Europese rente volgend jaar naar 2% of zelfs nog lager Minder economische groei en lagere inflatie dwingen de ECB de rente volgend jaar te verlagen naar 2%, verwacht abrdn. MFS denkt dat de ECB de beleidsrente nog lager zal zetten. 12 december 2024 11:00 • Door IEXProfs Redactie Econoom Felix Feathe van vermogensbeheerder abrdn: “De ECB zal de rente vrijwel zeker voor de derde achtereenvolgende keer verlagen tijdens haar vergadering op donderdag. We zullen letten op updates van de inflatie- en groeiprognoses van de ECB, die beide naar beneden kunnen worden bijgesteld. Lagarde zal worden gevraagd naar de impact van het beleid van president Donald Trump op de economische vooruitzichten van de eurozone. Wij denken dat de onzekerheid over de handel de urgentie van de ECB zal onderstrepen om de rente terug te brengen naar neutraal terrein. De markten gaan momenteel uit van 6 verlagingen in de komende 12 maanden, wat de beleidsinstellingen op een uitgesproken accommoderend niveau zou brengen. Wij verwachten dat de ECB tot april volgend jaar de rente op deposito's bij elke vergadering met 25 basispunten blijft verlagen tot 2,25%, om later in het jaar opnieuw te verlagen tot een eindrente van 2,0%.” Obligatiespecialist Annalisa Piazza van vermogensbeheerder MFS gaat nog een stapje verder:"De ECB zal de rente donderdag met 25 basispunten verlagen naar 3%. Er zullen komend jaar meer verlagingen volgen omdat de groeiverwachtingen minder goed zijn en de onderliggende inflatiedruk is afgenomen. We verwachten een reeks aan renteverlagingen waardoor de rente aan het einde van het tweede kwartaal van 2025 zal uitkomen op 1,75%. Er kan nog een renteverlaging komen in het derde kwartaal, als het economische beeld niet beter wordt. De ECB heeft gezegd dat het beleid ‘voldoende restrictief’ blijft zolang het nodig is. Wij verwachten dat de nieuwe prognoses deze week laten zien dat de inflatie de 2% zal bereiken in 2025 en rond dit niveau blijft voor de middellange termijn. Als de inflatiedoelstelling is bereikt zal de Governing Council het debat voeren of de rente niet verder omlaag moet. De meer ‘hawkish’ toon in de communicatie van de ECB kan veranderen en meer ‘dovish’ worden. Maar er is nog geen overeenstemming binnen de Council of het gevecht tegen de inflatie ook daadwerkelijk voorbij is." De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Opinie 21 jan Aanhouden cash is zelden een goed idee Cash is king? Daar denken ze bij JP Morgan AM toch wel anders over.
Obligaties 21 jan Obligatiebelegger Pimco is positief over ... obligaties Minder immigratie en hogere importheffingen zullen de groei van de Amerikaanse economie afremmen, terwijl Europa verder achterop dreigt te raken. In deze context bieden obligaties aantrekkelijke rendementen en zullen ze in 2025 een cruciale rol spelen in beleggingsportefeuilles.
Assetallocatie 20 jan Beurseuforie is niet houdbaar Optimix kan zich niet vinden in het huidige positieve beurssentiment. Hogere Amerikaanse handelstarieven zijn wel degelijk een groot gevaar. Vandaag vindt de inauguratie van Trump plaats, dus we zullen snel weten of een heuse handelsoorlog dreigt.
Assetallocatie 16 jan De juiste keuzes van Europese ETF-beleggers Noussair Aatil van State Street SPDR ETF's neemt nog even de Europese ETF-cijfers over geheel 2024 en over de laatste maand van het jaar met u door. Twee beleggingen bleken dominant. Amerikaanse aandelen en obligaties met ultra korte looptijden werden verreweg het meest gekocht.
Assetallocatie 16 jan Private beleggingen hebben wind en klanten mee BlackRock en Schroders zijn beide reuze enthousiast over private beleggingen. Private equity, private debt, infrastructuur en vastgoed bieden alle spreiding en mooie rendementskansen.
Assetallocatie 15 jan Candriam kiest voor Amerikaanse aandelen en Europese obligaties Ervan uitgaande dat de wereld dit jaar niet te maken krijgt met een hevige handelsoorlog gaat Candriam voor aandelen uit de VS en de opkomende markten, voor obligaties uit Europa, en koopt het bij elke verzwakking extra goud bij.