Europese rente volgend jaar naar 2% of zelfs nog lager Minder economische groei en lagere inflatie dwingen de ECB de rente volgend jaar te verlagen naar 2%, verwacht abrdn. MFS denkt dat de ECB de beleidsrente nog lager zal zetten. 12 december 2024 11:00 • Door IEXProfs Redactie Econoom Felix Feathe van vermogensbeheerder abrdn: “De ECB zal de rente vrijwel zeker voor de derde achtereenvolgende keer verlagen tijdens haar vergadering op donderdag. We zullen letten op updates van de inflatie- en groeiprognoses van de ECB, die beide naar beneden kunnen worden bijgesteld. Lagarde zal worden gevraagd naar de impact van het beleid van president Donald Trump op de economische vooruitzichten van de eurozone. Wij denken dat de onzekerheid over de handel de urgentie van de ECB zal onderstrepen om de rente terug te brengen naar neutraal terrein. De markten gaan momenteel uit van 6 verlagingen in de komende 12 maanden, wat de beleidsinstellingen op een uitgesproken accommoderend niveau zou brengen. Wij verwachten dat de ECB tot april volgend jaar de rente op deposito's bij elke vergadering met 25 basispunten blijft verlagen tot 2,25%, om later in het jaar opnieuw te verlagen tot een eindrente van 2,0%.” Obligatiespecialist Annalisa Piazza van vermogensbeheerder MFS gaat nog een stapje verder:"De ECB zal de rente donderdag met 25 basispunten verlagen naar 3%. Er zullen komend jaar meer verlagingen volgen omdat de groeiverwachtingen minder goed zijn en de onderliggende inflatiedruk is afgenomen. We verwachten een reeks aan renteverlagingen waardoor de rente aan het einde van het tweede kwartaal van 2025 zal uitkomen op 1,75%. Er kan nog een renteverlaging komen in het derde kwartaal, als het economische beeld niet beter wordt. De ECB heeft gezegd dat het beleid ‘voldoende restrictief’ blijft zolang het nodig is. Wij verwachten dat de nieuwe prognoses deze week laten zien dat de inflatie de 2% zal bereiken in 2025 en rond dit niveau blijft voor de middellange termijn. Als de inflatiedoelstelling is bereikt zal de Governing Council het debat voeren of de rente niet verder omlaag moet. De meer ‘hawkish’ toon in de communicatie van de ECB kan veranderen en meer ‘dovish’ worden. Maar er is nog geen overeenstemming binnen de Council of het gevecht tegen de inflatie ook daadwerkelijk voorbij is." De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 08:45 Nieuw pensioenstelsel is katalysator voor impactbeleggen Volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea IM pakt het nieuwe pensioenstelsel (Wtp) goed uit voor impactbeleggen. Dat is een gunstige ontwikkeling. "Pensioenfondsen die impact structureel integreren, versterken niet alleen hun portefeuille onder de Wtp, maar dragen ook bij aan een veerkrachtige economie en een leefbare wereld voor toekomstige generaties."
Impactbeleggen 05 jan Natuur krijgt een prijskaartje Water, bodem en biodiversiteit raken schaarser. Dat brengt risico’s én kansen voor beleggers met zich mee. Wat lange tijd nauwelijks werd meegenomen in financiële analyses begint nu door te werken in beleggingskeuzes, aldus BlackRock Investment Institute.
Impactbeleggen 24 dec “De problemen die impactbeleggers willen oplossen, zijn reëel” Baillie Gifford houdt vast aan een overtuiging die de Schotse vermogensbeheerder al decennia huldigt: bedrijven die grote problemen oplossen, zijn structureel beter gepositioneerd voor groei. Dat maakt impactbeleggen volgens Rosie Rankin, hoofd impactstrategie van Baillie Gifford, tot een no brainer. Rob Stallinga sprak met haar.
Impactbeleggen 22 dec Impactfondsen zorgen inderdaad voor positieve veranderingen Private equity impactfondsen hebben volgens een recente Amerikaanse studie positieve effecten op de arbeidsomstandigheden. De fondsen investeren vaker in arme buurten en bedrijven waar vrouwen en mensen van kleur duidelijk betere carrièrekansen hebben.
Impactbeleggen 17 dec “ESG minder populair? Daar merk ik weinig van” John Ploeg, hoofd ESG-onderzoek bij PGIM, over de impopulariteit van duurzaam beleggen (niet), het rendementsverlies dat beleggers door ESG lopen (ook niet), de schade door klimaatverandering (zwaar onderschat), de oplossing die green bonds bieden (valt tegen) en de noodzaak van meer nucleaire energie (goed idee, mits met gemoderniseerde oude centrales).
Impactbeleggen 15 dec Water: het vergeten front van de klimaatcrisis Michael Lewis, hoofd ESG-analyse van DWS, roept beleggers op om de watercrisis, die wordt veroorzaakt door de opwarming van de aarde, veel serieuzer te nemen. Te weinig water, te veel water, te vervuild water vormen volgens hem de grootste bedreiging voor onze economische voorspoed.