hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Fidelity International blijft vol voor aandelen gaan

Fidelity International blijft vol voor aandelen gaan

Fidelity International blijft optimistisch over aandelen, met name die uit Europa. Een positieve verrassing is dat de wereldeconomie stabiel is gebleven onder de tarieven van Trump. Over de AI-trend is Fidelity International minder optimistisch. Teleurstellingen dreigen.

1 oktober 2025 08:00 • Door IEXProfs Redactie

Fidelity International heeft voor de komende maanden een zonnige kijk op de aandelenmarkt, waarbij vooral Europa er positief uitspringt als aantrekkelijk geprijsd. Dat blijkt uit een paneldiscussie tussen vier van hun beleggingsexperts: Salman Ahmed, Lei Zhu, Ilga Haubelt en Henk-Jan Rikkerink.

De grote meevaller volgens Ahmed is de macro-economische reactie op de importtarieven van Donald Trump. Aanvakelijk leek het er in april op dat dit een grote wereldwijde vertraging op zou leveren. Maar dat blijkt erg mee te vallen.

Hogere inflatie kan beurs wel hebben

Als het gaat om inflatie is het beeld minder positief. Althans, wat de VS betreft. Ahmed gaat ervan uit dat de opwaartse druk op de inflatie zal aanhouden. De Federal Reserve lijkt echter meer te focussen op de arbeidsmarkt dan inflatie. Aangezien die  zwakker wordt, denkt hij dat de Fed doorgaat met het varen van een ruimere monetaire koers met als gevolg een hogere inflatieverwachting van rond de 3% in plaats van 2%.

Voor aandelen is dat volgens Haubelt niet zo slecht. In het voordeel van de VS spreken onder meer technologische innovaties, goedkope energie en deregulering. De VS lijkt bovendien zijn “exceptionele” status te behouden.

In Europa zijn het de relatief lage koersen en stimulerende prikkels vanuit de (Duitse) overheid die voor meewind zorgen. Ook China kent tal van positieve verrassingen zoals de AI-tool Deepseek.

Van largecaps naar Mittelstand

Haubelt is verder een groot voorstander van diversificatie buiten de Amerikaanse megacaps. De trend in die richting zet volgens haar door.

Haubelt: “Beleggers kijken verder dan alleen de largecaps die de S&P 500 domineren en richten hun aandacht nu op mid- en smallcaps. Deze groep bedrijven heeft over het algemeen een hogere schuldgraad dan de kapitaalkrachtige techreuzen en veel van hen zullen begin volgend jaar moeten herfinancieren."

Maar kleinere bedrijven worden ook gestimuleerd door gunstige omstandigheden. Zo zal de deregulering in de VS vooral deze bedrijven ten goede komen. Hier ligt volgens Haubelt  een enorm potentieel: 82 procent van de Amerikaanse beroepsbevolking werkt immers voor kleine en middelgrote ondernemingen.

Buiten de VS is Fidelity International zeer positief over middelgrote ondernemingen in Europa, met name de Duitse Mittelstand. Haubelt: "Veel van deze bedrijven staan op het punt om te profiteren van de hernieuwde groeiagenda van het land.” 

Rikkerink voegt daaraan toe dat de opleving van de Duitse Mittelstand ook een boost betekent voor de industrie omdat die nauw met elkaar verbonden zijn.

AI-teleurstellingen dreigen

Over de AI-trend is Fidelity voorzichtiger geworden. Haubelt wijst op de kloof tussen hoge uitgaven en achterblijvende adaptatie van AI-technologieën. Dat verhoogt het risico van teleurstellingen op de korte termijn. Haubelt ziet nog goede kansen voor softwarebedrijven, waar de AI-rage minder heeft toegeslagen, terwijl toepassingen van AI daar relatief snel te realiseren zijn. 

Wat betreft de obligatiemarkt gaat Fidelity International nog altijd voor bedrijfsobligaties maar dan wel met een voorkeur voor investment grade en de betere high yield. "Kwaliteit is belangrijk, want de spreads zijn krap." 

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 09 sep Wie krijgt gelijk: Wall Street of Main Street?
  • 02 sep Aandelen EM gaan nu echt outperformen
  • 03 nov "Correctierisico is reëel"
  • 05 nov Volg de trend en vermijd valkuilen
  • 03 nov Europa barst van de AI-enablers en -adopters

Onderwerpen

  • aandelen
  • Assetallocatie

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 nov
    "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken"
  2. 26 okt
    "Ondanks dip blijven vooruitzichten voor goud positief"
  3. 13 okt
    LFDE en Aegon Asset Management
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 1 oktober 2025 08:00 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Bedrijven herontdekken de retailbelegger
  2. Nasdaq zit in de op een na grootste bullmarkt van de 100 jaar
  3. Must read: Afbouw hypotheekrenteaftrek is totaal geen probleem
  4. Must read: De beste fondsenaanbieders van Europa
  5. Verdere verzwakking dollar biedt kansen
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  5. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even

Meest gelezen

  1. 11 nov

    Must read: Buffetts laatste brief
  2. 13 nov

    Must read: Afbouw hypotheekrenteaftrek is totaal geen probleem
  3. 14 nov

    Duitsers laten begrotingsdiscipline los en daar komen problemen van

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 10 nov

    Beter beheer van oceanen kan biljoenen opleveren

    Zeeën en oceanen zijn van onschatbare waarde voor mens en aarde. Maar het duurzame management van de blauwe economie laat te wensen over. Een investering van 550 miljard per jaar kan een veelvoud opleveren, heeft het World Economic Forum berekend.

  • Impactbeleggen 06 nov

    Tien jaar na Parijs: wordt COP30 een nieuw keerpunt?

    Lloyd McAllister, hoofd duurzaam beleggen bij Carmignac, schetst wat nodig is om de aankomende klimaattop tot een succes te maken.

  • Impactbeleggen 04 nov

    Klimaatcrisis dwingt bedrijven om in actie te komen

    Het World Economic Forum voorspelt een verlies van 1,5 biljoen dollar voor bedrijven als er niks gedaan wordt om de productiviteit van werknemers op peil te houden als de aarde opwarmt. Met acht stappen kan het productiviteitsverlies worden geminimaliseerd.

  • Impactbeleggen 22 okt

    Moeten impactbeleggers blij zijn met de groeiende markt van private beleggingen?

    Private markten groeien snel en trekken steeds meer impactkapitaal aan. Is dat een welkome ontwikkeling? Jos Kalb en Alexander Lubeck van Cardano over de kansen en risico's, en hoe institutionele beleggers hun impactambities het beste kunnen realiseren.

  • Impactbeleggen 20 okt

    Hivos-Triodos Fonds ontvangt grote kapitaalinvestering

    De Nederlandse ontwikkelingsbank FMO en de Österreichische Entwicklungsbank (OeEB) gaan 30 miljoen euro investeren in Hivos-Triodos Fonds, dat nu nog een beheerd vermogen heeft van 65 miljoen euro. Wat gaat er met dat geld gebeuren? We vroegen het aan Femke Bos, Director Impact private debt & equity bij Triodos IM en verantwoordelijk voor dit impactfonds.

  • Impactbeleggen 20 okt

    “Duurzame tegenwind is juist een kans”

    Voordat impactbeleggen een begrip werd, zette de Zwitserse vermogensbeheerder Pictet al een aantal succesvolle themafondsen in de markt die beleggen in oplossingen van de grote problemen waar mens en wereld mee kampen.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group