IEX PROFS NIEUWS

IEXProfs wint Inspiratieprijs

Pieter Kort  |  27 jan 2010, 13:15

Binnenkort gaan we op deze plek weer prijzen uitloven aan de beste fondsmanagers (de jaarlijkse IEX Lipper Fund Awards) en de beste structured products (de IEX Gouden Tak) van het afgelopen jaar. Maar vandaag mogen we als redactie even zelf glunderen, want gisteren kreeg IEXProfs in de Amsterdamse Hermitage de 'Juryonderscheiding voor inspiratie' van de Groep Uitgevers Vak en Wetenschap van het Nederlands Uitgeversverbond uitgereikt.

Daar zijn we best trots op. Het is een erkenning voor wat we als redactie en uitgeverij in een jaar tijd - en wat voor jaar - hebben bereikt met dit platform en dan zijn we nog niet eens aan ál onze ambitieuze plannen toegekomen. Buiten deze kleine borstklopperij zullen we u er verder niet mee lastigvallen, maar we wilden dit succesje graag even delen met u, lezer, want zonder u zijn en kunnen we helemaal niets. Daarom zijn we ook extra blij dat u met steeds meer bent en hier kennelijk ook de nodige inspiratie vindt.

Voor wie geïnteresseerd is, hier de tekst van het juryrapport:

"IEX Profs biedt op overzichtelijke, zakelijke en sobere wijze onafhankelijke informatie over de Nederlandse markt voor de professionele belegger. IEX Profs springt er in het deelnemersveld van 2010 uit als nieuw product van een kleine uitgeverij in een niet voor de hand liggend marktsegment. Het getuigt van veel lef om midden in de financiële crisis in februari 2009 een multimediaal aanbod voor beursanalisten en beleggers te lanceren met producten die qua bezoek en lezersaantallen ook nog eens in de lift zitten.

IEX Profs getuigt van creativiteit en overtuigingskracht van de uitgever die er in is geslaagd om founding fathers te vinden voor een lancering in een ingestort marktsegment. De jury is geboeid geraakt door de loep zuivere positionering van het concept, en vraagt zich af waarom een dergelijk product niet allang bestond. IEX Profs heeft een over het hoofd gezien gat in de markt feilloos opgespoord en ingevuld: specifieke onafhankelijke informatie over de Nederlandse markt voor de professionele belegger bestond eenvoudigweg nog niet. Naast de informatie van gezaghebbende bronnen als Reuters/Thompson Financial, Bloomberg e.d. was er voor de lokale markt uitsluitend informatie beschikbaar van financiële aanbieders zelf (banken).

In de jungle van het gekleurde aanbod van duizenden financiële producten biedt IEX Profs beoordelingen, een keurmerk en duiding van producten (werking, profielen, risicoanalyse) en ondersteuning bij het portfolio management van beleggers. Ook exclusief eigen nieuws over producten, aanbieders en de markt en twee evenementen met industrieprijzen maken deel uit van de productmix.

IEX Profs is er in geslaagd om een noodzakelijke need to know- en need to have-aanvulling in de markt te zetten. Op basis van stijgende bezoekersaantallen heeft het product inmiddels een eigen plek veroverd in de advertentiemarkt. Het is niet vanzelfsprekend dat de klant de onderscheidende propositie ook oppikt. Om dat te bereiken vergt in ieder geval veel inspanning, authenticiteit en creativiteit! Vooralsnog lijken redactie en uitgever van daar zeer in te slagen. Tijdschrift en website hebben een frisse vormgeving en zijn vlot leesbaar. De informatie biedt volop diepgang. Echter, een jong product als IEX Profs kan nog veel verbeteren qua journalistiek en bladmix. Dit neemt niet weg dat deze creatieve uitgeefprestatie de eerste Juryonderscheiding voor Inspiratie 2010 verdient!"


Pieter Kort is hoofdredacteur van IEX/Debeurs.nl. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Klik hier voor een overzicht van de beleggingen van de IEX redactie.

REACTIES VAN LEZERS

Geen reacties gevonden.
MEEST GELEZEN
ROBECO NIEUWS
12 aug In de schaduw van BRIC
12 aug Het BP dilemma
26 jul
Cornelissen: Hoe verder met Euroland?
Bekijk video meer button
Rabo Vastgoedgroep zoekt een Administrateur Rabo Vastgoedgroep
Credit Risk Collection Specialist M / F (German speaking) Robert Half International
Accounts Receivable Specialist Accountemps
Meer vacatures
2009 IEX Profs Adverteren   Contact   Privacy   Disclaimer