'Einstein weet geen raad met goud' Zelfs Einstein zou niet in staat zijn om te voorspellen wat goud doet over een week, laat staan over een jaar. 7 november 2014 09:15 • Door IEXProfs Redactie Volgens de topman van Barrick Gold Corp, Peter Munk, is het onmogelijk om de goudprijs te voorspellen. In een interview met Bloomberg zegt hij al 30 jaar dag en nacht met het edelmetaal bezig te zijn, maar niet in staat te zijn om de prijsbewegingen te voorspellen. Munk bevindt zich in goed gezelschap. Ben Bernanke en Janet Yellen gaven ook aan geen idee te hebben wat de goudprijs in beweging brengt. Het is moeilijk, omdat de markt niet bepaald wordt door fundamentals. Enerzijds zijn er algoritmische modellen en momentum-handelaren, aan de andere kant zijn het sentimenten die de markt parten spelen, stelt Jeff Sica, van Sica Wealth Management. Zelfs Einstein zou niet in staat zijn om te voorspellen wat goud doet over een week, laat staan over een jaar, meent Munk. Afgelopen jaar daalde het edelmetaal omdat er minder behoefte was aan de rampenverzekering, verklaart Bernanke. Maar niemand doorgrondt echt de goudprijs, meent de oud-president van de Fed. Yellen liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. Niemand heeft echt een goed model wat de prijsschommelingen in het edelmetaal verklaart. Het is een asset dat mensen vooral willen bezitten als angst overheerst in de markten. Barrick, de grootste goudproducent ter wereld zag afgelopen jaar 11,5 miljard dollar aan beurswaarde verdampen en de winstmarges slinken als gevolg van de daling van de goudprijs. De benchmark is de afgelopen twaalf maanden 15% gedaald. Dit jaar zijn de prijzen weer iets gestegen. Goldman Sachs houdt vast aan de verwachting dat de goudprijs dit jaar verder zal dalen. Jeffrey Currie voorspelt een prijsdip van 1050 dollar per ounce over een jaar. ABN Amro denkt zelfs aan 800 dollar, per eind 2015. Standard Chartered houdt het op een bodem rond 1.100 dollar, gelegd door de Indiase en Chinese consument. Hedgefundlegende John Paulson gokte juist op een prijsstijging van het edelmetaal als hedge tegen inflatie, maar gaf onlangs te kennen zelf geen geld in zijn goudfonds te willen steken. Paulson & Co bezit de grootste positie in het SPDR Gold Trust. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 08 dec “ESG-beleggen is nu juist belangrijker dan ooit” De Europese vermogensbeheerder Candriam is een duurzame belegger van het eerste uur. Dat ESG tegenwoordig minder populair is, leidt bij ESG-specialisten Alix Chosson en Marie Niemczyk tot de nodige verbazing. “De economische rationaliteit van ESG is volkomen duidelijk.”
Impactbeleggen 04 dec Green bonds krijgen concurrentie van blue bonds De wereld kampt met grote waterproblemen: tekorten aan drinkwater en vervuiling van zeeën en oceanen. Blue bonds zijn een goede financieringsoplossing. "Deze markt zal naar verwachting binnen drie tot vier jaar verdubbelen,” zegt Willem Visser, Impact Portfolio Manager bij T. Rowe Price.
Impactbeleggen 02 dec "Financiële markten zijn losgezongen van risico's en uitdagingen echte wereld" Energietransitie, financiële inclusie en biodiversiteit zijn en blijven voor Triodos IM ook in 2026 de belangrijkste beleggingsthema's.
Impactbeleggen 26 nov Robeco: Bescherming tegen klimaatrampen nu key Robeco verwacht dat ESG-beleggers in 2026 meer aandelen en obligaties zullen kopen van bedrijven gespecialiseerd in het aanpassen aan klimaatverandering in plaats van bedrijven die het proberen te verhinderen.
Impactbeleggen 25 nov Voor behoud biodiversiteit is geld nodig Het economisch belang van biodiversiteit is enorm. Het verlies aan natuurlijke veelvoud moet daarom gestopt worden ten behoeve van ons allen. Ook voor particuliere beleggers ligt hier een taak en een beleggingskans.
Impactbeleggen 17 nov Waarom inclusiviteit tot betere beleggingsresultaten leidt Managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM legt nog maar eens uit waarom het zo belangrijk is om altijd open te staan voor afwijkende standpunten.