Het laatste overzicht van de Europese in- en uitstroom van kapitaal in beleggingsfondsen van researchhuis Lipper FMI, waarin de data van mei 2010 zijn verwerkt, laat een netto uitstroom in die maand zien van 18 miljard euro.
De geldmarktfondsen hadden het het zwaarst te verduren; als deze fondsen buiten de berekening waren gelaten was de netto uitstroom nog maar 3 miljard euro geweest. Bij zowel de obligatie- als de mixfondsen kwam de instroom uit op het laagste punt sinds juli 2009 - zij het nog wel licht positief.
De netto uitstroom uit aandelenfondsen bedroeg een relatief bescheiden 1,6 miljard euro - met name dankzij een sterke periode voor Duitse aandelenbeleggingen. Opvallend is wel dat de categorie Europese Aandelen een flinke uitstroom liet zien: 4,8 miljard euro in mei 2010.
De beste verkopende fondsengroep was Blackrock, met een netto instroom van 5,5 miljard euro. Dat huis deed het ook het best in de aandelensector, met een aanwas van 4,7 miljard euro. In de obligatiesector noteerde Franklin Templeton de grootste instroom, terwijl Carmignac de categorie mixfondsen blijft domineren.
De Redactie van IEX Profs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies,
of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen. Om te reageren op dit artikel, klik hier.
De
Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen.
Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen.