In Groot-Brittannië hebben ze het door. Uit onderzoek van ETF-provider iShares, onderdeel van BlackRock, blijkt dat de Britse adviseur ETF's omarmt. Tijdens een roadshow door het Verenigd Koninkrijk heeft iShares adviseurs ondervraagd over de advisering van ETF's. Het blijkt dat zij trackers vooral nog gebruiken om toegang te krijgen tot de aandelenmarkten, maar meer en meer ook om fixed income en commodities in portefeuilles van klanten op te nemen. Dat betekent volgens iShares dat zij vertrouwder raken met dit product.
Zo'n 60% van de adviseurs gebruikt trackers om exposure te krijgen naar de aandelenmarkt, zowel lokaal, internationaal als in opkomende markten. Van alle advsieurs gebruikt 32% trackers voor exposure naar obligaties- en grondstoffenmarkten. Slechts 8% gebruikt trackers met een hefboom. Bijvoorbeeld shorts of trackers die alternatieve beleggingscategorieën ontsluiten. Niet veel, maar daar zijn trackers – met hun eenvoudige en transparante structuur – ook eigenlijk niet voor bedoeld.
Sowieso heeft de opkomst van commodity-beleggen de groei van het gebruik van trackers goed gedaan. Voor particuliere beleggers is het bijna onmogelijk, en vaak ook niet wenselijk, om direct in grondstoffen te beleggen. Trackers bieden dan een eenvoudige en overzichtelijke oplossing.
Maar misschien heeft de populairiteit van trackers onder de Britse adviseurs ook een beetje te maken met het verbod op provisies van financiële instellingen vanaf 2012. Adviseurs moeten hun omzet vanaf dat moment volledig baseren op inkomsten van hun klanten. Dat betekent dat zij er baat bij zullen hebben als de klant een hoog rendement maakt. Vandaar misschien dat ze meer open staan voor eenvoudige en dus goedkopere beleggingsproducten. Immers, hoe lager de kosten, hoe meer rendent en hoe meer inkomen voor de adviseur.
De Redactie van IEX Profs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies,
of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen. Om te reageren op dit artikel, klik hier.
De
Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen.
Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen.