hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  "ECB heeft eindrente nog niet bereikt"

"ECB heeft eindrente nog niet bereikt"

De ECB zal de rente morgen ongewijzigd laten, zodat er tijd is om de impact van de recente renteverhogingen te beoordelen. Maar deze pauze is geenszins een voorbode voor het toekomstig beleid, schrijft Franck Dixmier, Global CIO Fixed Income bij AllianzGI. "Wij denken dat de langetermijnrente in de eurozone zijn hoogtepunt nog niet heeft bereikt."

25 oktober 2023 09:00 • Door Gastauteur IEXProfs

"De ECB heeft de rente sinds juli 2022 bij elke vergadering verhoogd. We verwachten dat de centrale bank tijdens de komende vergadering een pauze zal inlassen en de rente ongewijzigd zal laten.

Recente macro-economische cijfers en de verhoogde geopolitieke spanningen versterken de argumenten voor een pauze. De inflatie daalde in de eurozone van 5,2% in augustus naar 4,3% in september op jaarbasis en de groei in de eurozone vertraagt.

Inflatie nog niet verslagen

Maar de ECB kan de inflatie nog niet de baas. Dat benadrukte voorzitter Christine Lagarde tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van het IMF in Marrakesh. De onderliggende inflatie is met 4,5% op jaarbasis in september nog steeds hoog, vooral doordat de loon-prijsspiraal nog niet onder controle is.

Bovendien wakkert de crisis in het Midden-Oosten het risico op een aanbodschok gekoppeld aan een stijging van de olieprijzen weer aan. De meest recente inflatieprognose van de ECB voorspelde een olieprijs van $82,7 in 2024 en $77,9 in 2025. Deze aannames lijken nu erg bescheiden.

Markt onderschat verdere renteverhogingen 

Wij verwachten dat de centrale bank van de eurozone donderdag een neutrale houding zal aannemen en zal benadrukken dat ze zich meer dan ooit zal laten leiden door macro-economische gegevens en de bijbehorende risico's.

Maar volgens ons heeft de ECB haar eindrente nog niet bereikt. Hoewel haar enige mandaat prijsstabiliteit is, mag het verhoogde risico op een recessie geen rem zetten op verdere renteverhogingen.

Daarom denken we dat de langetermijnrente in de eurozone nog niet zijn hoogtepunt heeft bereikt. We denken ook dat de markten het potentieel voor verdere renteverhogingen blijven onderschatten. Ze hebben het risico op verdere verhogingen nog niet ingeprijsd en elke bijstelling van de verwachtingen zal de volatiliteit in obligaties aanwakkeren."


Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 02 jun ECB verlaagt nog een keer de rente
  • 05 jun ECB levert wel
  • 06 jun ECB is voorlopig even klaar met de rente verlagen
  • 13 jun Trump loves Tesla, maar van Jerome Powell houdt hij nog steeds niet
  • 16 jun “Trump 2.0 maakt vooral Azië great again”

Onderwerpen

  • Allianz GI

Nieuws van onze partners label connect

  1. 09 jul
    Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro
  2. 09 jul
    Lang leve de Europese financiële revolutie
  3. 02 jul
    "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta"
Meer van onze partners
Gastauteur IEXProfs Geplaatst op 25 oktober 2023 09:00 meer
Bio

Gastauteur zijn professionals die volgens de redactie van IEXProfs bijdragen leveren die het waard zijn een groter beleggingspubliek te bereiken, maar die niet de intentie hebben om wekelijks of maandelijks een bijdrage te leveren als vaste medewerker of columnist. Bij de artikelen wordt een korte toelichting gegeven van de schrijver.

Recente columns
  1. Zomerdip of zomerhitte op de beurs?
  2. label connect Lang leve de Europese financiële revolutie
  3. Zon, zee en een economisch sprookje
  4. label connect "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta"
  5. Wanneer de kanonnen bulderen
Populaire columns
  1. "Impactbeleggers staan aan de goede kant van de geschiedenis"
  2. label connect "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"
  3. Het enorme potentieel van nature-based finance
  4. label connect JSS Green Planet Fund: Kansrijk beleggen in een groene toekomst
  5. label connect ESG is dood, lang leve ESG 2.0!

Meest gelezen

  1. Must Read 10 jul

    Must read: tijd voor een herschikking van de portefeuille
  2. Must Read 07 jul

    Must read: Europese aandelen doen het dit jaar beter dan Amerikaanse?
  3. Must Read 09 jul

    Must read: durf te pieken

Assetallocatie

  • label connect

    Assetallocatie 09 jul

    Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro

    In de zeer volatiele eerste helft van het jaar heeft Super Global Services SA haar groei voortgezet. Het bedrijf structureert voor bestaande en nieuwe klanten een breed scala aan beleggingsstrategieën, van multi-asset AMC's tot crypto-investeringen.

  • Assetallocatie 08 jul

    Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten

    Fidelity International twijfelt aan de safe haven-status van de dollar en Treasuries. Bij aandelen en obligaties verwacht de vermogensbeheerder dat de verschuiving doorgaat van de VS naar andere delen van de wereld, en dan met name in de richting van de opkomende markten.

  • Assetallocatie 03 jul

    De duidelijke beleggingsvoorkeuren van Nuveen

    Beursgenoteerd vastgoed, municipal bonds, private credit en de Magnificent Seven behoren tot de favoriete beleggingen van vermogensbeheerder Nuveen voor de tweede helft van het jaar (en daarna).

  • label connect

    Assetallocatie 02 jul

    "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta"

    Obligaties uit opkomende markten (EM) in lokale valuta presteerden ook in de afgelopen maand beter dan de meeste andere vastrentende beleggingscategorieën. Dankzij een terugkerende kapitaalinstroom, sterke fundamentals en aantrekkelijke reële rentes kan de rally doorgaan, schrijft Giulia Pellegrini, Lead Portfolio Manager Emerging Market Debt bij Allianz Global Investors.

  • Opinie 02 jul

    Hoe lang houdt de Amerikaanse obligatiemarkt stand?

    De Amerikaanse obligatiemarkt heeft zich helemaal hersteld van een zware dip in april en mei toen ceo Jamie Dimon van JP Morgan waarschuwde voor een "bond market crack". Maar er zijn economen die vrezen voor nieuwe grote barsten.

  • Assetallocatie 01 jul

    Bijna de helft institutionele beleggers mist obligatierevolutie EM

    De markt van obligaties uit opkomende markten groeit als kool. Toch laat nog bijna de helft van de institutionele beleggers deze markt links liggen. Te ingewikkeld, te weinig transparant, te volatiel zijn enkele argumenten. Terecht?

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group