Meer nieuws

Komen & Gaan (05/10)

Na de subprime- en kredietcrisis hebben we nu, zoals IEXProfs-columnist Marcel Tak het gekscherend noemt, een Club Med-crisis aan onze broek hangen. Hopelijk zal dit niet zorgen voor het gevreesde dubble dip-scenario.

De banencarrousel kwam namelijk net lekker op gang en het zou jammer zijn als de arbeidsmarkt weer in elkaar klapt. Een paar weken voor de zomervakantie zijn er genoeg mensen die een ‘nieuwe uitdaging’ (wat een gruwelijke term is dit toch) willen aangaan. Een overzicht:

Michel Verwoest heeft geen nieuwe baan, maar zijn collega stopt ermee. Verwoest neemt per 1 juli 2010 de algemene leiding van RVS op zich. Peter van Klaveren, die tot voor kort samen met Verwoest de leiding had, verlaat aan het einde van het jaar het verzekeringsbedrijf. Verwoest werkt sinds 1997 voor ING en heeft volgens de bankverzekeraar een ruime ervaring binnen het verzekeringsbedrijf.

Schroders heeft Michel Vermeulen per 1 juni 2010 benoemd als verantwoordelijke voor de institutionele activiteiten in de Benelux. Vermeulen kan bogen op dertien jaar ervaring in de internationale financiële wereld en werkte de afgelopen vier jaar voor Fidelity. Daarvoor was hij in dienst bij Dresdner Kleinwort, Merrill Lynch en ABN Amro. Michel Vermeulen is de opvolger van Tim van Duren die bij Schroders in Londen een nieuwe functie heeft gekregen.

Bij NIBC is een commissariswissel. De heer  J.H.M. Lindenbergh is teruggetreden als voorzitter van de Raad van Commissarissen en de heer W.M. van den Goorbergh, de vice-voorzitter,  is herbenoemd en treedt op als voorzitter.  De heer A. Bergen is benoemd tot lid van de raad.

Bij BNP Paribas Asset Management gaat Michael Gordon aan de slag als CIO Equity. Michael gaat rapporteren aan Christian Dargnat, CIO en CEO van BNPP AM. De Australiër Gordon kan bogen op meer dan tien jaar beleggingservaring en gaat vanuit Londen werken. Voorheen werkte hij bij Fidelity Investments International waar hij was opgeklommen tot wereldwijd hoofd van de institutionele beleggingen.

AXA Investment Managers heeft Damien Buchet benoemd tot Hoofd Emerging Market Fixed Income. Buchet, afkomstig van Dexia Credit Local, gaat vanuit Parijs leiding geven aan de voorgenomen expansie van AXA IM op het gebied van van schuldpapier uit opkomende markten. Dit betekent dat het vastrentendepro-ductassortiment van AXA IM op de Nederlandse institutionele beleggingsmarkt verder is uitgebreid.

Jan Willem Meeuwis stopt per 1 juni 2010 met zijn baan als voorzitter van de directie en bestuurder van Kempen & Co. Hij wordt opgevolgd door John Hak, die momenteel directielid van Kempen & Co is. John Hak is vanaf 1990 in dienst van Kempen & Co waar hij verschillende posities heeft bekleed binnen Corporate Finance. Sinds 1 december 2009 is John Hak statutair directeur van Kempen & Co. Naast zijn rol als voorzitter van de directie blijft hij verantwoordelijk voor de business unit Corporate Finance en het Participatiebedrijf (Investments). Vanaf 1 juni 2010 bestaat de directie van Kempen & Co NV uit vier personen: John Hak (voorzitter), Michel van de Coevering (CFO), Paul Gerla en Joof Verhees.

Bij Invesco Perpetual gaat Nick Mustoe per 7 juni beginnen als nieuwe Chief Investment Officer. Nick heft meer dan 25 jaar ervaring in het beleggingsvak en begon zijn carrière bij Phillips en Drew Fund Management als een UK Equity Manager. Voordat hij bij Inveso kwam was hij CIO bij Pictet Asset Management en CIO bij Hermes Pensions Management.


Groei is er ook in het Midden-Oosten. Het fondshuis Russel Investments  heeft haar strategische partnership met Rayan Asset Management uitgebreidt. Dit betekent dat  Rayan in het Midden-Oosten Russell zal blijven vertegenwoordigen en Russell’s multi-manager en OpenWorld® producten zal distribueren. Deze groei creëert nieuwe functies. Zo is Jean Abi-Mourad benoemd tot Managing Director.

Uw transfer op IEXProfs?
Mail dan naar redactie@iex.nl


De Redactie van IEX Profs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen. Om te reageren op dit artikel, klik hier.

  

 


De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen.

Reacties van lezers

Geen reacties gevonden.