Markten te optimistisch over rentestappen ECB en BoE De markten prijzen momenteel meer renteverlagingen in voor het VK, de VS en de eurozone dan aan het begin van de zomer. Echter deze drie economieën ontwikkelen zich erg verschillend, waardoor hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle Investments ernstig twijfelt aan de huidige renteverwachtingen. 22 augustus 2024 13:00 • Door IEXProfs Redactie “In de VS neemt de economische groei langzaam af en daalt de inflatie. Het zwakke arbeidsmarktrapport van afgelopen maand zorgde ervoor dat iedereen nu alert is op een mogelijke recessie. De rente zal tijdens de komende Fed-vergadering met 25 of 50 basispunten dalen. De markten zien de Fed funds rate dalen naar 3,2% volgend jaar en dat lijkt mij een redelijke aanname, maar als de economie sneller vertraagt, dan kan die lager uitvallen. Kerninflatie EU blijft hangen rond 3% De economie in de eurozone ontwikkelt zich lusteloos. De inflatie is dan wel snel gedaald, maar de kerninflatie blijft hangen rond de 3% en de Europese Centrale Bank heeft de inflatieverwachtingen verhoogd. Veel zal afhangen van de volgende economische data. Mijn verwachting is dat de prognoses van de markten voor een rentedaling van 50 basispunten tegen het einde van 2024 en nog eens 80 basispunten in 2025 nogal optimistisch zijn. Britse economie herpakt zich De economie van het Verenigd Koninkrijk lijkt zich daarentegen te herpakken. De consensusverwachtingen gaan uit van een 2% jaar-op-jaar groei tegen het einde van dit jaar. Hierdoor ligt er minder druk op de Bank of England om de rente te verlagen. De markten gaan nu uit van een verlaging van 50 basispunten eind 2024 en nog eens 100 basispunten in 2025. Die verwachting vind ik te optimistisch. De 50 basispunten eind dit jaar zijn ook mijn verwachting, maar ik denk dat de markten te optimistisch zijn over de Britse rentestappen voor 2025.” Luister naar het hele weekcommentaar van Steven Bell. Stephen Bell De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 30 apr Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."
Impactbeleggen 16 apr Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."
Impactbeleggen 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt! Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.