Meer nieuws

Paulson in de problemen

De kredietcrisis heeft veel reputaties laten sneuvelen, maar ook enkele gemaakt. Hedgefundmanager John Paulson kwam als een van de grootste helden uit de crisis. Zijn gok op het instorten van de subprime huizenmarkt leverde miljarden op en lanceerde Paulson als instant-goeroe.

Zoiets herhaal je niet zomaar - en dat hoeft ook niet - maar zijn lotgevallen in 2010 zijn tot dusver niet anders dan dramatisch te noemen. Zijn gok op goud pakte nog aardig uit, maar dit jaar zette Paulson ook vol in op een herstel van de Amerikaanse huizenmarkt en de financiële sector. Vooral in juni kostte hem dat een vermogen; na het eerste halfjaar staat de teller voor 2010 op -8,8%.

Paulson is overigens niet de enige hedgefundmanager die in financiële aandelen zit, maar naar hem wordt met extra aandacht gekeken, omdat hij tot dusver redelijk probleemloos door de crisis zeilde en omdat hij plots middenin het spotlicht kwam te staan door de aantijgingen tegen Goldman Sachs, die voor Paulson's shortposities in de huizenmarkt specifieke producten aan beleggers verkochten, die volgens sommigen waren ontworpen met geen enkel ander doel dan crashen. Op het moment is het juist Paulson die zijn vehikel maar met moeite op de weg kan houden.


De Redactie van IEX Profs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen. Om te reageren op dit artikel, klik hier.

  

 


De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen.

Reacties van lezers

Geen reacties gevonden.