwde broertje van de IEX Fonds 40, de IEX Index 20+ Index, boekte in januari een stijging van 6,01%. Een goede maand voor actieve managers dus, hoewel de passieve index over drie maanden nog steeds iets voor ligt op de actieve variant.

Hieronder de resultaten van de 40 beleggingsfondsen in de index, over de maand januari en de laatste drie jaar, zoals het in de database van Lipper staat (rendementen in %):

 

IEX Fonds 40 januari 2015 IEX Fonds 40 januari 2015

Vastgoedfondsen heersen

Net als in 2014 voeren vastgoedfondsen nog steeds comfortabel de lijst aan. En net als in 2014 is het knap hoe het obligatiefonds van Amundi zich in de top van het klassement weet te nestelen. Emerging Markets-obligaties deden het ook opvallend goed in januari.

De nieuwe asset class in de IEX Fonds 40, Aandelen Frontier Markets, scoort nog niet bij zijn debuut, maar stelt ook zeker niet teleur met rendementen die zich kunnen meten met Nederlandse aandelen. Gegroepeerd naar brede asset classes was het rendement als volgt verdeeld in januari.

IEX Fonds 40 januari 2015

 


Pieter Kort is hoofdredacteur van IEX Media. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 08 jul Europese strijd tegen greenwashing draait uit op namenspel
  • 21 mei Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  • 21 mei “Niemand wil nog beleggen in een black box”
  • 13 jun Mijd geliquideerde en daarna gefuseerde fondsen
  • 20 jun AI-fondsen populair in Europa, het kapitaal gaat naar de VS

Onderwerpen

  • beleggingsfondsen
  • fondsen

Nieuws van onze partners label connect

  1. 17 jul
    "Actief beheer biedt wel de noodzakelijke flexibiliteit"
  2. 14 jul
    Stabiel inkomen tegen een aantrekkelijke prijs
  3. 09 jul
    Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro
Meer van onze partners
Pieter Kort Geplaatst op 6 februari 2015 10:10 meer
Bio

Pieter is hoofdredacteur van IEX.nl en de overige financiële titels van IEX Media.

Recente columns
  1. Christine Lagarde loopt op eieren
  2. "Je komt niet meer weg met slechte ESG"
  3. Outlooks zijn wel degelijk nuttig
  4. ESG, weg ermee?
  5. Wat als Rusland de gaskraan verder dichtdraait?
Populaire columns
  1. Christine Lagarde loopt op eieren

Meest gelezen

  1. Assetallocatie 17 jul

    Flinke marktcorrectie mogelijk op de korte termijn
  2. Must Read 15 jul

    Must read: Aandelenverwachtingen steeds positiever
  3. Must Read 14 jul

    Must read: Dit jaar beter dan aandelen

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 25 jun

    Institutionele beleggers blijven trouw aan duurzaamheid

    Een grote meerderheid van institutionele beleggers gaat onverminderd door met duurzaam investeren, maar is wel wat terughoudender geworden in de communicatie daarover. Dat blijkt uit een rondvraag van BNP Paribas onder marktpartijen. Wat kwam er nog meer uit het onderzoek?

  • Impactbeleggen 30 apr

    Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen

    Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."

  • Impactbeleggen 16 apr

    Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers

    De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."

  • Impactbeleggen 31 mrt

    Beleggen in wapens? Nee, bedankt!

    Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Nee, water is het nieuwe goud

    Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie

    Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group