hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Welke markt krijgt gelijk?

Welke markt krijgt gelijk?

De verschillende markten prijzen verschillende scenario’s in, schrijft Ralph Wessels. Welke krijgt gelijk? De hoofd beleggingsstrategie van ABN AMRO houdt vast aan het scenario van een herstellende wereldeconomie en is daardoor licht positief over aandelen én obligaties.

3 september 2024 08:00 • Door Gastauteur IEXProfs

De afgelopen weken hebben financiële markten niet stil gezeten. Vanaf half juli werd een correctie ingezet. Die kwam tot het kookpunt toen Amerikaanse macro-data duidde op een verhoogde kans op een recessie en beleggers hun posities in de Japanse yen moesten afbouwen als gevolg van commentaar van de Bank of Japan en een sterkere Yen. In alle consternatie bereikte de angstindicator, de VIX-index, kortstondig het op twee na hoogste niveau ooit.

Aandelenmarkten zetten herstel in

Maar net zo snel als de angst kwam, verdween deze ook weer en aandelenmarkten zetten een fors herstel in. De rally werd versterkt toen Amerikaanse inflatiedata en detailhandelsverkopen het recessiescenario duidelijk afzwakten en Fed-president Powell op Jackson Hole de eerste renteverlaging voor september aankondigde.

Hierbij zitten aandelenmarkten heel duidelijk op het spoor van een zachte landing voor de Amerikaanse economie. Het rooskleurige beeld op aandelenmarkten wordt versterkt met verwachte dubbelcijferige winstgroei voor dit (+10,1%) en volgend (+15,0%) jaar en hoge waarderingen voor de Amerikaanse markt.

Tegenstrijdige signalen

Kijkend naar andere markten, dan zijn die toch minder optimistisch. Duiden prijsdalingen van economisch sensitieve grondstoffen als olie en koper op zwakke wereldwijde economische groei? Impliceert de zwakkere dollar het gebrek aan vertrouwen van internationale beleggers? En tonen de stijgende goudprijs, dalende rentes en een platte Amerikaanse rentecurve, die bijna weer oplopend is, niet een harde landing aan?

Historisch wordt het vaak spannend op de beurs als de rentecurve na een omkering weer oplopend wordt. Vaak gaat dit gepaard met de Fed die de rente begint te verlagen. Laten we nu bijna op dit punt zitten. De geschiedenis toont dat dan vervolgens de recessie zich aandient.

Opvallend is wel dat het beeld op de rentemarkt niet éénduidig is. High-yield obligaties, de meest risicovolle bedrijfsobligaties, tonen namelijk nog geen zwakte. Is het deze keer dan toch echt anders?

Visie

Hoewel ABN AMRO de kans op een Amerikaanse recessie heeft verhoogd van 20% naar 30%, houden wij vast aan ons basisscenario (50%) dat uitgaat van een afkoelende Amerikaanse economie en een wereldeconomie die beweegt naar trendmatige groei. Geen recessie dus, maar wel lagere rentes door de disinflatie.

Hierdoor blijven wij licht positief op aandelen en obligaties, maar verwachten wij wel meer bewegelijkheid de komende maanden.

Ralph Wessels
Ralph Wessels van ABN AMRO



Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 12 mei Pictet verlaagt aandelenadvies nog verder
  • 06 mei Juist nu zijn obligaties onmisbaar
  • 14 mei Cyclische rugwind ondersteunt private markten
  • 13 mei Traditionele obligatie-ETF's deugen niet?
  • 12 mei Nog geen sein veilig

Onderwerpen

  • Obligaties
  • aandelen
  • Assetallocatie

Nieuws van onze partners label connect

  1. 20 mei
    "Een herwaardering van Chinese aandelen is gerechtvaardigd"
  2. 28 apr
    Een nieuw gouden tijdperk?
  3. 15 apr
    Trump verzwakt status van dollar als wereldmunt
Meer van onze partners
Gastauteur IEXProfs Geplaatst op 3 september 2024 08:00 meer
Bio

Gastauteur zijn professionals die volgens de redactie van IEXProfs bijdragen leveren die het waard zijn een groter beleggingspubliek te bereiken, maar die niet de intentie hebben om wekelijks of maandelijks een bijdrage te leveren als vaste medewerker of columnist. Bij de artikelen wordt een korte toelichting gegeven van de schrijver.

Recente columns
  1. ELTIF 2.0 is een keerpunt voor de Europese private markten
  2. label connect "Een herwaardering van Chinese aandelen is gerechtvaardigd"
  3. De MSCI World Index dekt niet de wereld
  4. Cyclische rugwind ondersteunt private markten
  5. "Een nieuw tijdperk breekt aan"
Populaire columns
  1. "Impactbeleggers staan aan de goede kant van de geschiedenis"
  2. label connect "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"
  3. label connect Vier megathema's die de groene transitie vormgeven
  4. label connect JSS Green Planet Fund: Kansrijk beleggen in een groene toekomst
  5. label connect "Binnen tien jaar leven we in een getokeniseerde wereld"

Meest gelezen

  1. Must Read 16 mei

    Must read: Elon Musk kan helemaal niet bezuinigen
  2. Must Read 14 mei

    Must read: Deal VS en China kwam geen moment te vroeg
  3. Must Read 19 mei

    Must read: Steeds meer spaarders gaan noodgedwongen beleggen

Assetallocatie

  • Assetallocatie 19 mei

    JP Morgan is voorzichtig positief

    JP Morgan AM ziet in de rally van de laatste weken geen reden tot winstnemen. Overheden hebben voldoende speelruimte om de economie te pushen en de negatieve effecten van importtarieven te compenseren. Beleggers doen er wel verstandig aan optimaal te spreiding en in hun portefeuille voor wat inflatiebescherming te zorgen.

  • Assetallocatie 18 mei

    "Aandelenmarkt oogt na recent herstel oververhit"

    De winstverwachtingen voor Amerikaanse bedrijven zijn te rooskleurig en ook de Europese aandelenmarkten vertonen tekenen van oververhitting, aldus CIO Vincenzo Vedda van vermogensbeheerder DWS. Het aandelenadvies gaat daardoor omlaag. "Een langdurige correctie in de loop van dit jaar is allesbehalve uitgesloten."

  • Assetallocatie 14 mei

    Cyclische rugwind ondersteunt private markten

    CIO Nils Rode van Schroders Capital deelt zijn inzichten over huidige stand van zaken in de private markten. "Cyclische rugwind stemt optimistisch te midden van onzekerheid." Lees zijn analyse.

  • Assetallocatie 06 mei

    Juist nu zijn obligaties onmisbaar

    In de huidige onzekere marktomstandigheden zijn beleggingen in obligaties onontbeerlijk, zegt Sara Devereux, wereldwijd hoofd van Vanguard Fixed Income Group. Mocht het tot een recessie komen, dan zou dat volgens haar wel eens kunnen leiden tot een obligatierally.

  • Assetallocatie 05 mei

    "Een nieuw tijdperk breekt aan"

    Emiel van den Heiligenberg van L&G koopt vooralsnog de dips. Bij een full blown Amerikaanse recessie zal hij deze aanpak herzien. Lees zijn marktanalyse.

  • Assetallocatie 01 mei

    De duidelijke beleggingsideeën van KKR

    Beleggers gaan volgens KKR ten onrechte uit van een Amerikaanse recessie. Dat biedt volgens de investeringsmaatschappij volop mogelijkheden. Vijf thema's springen eruit.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group