Must read: 's Nachts beleggen loont Beleggers worden meer beloond voor het aanhouden van hun posities tussen slot en opening. Plus: geen zorgen meer om Italië, gokken op sportuitslagen en de lessen van de jonge Buffett. 25 november 2022 10:30 • Door IEXProfs Redactie Beeld: iStock Hoe hoger de inflatie, hoe lastiger te bestrijden De Fed en ECB hadden vorig jaar al kunnen weten dat het gevaar van langdurig hoge inflatie groot was. Een blik in de geschiedenis was al meer dan genoeg geweest om te weten dat het inflatiespook zich niet zo maar laat verdrijven. Grafiek van Daalder: 2022 een rampzalig beleggingsjaar? In de Grafiek van Daalder behandelt Lukas Daalder, beleggingsstrateeg van BlackRock, elke week een grafiek die wat hem betreft wat meer aandacht mag krijgen. Deze week: Wie van de drie? Actief versus passiefDe rendementen van de IEX Fonds 40 (actief beheerde beleggingsfondsen) en de IEX Index 20+ (ETF's). Rendement IEX Fonds 40 (ytd) -17,97% Rendement Index 20+ (ytd) -9,09% Duurzaam beleggen in onrustige beurstijden De energiecrisis, oplopende inflatie en hevige recessie-angst hebben duurzame beleggers dit jaar harder geraakt dan beleggers die minder oog hebben voor uitmuntende ESG-scores. Dat is echter geen reden om nu te twijfelen aan de duurzame beleggingsthese. Integendeel, zo blijkt uit het nieuwste ESG E-magazine van IEX Profs. 's Nachts beleggen loont The "buy the close, sell the open" strategy is now up nearly 1100% since 1993, while the "buy the open, sell the close" strategy" is still negative.This shows investors and traders are rewarded for carrying overnight risk. $SPY pic.twitter.com/bKAF7gpH0A — Steve Burns (@SJosephBurns) November 24, 2022 Meevallertje Germany’s economy was stronger than expected in the third quarter https://t.co/4U0TKwOAZY via @weberalexander pic.twitter.com/pnXGGJ0sZN — Zoe Schneeweiss (@ZSchneeweiss) November 25, 2022 Lessen van de jonge BuffettKlein beginnen en groot eindigen. Gokken op sportwedstrijdenLekker actueel nu. In de VS is dit veel groter dan in Europa. Hoe zit het daar met wet- en regelgeving? Geen zorgen meer No worries for Italy anymore. Risk spread van Italian bonds vers German bonds is rapidly falling.Let's wait for the next panic wave. pic.twitter.com/J8L5e7bUNB — Corné van Zeijl (@beursanalist) November 25, 2022 Het lot van de particulier Retail investors buy high and sell low: pic.twitter.com/BvKgWP8dBo — Compounding Quality (@QCompounding) November 24, 2022 De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 30 apr Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."
Impactbeleggen 16 apr Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."
Impactbeleggen 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt! Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.