hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Fondsen  /  OBAM N.V. Classic

OBAM N.V. Classic

Koers

Laatste transactie koers 27,32
Vorige transactie koers 27,50
Verschil t.o.v. vorige koers -0,18 (-0,65)

Fondskarakteristieken

Naam OBAM N.V. Classic
ISIN NL0015002OB4
Type product
Investment category Aandelen (regio) : Wereld
Opstartdatum 20-11-1936 00:00:00
Juridische aard Beleggingsvennootschap naar Nederlands recht
Beheerskosten (%) 0,500000
Minimale inleg EUR 0,00
Instap- 0,300000
Uitstap- 0,300000
Switchkosten
Fondsmanager BNP Paribas Asset Management, (NL) N.V.
Valuta EUR

Doelstelling

De Vennootschap richt zich op een evenwichtige opbouw van een internationale portefeuille van beursgenoteerde effecten met belangen in de Verenigde Staten, Europa, Japan, Australië en/of opkomende markten wereldwijd met voldoende liquiditeit. Voornamelijk in dominante en internationaal opererende bedrijven met unieke product- en/of marktposities en een sterk en aandeelhoudergericht management, maar ook aan kleinere bedrijven wordt aandacht geschonken in de portefeuille. Belangrijke criteria bij de selectie van de kern van de portefeuille zijn: leidende kwaliteitsondernemingen actief binnen aantrekkelijke en groeiende bedrijfstakken, waarbij deze ondernemingen een stabiele rendements- en winstontwikkeling laten zien met aantrekkelijke waarderingsmaatstaven. Hoewel risicospreiding een belangrijk punt vormt bij de beleidsbepaling, kan een relatief groot gedeelte van het vermogen doelbewust worden geconcentreerd in goed geleide kwaliteitsondernemingen. Typerend voor OBAM is het gegeven dat vooral de kwaliteit van individuele ondernemingen centraal staat en minder de algemene economie. De prestaties van ondernemingen en beurzen lopen immers lang niet altijd parallel aan de macro-economische ontwikkelingen. Ook kleinere ondernemingen en aandelenmarkten waar naar de mening van OBAM fundamentele lange termijn veranderingen gaande zijn, kunnen onderdeel zijn van de portefeuille. Kenmerkend is dat beleggingen in principe voor langere tijd in de portefeuille van de Vennootschap blijven. In het algemeen is meer dan de helft van het vermogen belegd in vennootschappen die gedurende een langere periode een stabiele groei van omzet, rendement op het geïnvesteerd kapitaal en bedrijfsresultaat vertonen. Vanwege dit beleid kan de waardeontwikkeling van OBAM aanmerkelijk afwijken van de ontwikkeling van de referentiebenchmark.

Rendementen (%)

1 dag
1 week
1 maand -1,27
3 maanden 1,71
1 jaar 1,07
2 jaar 19,41
3 jaar 31,62
5 jaar 39,61
YTD 3,45

Volatiliteit (%)

1 jaar 17,81
3 jaar 12,94
5 jaar 15,45

Sharpe ratio (%)

1 jaar 0,09
3 jaar 0,71
5 jaar 0,53

Nieuws van onze partners label connect

  1. 07:55
    Beurskansen in een uitdagende wereld
  2. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  3. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
Meer van onze partners

Meest gelezen

  1. Must Read 10 dec

    Must read: Beleggingskansen te over
  2. Must Read 12 dec

    Must read: het was een lekker beursjaar
  3. Must Read 15 dec

    Must read: Chinese groeivertraging verdiept

Assetallocatie

  • label connect

    Assetallocatie 07:55

    Beurskansen in een uitdagende wereld

    Wat hebben de markten volgend jaar in petto? Volgens hoofdeconoom Karsten Junius van J. Safra Sarasin krijgen beleggers in 2026 te maken met drie trends: structureel hoge onzekerheid, de verdere opmars van AI en vooral een soepel begrotingsbeleid. Beleggingsimplicaties?

  • Assetallocatie 10 dec

    Robeco verwacht veel van Europese industrie-aandelen

    Chris Hart, fondsmanager van het wereldwijde waardefonds Robeco BP Global Premium Equities heeft hooggespannen verwachtingen van Europese industrie-aandelen. Lage waarderingen en extra uitgaven aan defensie en infrastructuur zorgen voor de nodige rugwind.

  • Opinie 08 dec

    Amerikaanse economie gaat superjaar tegemoet

    Een van de opvallendste voorspellingen van Aegon AM voor 2026 is dat de Amerikaanse economie slechts kort afkoelt om vervolgens met volle kracht op weg te gaan naar 2027.Wat betekent dit voor obligaties?

  • Assetallocatie 03 dec

    Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag

    Capital Group ziet de economische groei in de VS en in Europa in 2026 dichter bij elkaar komen, terwijl het rentebeleid juist uiteenloopt. Wat betekent dat voor de obligatievoorkeuren van de Amerikaanse vermogensbeheerder?

  • Assetallocatie 02 dec

    Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken

    Fidelity International verwacht dat risicovolle activa het in 2026 weer goed zullen doen. Het grote vraagteken is hoe de VS omgaat met een stug hoge inflatie, terwijl de economische groei afneemt.

  • Assetallocatie 01 dec

    “Wij leven in een nieuwe tijd”

    Wat kunnen beleggers in 2026 verwachten? Beleggingsexperts en de hoofdeconoom van Candriam keken tijdens de recente mediadagen van deze Europese vermogensbeheerder in Brussel alvast vooruit. Lang verhaal kort: pas op met bedrijfsobligaties, dollar verzwakt verder, tech blijft de baas.

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group