Europese beleggers zijn vertrouwen in VS verloren Het vertrouwen van Europese beleggers in de Amerikaanse regering is blijvend geschaad, ongeacht of alle heffingen wel of niet worden ingevoerd. "Het is dus logisch dat zowel bedrijven als beleggers hun blootstelling aan de Verenigde Staten willen verkleinen", aldus Philipp Schweneke, Co-Head European Equities bij vermogensbeheerder DWS. 16 april 2025 12:30 • Door Gastauteur IEXProfs DWS heeft z'n allocatie naar Amerikaanse aandelen verlaagd en Europese aandelen opgewaardeerd naar overweight. Het is de eerste keer in jaren dat de vermogensbeheerder expliciet een voorkeur uitspreekt voor een regio. Schweneke: “De macro-economische dynamiek is aan het verschuiven. De risico-aversie neemt toe en beleggers stappen uit Amerikaanse bedrijven met de hoogste koersen om zo snel geld vrij te maken om in Europese aandelen te steken. Het gaat trouwens wel om een relatieve upgrade naar Europese aandelen, die niet moet worden beschouwd als een optimistische prognose van rendementen. Ook stellen we niet dat Europa zich in een bull market bevindt. Maar relatief gezien is de regio momenteel stabieler en zijn de vooruitzichten beter dan die van de Verenigde Staten.” Philip Schweneke Europese kansen Binnen Europa heeft DWS geen uitgesproken voorkeur voor landen. Wel acht Schweneke de kans reëel dat Duitse bedrijven zullen profiteren van economische hervormingen, nu de toekomstig CDU-geleide coalitie onder Friedrich Merz een geloofwaardig pakket aan maatregelen in het regeerakkoord heeft opgenomen. “Minder bureaucratische rompslomp en regeldruk en meer werkgelegenheid kunnen het vertrouwen van beleggers in zowel Duitsland als de bredere Europese markt in hoog tempo ten goede komen." Kansrijk zijn volgens Schweneke vooral small- en midcapaandelen, omdat deze op behoorlijke koersachterstand staan en sterker gericht zijn op de Europese thuismarkt. "In tegenstelling tot multinationals hebben zij ook meer baat van allerlei investeringsprogramma’s.” Niet alleen Europese beleggers verlaten Amerikaanse markt A record number of global investors intend to cut U.S. equity exposure ?????? pic.twitter.com/lygXIXXlrX — Barchart (@Barchart) April 16, 2025 Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Assetallocatie 16 jun Sectie 899: exodusgevaar door Amerikaanse wraakbelasting Zoals Mozes in Exodus de Rode Zee spleet om zijn volk te bevrijden, lijkt de Big Beautiful Bill van Trump nu de kapitaalstromen tussen continenten te splijten. Het voorstel om een wraakbelasting in te stellen voor buitenlandse beleggers is opnieuw een aantasting van het vertrouwen in Amerika. Het vergroot het risico dat beleggers hun allocatie naar de Verenigde Staten heroverwegen, schrijft Thomas van Galen, Chief Strategist Achmea IM.
Assetallocatie 09 jun Capital Group rekent op aanhoudend hoge volatiliteit Wat heeft 2025-2026 nog allemaal in petto voor aandelen, obligaties en valuta? Capital Group schetst een beeld van aanhoudend hoge volatiliteit, meer risico-aversie en tijdelijk gunstige vooruitzichten voor aandelen buiten de VS.
Assetallocatie 05 jun De wraak van de thuisspelers Enguerrand Artaz van LFDE begrijpt wel waarom beleggers zich nu richten op de aandelen van Europese bedrijven, die sterk gericht zijn op de eigen thuismarkt.
Assetallocatie 05 jun Een zorgeloze en rooskleurige toekomst met ETF's Zelfs de beste aandelen gaan zo nu en dan door een diep dal. Met een indexfonds is de stress minder groot zonder dat dit ten koste gaat van rendement.
Assetallocatie 02 jun Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond Dit jaar ging het Fresh Fixed Income Fund van OHV Vermogensbeheer naar huis met twee LSEG Lipper Fund Awards. De outperformance van het obligatiefonds was in de afgelopen 3 en 5 jaar zo groot en zo consistent dat de jury niet om het fonds heen kom. Wat verklaart het succes? Wat zijn de verwachtingen? Wij vroegen het aan de fondsmanagers Richard Abma en Otto Bazuin.
Assetallocatie 02 jun Modelportefeuilles in beweging door stijgende Amerikaanse rente State Street Global Advisors denkt dat de gestegen rente samen met de hoge Amerikaanse staatsschuld ernstige gevolgen zal hebben voor de samenstelling van modelportefeuilles.